Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy is van ez? Miért futtat...

Hogy is van ez? Miért futtat felesleges köröket az orvos?

Figyelt kérdés

Elmúltam 35, és babát várok. El akarom kerülni az amniót, ezt megbeszéltem a dokimmal. Azt mondta, elkerülhető, ha minden eredményem jó. Elküldött kombinált tesztre, uh-ra, tökéletesek lettek. Azt mondta várjuk meg az AFP-t. Az is tök jó lett. Újabb genetikai uh, ugyanezzel az eredménnyel. Erre kitalálta, hogy magzati szívultrahang. Ott sem találtak semmit. Visszamentem a makulátlan leleteimmel, erre közölte, hogy csak elmúltam 35, tehát amnió. Nem mentem bele 20 hetesen. Kiegészítés: minden hely fizetős volt, az orvost egyikhez sem fűzte anyagi érdek. Mire volt jó ez az egész?

Még valami, tudom, hogy van kockázat, tehát nem arra vagyok kíváncsi, hogy csak amnióval lehet belenézni a génekbe, a többi pedig csak statisztika.


2011. febr. 11. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gondolom nagyon aggódik érted és HA esetleg bármi is kiderül ott a szülőszobán ami előbb is kiderülhetett volna akkor joggal fogja okolni magát, hogy nem tett meg mindent.

Emiatt ne őt okold. Neki az a feladata, hogy neked és a babádnak a legjobb dolga legyen és minden megfelelően le legyen ellenőrizve.

2011. febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Magát is védi a dokid. Ha esetleg (ne legyen így) valami baja lenne a kisbabádnak, nem okolhatod őt, (pl pereskedés) hiszen minden létező vizsgálatra elküldött. Ne idegeskedj ezen, örülj a jó leleteidnek:)

Könnyű szülést!

2011. febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem fogalmaztam világosan. Ha az elején azt mondja, jó lenne, ha amnióra mennék, mentem volna a 16. héten. CVS a lepény elhelyezkedése miatt nem jöhetett szóba. De azt mondta, ha minden lelet rendben, nincs rá szükség. Aztán meggondolta magát, és a 20!!! héten akar egy kockázatos vizsgálatra küldeni. Ez szerintem nem gondoskodás. Megmutattam a leleteimet másik dokinak is, szerinte is tökéletesek.
2011. febr. 11. 15:50
 4/12 anonim válasza:
Örülj hogy az orvosod ennyire körültekintő, sajnos sok orvosról ez nem mondható el.
2011. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem a te okolásod miatt. Van egy bürokrácia és azt kell követni. ö attol nem térhet el.


mondjuk születik egy beteg babád, és a doki lesz a felelös hogy MÈG amniora sem küldött el.

2011. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lassan feladom:( Mindezt értem, de miért nem ezzel kezdte? Miért javasolt más vizsgálatokat amnió HELYETT, amikor még nagyon időben voltunk?

Járt így más is?

2011. febr. 11. 15:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Tudod ő is csak egy ember. Lehet akkor azt gondolta, hogy oks nem lesz baj, de aztán 4 hétig érlelődött benne a dolog és arra jutott, hogy nem bízza a véletlenre. Ennyi.
2011. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem latom ertelmet annak hogy ilyen vizsgalatot vegeztessenek el veled ha nem indokolt. ha barmi baj lett voln a leleteddel akkor biztos vagyok benne hogy te magad kerted volna a kivizsgalast de igy feleslegesnek tartom. baratnom 41 evesen szult es az o leletei is rendben voltak ezert fel sem merult az orvosban a tovabbi vizsgalat tehat csak a korod miatt nem indokolt
2011. febr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Az ékezetek hiányából gondolom, hogy külföldről írtál. Elárulod, honnan? A másik orvos, akinek megmutattam a leleteimet, ugyanazt mondta, mint Te. Ő nemrég jött haza Angliából, addig ott dolgozott.

2011. febr. 11. 17:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne idegesítsd magad!!!

Ha minden leleted jó, gondolom laikusként az azt jelenti, hogy nincs okod aggódni, akárhány éves is vagy.


Én 30 vagyok és szintén babát várok, próbálok nem izgulni, az én leleteim is jók, nem csináltatnék meg feleslegesen veszélyes/kockázatos vizsgálatokat, ha arra semmilyen jel nem utal.


Gondolom, ha neked is bármilyen eredményed nem smakkolna, önként és dalolva jelentkeznél a vizsgálatra akárhány hetes is vagy.


Szóval, ne foglalkozz vele.


Egyébként az orvos sem szent és nem is mindenható, az embernek meg azért van feje, hogy gondolkodjon és ne fogadjon el mindent azonnal, csak azért mert az orvos azt mondta.


Boldog babavárást Nektek :)


T.

2011. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!