Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magas vernyomas mennyire...

A magas vernyomas mennyire veszelyes terhessseg alatt? A9ik heten 140/80-90 vernyomascsokkento szedese mellett. Mire kell ugyelni inkabb?

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem azt mondta a dokim, hogy méhlepény leválást okozhat ha nincs kezelve. Egyéb más gondokat is okozhat. Nekem is gyógyszert kell szednem, így azzal beállt normálisra. Hogy érted mire kell ügyelni?
2009. febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem csak arra tudsz ügyelni, hogy rendszeresen méred és ha feljebb megy, irány az orvos, tudnak állítani a gyógyszeren többször is, ha szükséges. A gond az, hogy a terhesség elején eleve alacsonyabb a vérnyomás, később azonban normál esetben is feljebb megy. A magas vérnyomás rontja a lepény keringését, ezáltal a baba fejlődése visszamaradhat, valamint úgynevezett másodlagos, rárakódásos toxémia alakulhat ki.

Ezenkívül kerüld a sót és igyekezzél minél kevesebbet hízni, mert ezek is emelik a vérnyomást.

Én ezzel a problémával küzdöttem végig a második terhességemet, tudom, hogy nem könnyű, és mivel izgulsz a mérés miatt, a rendelőben még magassabbat mérhetnek, mint te otthon.

Saját példámon okulva azt tanácsolom neked, hogy nagyon-nagyon figyelj oda, és ha úgy érzed, az orvosod nem szentel megfelelő figyelmet erre a problémára, keress helyette másikat.

Nem állt szándékomban megrémíteni téged, csak a tapasztalataimból merítettem, remélem, hasznát tudod venni.

Még annyit, hogy a gyógyszereknek nincs mellékhatása a babára és szoptatni is tudsz majd mellettük.

Boldog és sikeres babavárást kívánok!

2009. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás nagyon veszélyes lehet.Magasabb dózisban kellene szedned a vérnyomáscsökkentőt.
2009. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!