Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevesebbet eszem/nassolok,...

Kevesebbet eszem/nassolok, mint a terhességem előtt. Más kismama is van/volt így?

Figyelt kérdés

Nem az első rosszullétes időszakról beszélek, mert olyankor természetes, hogy nehéz étkezni. Én már a 10. hét óta teljesen jól vagyok, mégsem eszem sokat. Míg menstruáltam néha a hűtőt egyben lenyeltem volna, ha tudom. Így babával nincs meg az az érzés, így kevesebbet is nassolok, de alapvetően mindenből kevesebb elég... és én még azt hittem terhesen állandóan csak enni akarok majd....ti is tapasztaltatok hasonlót?

21 hetes km.


2011. febr. 18. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:

igen

oka,hogy terhesség idején hatékonyabb a tápanyagok felszívódása egységnyi mennyiségű táplálékból

2011. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia! az első 3 hónapban sokat fogytam mert nem ment az evés, aztán inkább úgy ettem, hogy többször keveset,muszáj volt valamit enni mert nagyon hamar leesik a vércukrom, de megkívántam egyes ennivalókat.Kb a 24-25. héttől kezdtem kicsit többet enni, aztán egyre jobban kívántam az édeset, amit terhesség előtt nagyon ritkán ettem, mert nem kívántam. Most 30 hetes vagyok, megint rámjött a rosszul vagyok ha eszem, hányok, hányinger korszak,most megint egyre kevesebbet eszem, nem kívánok semmit.
2011. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam ezzel. Az elején én is fogytam, mert mindentől hányingerem volt. Amikor ez elmúlt, akkor sem ettem sokkal többet, mert nem esett jól. Szerintem nincs azzal semmi gond, ha egy várandós nő nem eszi meg a hűtőt egyszerre. A változatosságra kell ügyelni, meg persze a sok vitaminra zöldség-gyümölcs formában.
2011. febr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia! én is így voltam és a végefelé csak "rosszabbodott", úgy kellett figyelmeztetnem magam, hogy enni kell. Sok gyümölcsöt ettem (főleg mandarint tél volt), és azon izgultam, hogy ne legyen a picinek baja attól, hogy nem híztam sokat (6 kg összesen), de a dokim biztatott, hogy ami neki kell a fejlődéshez azt úgyis elveszi tőlem.
2011. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jujjj, én is úgy parázok, nálam hullázó, van amikor eszem rendesen, de van, hogy délután 6-ig nem tudok enni. Lelkiismeret furdalásom van miatta. De fejlődik rendesen gondolom, remélem nem lesz ettől baja.
2011. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem az eltelt 2 hét alatt csak rosszabbodott. Most éjszakànként a gyomorsav kelt. Azt tanàcsolta a védonom; hogy ennek elkerulése érdekében ne egyek mar lefekvés elott; pedig talàn este jon meg egy kicsit az étvàgyam...

De persze a baba rendben, elveszi amit akar, e felol nincs kétségem, viszont jot tenne vegre egy kis etvagy:)

2011. febr. 28. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!