Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kerékpározás terhesség alatt?...

Kerékpározás terhesség alatt? Szabad vagy nem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek kerékpározni. Még a 11. hétben vagyunk és lassan közeleg a tavasz, szeretitek lehet biciklizni? Ha igen mikortól és meddig? Persze nem egy túra gondolok, mondjuk elmenni a boltba vele, meg ilyesmi.
2011. febr. 24. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dokim, hogy terhesen ugyanazt csinálhatom, amit eddig, csak túlerőltetni nem kellene magam. Én is sokat bicikliztem, erre is áldását adta. Amíg te biztonságosnak érzed, nem zavar a pocid, nyugodtan mehetsz. Viszont nagyon figyelj, ha esetleg alacsony a vérnyomásod, szédelegsz, ne ülj biciklire! [link]

Arra figyelj, hogy a 2. trimeszter végétől eleve gyengébb az egyensúlyérzék, olyankor már nagyobb a veszélye, hogy megszédülsz, elesel..

2011. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Faluban élek, elég nagy pocakkal szoktam anyukákat kerózni látni. A védőnő azt mondta, a 7. hónapig szabad, csak ne ess el:) Az már más kérdés, hogy engem letiltott a motorról, pedig nagyon lassan mentem vele. Én nem tudok biciklizni, mert volt egy balesetem és félek rajta, Ő meg nem tud motorozni:) De tényleg sokan kerékpároznak pockosan.
2011. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Snapette ***** válasza:
Ha nem vagy veszélyeztetett és jólesik, akkor nyugodtan lehet. Gondolom, nem most akarsz megtanulni, mert azt nem javallják, de egyébként nyugodtan. Én négy hónapos koromig bicajoztam, de utána sajnos jött a tél, most meg még nincs annyira jó idő, pedig mennék. Nyugodtan mehetsz hosszabb útra is, nem baj, ha egy kicsit megerőltet, csak ne rázzon nagyon.
2011. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 20 hetes vagyok és még kerékpározok, igaz nem nagy távokat. Boltig, anyumékig, oviig stb. Bár ebben a nagy hidegben nincs hozzá sok kedvem, de nincs otthon mindig autó, úgyhogy "muszáj". Már várom a jó időt, úgy sokkal kellemesebb lesz. Amúgy a poci nem zavar a tekerésben.
2011. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Remélem hamarosan megérkezik a jó idő, és akkor én is bringára pattanok! :-)

Nagy túrázók vagyunk a férjemmel, így akkor kisebb utakra el tudunk menni.


Szép napot mindenkinek!

2011. febr. 24. 10:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, nem mindegy hogy hol brigázol. Ahol kicsi a forgalom, lassan tekergetsz, ott nyugodtan. De a belvárost én kihagynám. Meg a hegyi utakat is.
2011. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A rázkódós utakat kerüld el! Nőgyógyászom mondta, hogy a futás, meg minden rázkódással való sportot haggyam el.
2011. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki elesik és elveszti a babáját, az nyilván utólag azt gondolja, nem lett volna szabad. Aki sosem jár így, annak hasznos. A baj az, előre senki nem tudhatja. Én nem mernék biciklizni, de a helytől is függ. Kisvárosban, bicikliúton talán. Fővárosban semmiképp.
2011. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az utolsónak!


Van benne elég sok igazság. Azóta már én is átgondoltam.

Pesten lakom, így ez nem megoldható.


Köszönöm mindenkinek :-)

2011. márc. 1. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!