Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell a mellszívó?

Mikor kell a mellszívó?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:

ha valamiért fenn akarod tartani a tejtermelést

ha visszamész dolgozni - korán- de a tejet kapja

ha növelni akarod a tej mennyiségét

ha a baba nem tudja v.mi miatt a mellből meginni.

stb.

2011. febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ha otthon maradok vele ameddig csak lehet,honnan tudom hogy mikor használjam?
2011. febr. 22. 11:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a babád szopizása után érezhetően sok tej maradt a melledben, érdemes kifejni, hogy nehogy begyulladjon a mell. Ha viszont nem feszül szoptatás után, nem fontos, mert így hamarabb fog beállni a kereslet-kínálat rendszere (a melled nem fog a szükségnél többet termelni, csak a babának kellő mennyiséget). Ha viszont növelni szeretnéd a mennyiséget, mondjuk növekedési ugrásoknál, fejhetsz is.
2011. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden szoptatás után ajánlot használni, hogy kifejd a benne maradt tejet, mert nem biztos h a baba mind kihuzza, és igy jobban termelődik a tej.
2011. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

ha semmi probléma a szoptatással, akkor nem kell a mellszívó, hacsak nem akarsz tejleadó lenni vagy nem akarsz fagyasztani.

az előző válaszhoz: szerintem ha nem szívja ki a baba (nem azért, mert nem bírja kiszívni, hanem mert jóllakott már), akkor éppen azért nem kell a mellszívó, mert tönkreteszi a kereslet-kínálat egyensúlyát, és éppen állandósulni fog a tejtöbblet.

én sokat használtam a mellszívót, és utáltam, mindig mosogatni, fertőtleníteni, mellet mosni stb. csak akkor használd, ha szükség van rá!

2011. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
még azt had kérdezzem meg mi is pontosan az a kereslet-kínálat? amit itt többen is írtatok
2011. febr. 22. 12:42
 7/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
annyi tej termelődik, amennyire igény van. vagyis annyi a kínálat, amennyi a kereslet :) ha túl sok tej termelődik, és marad a ciciben szoptatás végén, akkor pár nap alatt alkalmazkodik a szervezet, és kevesebbet termel, ha pedig túl kevés, és a babát sűrűbben rakod mellre, és/vagy hosszabban rajthagyod akkor is, ha már csak komfortszopizik, akkor pedig több fog termelődni.
2011. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:) köszi
2011. febr. 22. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:

kerselet-kínálat:

a kisbabának amennyi tejre van szüksége, annyi tej termelődik az anya mellében.

Tehát a baba gyakrabban szopik, több tej lesz,ha kevesebbet, beáll kevesebbre


Ha mellszívót haszálsz, akkor felboríthatod ezt az egyensúlyt (abban az esetben ha mellette rendesen szopizik is a babád.)Viszont nem mindig áll át több tejtermelésre a melled olyan gyorsan mint a babád, erre egészen hamar rájössz, akkor érdemes rásegíteni a mellszívóval, mielőtt a baba jelezné.


tehát: kereslet -kínálat: amennyi a baba igénye-annyi tej termelődik

2011. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
úgy ahogy az előtted szóló írta, csak lassú voltam:D
2011. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!