Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák esztek felvágottakat?...

Kismamák esztek felvágottakat? Most olvastam hogy elvileg azt sem szabad?

Figyelt kérdés

Már néha elegem van hogy annyi minden tiltva van, hogy szinte betarthatatlan. Nekem újdonság amit ma olvastam hogy felvágottakban is lehet listeriosis baktéium, és csak forralás után együk ezeket. Nekem ez új. A virslit amúgy is megfőzi az ember, de egy téliszalámi vagy túrista szalámi milyen lesz ha megfőzöm, gusztustalan.

Első terhességem alatt ettem felvágottat és nem lett belőle probléma, ti hogy vagytok ezzel?


2011. febr. 25. 11:25
1 2
 1/14 nittababy ***** válasza:
én soha nem figyeltem oda az evésre ittam ettem mindent amit kivántam meg amit akartam és itt vagyok negyven hetesen és kutya bajom makk egészségesek vagyunk ugyhogy nyugotan mindent én még néha energia italt is itam pedig rá van irva tilos!ugyhogy bátran jó babavárást!
2011. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én amúgy sem tartom egészségesnek a felvágottakat, a lányomnak szinte sosem adok, mi is minimálisat eszünk. Csinálok inkább krémeket, amit rá lehet kenni a kenyérre. Terhesen is inkább sajtos szendicset ettem.
2011. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, én ettem felvágottakat, főleg a semmilyen ízű, nulla zsírtartalmúakat, mert terhességi cukorbeteg lettem, és a terhesgondozások alkalmával találkoztam a diabetológus dokival, aki aodtt egy menülapot, hogy miket lehet enni és miket nem. A zsíros dolgokat kerülni kellett, lehetett enni száraz fehérhúst és felvágottakat+virslit. A listeriosis baktérium nyers dolgokban fordulhat elő, illetve a pasztőrizálatlan tejtermékekben. Ezért kerülendők pl. a lágy sajtok is. A felvágottak nem nyers húsból készülnek. Minden jót és nagyon boldog babavárást! Üdv, 14 hónapos kisfiú anyukája
2011. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én csak a fasírtot nem kóstoltam meg nyersen...

Kolbászt, téli szalámit, felvágottat, camembert sajtot, sőőt még tojás rántottát is ettem!


38 hetes km

2011. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is eszek mindent 32 hetes vagyok!Gondolj bele 50 évvel ezelőtt figyeltek arra hogy mit ehetnek mit nem és mégsem lett semmi bajuk!Csak azért van hogy edd azt a sok drága kaját amiket kismamáknak csináltak!Én még májat is eszem jól megsütve persze terhesség előtt mindig rossz véreredményeim voltak most pedig minden jó!
2011. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

miért májat se lehetne? én is eszem. felvágottat is. napi egy tejeskávét is.

pár dolgot tartok be: nyers húst nem, úgyhogy tatárbifsztek későbbre marad.

energiaitalt sem - 100%ban E-vel van tele, nem túl biztató

alkoholt sem - persze olyan volt, hogy egy korty bor, de nem vagyok az a "napi 1-2 deci még nem árthat" párti, tehát ezt is inkább kihagyom


de ezeken kivül bármit, kicsit rugalmasnak kell lenni. meg úgyis érezni fogod, hogy mit kiván a szervezeted

2011. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hat komolyan, mintha betegek lennenk! En siman eszek felvagottakat, sot, most nagyon megorultem, mert az egyik boltban kaptam magyar szalamit (kulfoldon elek), annyira jol esik... 24+6hkm
2011. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ja semmit nem ettem hanem csak fénnyel táplálkoztam.

Komolyan ami már e témában tapasztalható, az siralmas.


Javalom, amíg meg nem szülsz ne olvasgass a neten semmi kismamás oldalt, mert begolyózol.

2011. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Terhességi diabéteszem van, ha már felvágottakat sem ehetek, áttérek a fényre! :)

Komolyan, már ne együnk tejterméket, felvágottat, fokhagymát, tojást.... Egyszer szeretném látni leírva, hogy a "mit ne" helyett "mit igen".

A forralatlan tejet, nyers húst, lágy és külföldi sajtokat én sem fogyasztom, de azért nem kellene ennyire elszaladni a végletekig....

2011. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csajok, cukros infúzió:) elkérem a receptet miből csinálják. Szúratunk egy bronult/kanult megtanuljuk bekötni a fuzit és hajrá:P

Szülés előtt az volt a reggelim fél liter, és estig pörögtem tőle:)))


Ha minden ne-t betartanánk a fogantatástól a gyerek diplomájáig akkor kihalnánk...

nyer mosatlan zöldséget meg nyers húst és tojást(eszik amúgy nyersen a tojást??? bláááá) kerüld, pár penészes sajtot még asszem, a többit edd nyugodtan.

Csak a mai hülyeség, hogy a csakis kismamának-babának-gyereknek gyártott dolgok egészségesek, a többitől meghalsz azonnal, elvetélsz, debil lesz a gyereked....

2011. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!