Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. heti uh napján genetikai...

A 12. heti uh napján genetikai vérvételt is csinálnak?

Figyelt kérdés
Pécsett így szokták.
2008. febr. 1. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
ha a genetikai vérvétel alat az afp -t érted akkor nekem rá 4 hétre fogják csinálni a gép adta ki az idöpontot mikor a megfelelő legtöbször a 16 hét betöltése után csinálják de itt már olvastam olyat hogy vannak helyek ahol minél hamarbb túl tesznek rajta lehet hogy korház válogatja?az a lényeg hogy az eredmény jó legyen :)
2008. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én külföldön vagyok kismama, és nekem is megcsinálták anno a genetikai vérvételt (itt első trimeszter vizsgálatnak hívják). Úgy tudom, hogy egyes országokban kötelező (pl. az USA-ban), itt 30 felett csinálják kötelezően, illetve ha valami gond merült fel korábban. Mindenki másnak felajánlják, hogy szeretné-e, és mivel én már közeledem a 30-hoz, ezért döntöttünk úgy, hogy megcsináltatjuk. Na kicsit hosszú lére eresztettem, de arra akartam kilyukadni, hogy ez nem jelent semmi gondot, legfeljebb jobban be leszel biztosítva, hogy minden rendben :)))


Üdv.: 21 hetes kismami

2008. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erről még nem halottam... Genetikai (AFP)vérvétel a 16. héten van! A 12. héten csak uh.
2008. febr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 12. héten is van vérvétel, az egyrészt a luesre, vércsoportra,meg egy általános laborvizsgálatot tartalmaz.Legalábbis nálunk.
2008. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen, ahogy az egyik hozzászóló írta, első trimeszter vizsgálat a neve. NEM AZ APF!!! Az csak a 16. héten lesz. ez más.
2008. febr. 1. 20:28
 6/8 A kérdező kommentje:
A vizsgálat I. fázisa célszerûen a terhesség 12. hetében idõszerû, de 10. és a betöltött 13. hét között bármikor elvégezhetõ. Ennek alkalmával egy vérvétel történik a terhességgel összefüggõ plazma fehérje (PAPP-A) szintjének vizsgálatára, továbbá egy ultrahangos vizsgálattal a magzat tarkó redõ vastagságának pontos mérésére kerül sor. Ezen ultrahangos vizsgálattal meghatározott terhességi korhoz képest kerül a vizsgálat II. fázisának elvégzésének idõpontja kijelölésre.
2008. febr. 1. 20:44
 7/8 A kérdező kommentje:
közben keresgéltem a neten és elég sok mindent találtam ezzel kapcsolatban. csodálkozom, hogy máshol nem csinálják ezt a vérvételt...
2008. febr. 1. 20:46
 8/8 anonim válasza:
Én is külföldön élek, és itt pontosan ugy van ahogy leírtad. UH, nyakiredő v., és vérvétel (Papp teszt) a 12. hét környékén, tegnap voltam pont, és 4hét mulva rendeltek vissza.
2008. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!