Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e szedni Betaloc Zook...

Lehet-e szedni Betaloc Zook gyógyszert szedni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"Mint általában a legtöbb gyógyszer, a Betaloc ZOK sem adható terhesség és szoptatás ideje alatt, hacsak a kezelés elengedhetetlennek nem minősül. Hasonlóan az összes antihypertensiv szerhez, a béta-blokkolók is okozhatnak mellékhatásokat (pl. bradycardia), a magzatban, az újszülöttben és az anyatejjel táplált csecsemőben egyaránt."
2009. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak megerősíteni tudom az előttem szólót! Most néztem meg a Pharmindexben /gyógyszerösszesítő kisokos/, és ellenjavallatként szerepel: GRAV, LACT, tehát terhesség és szoptatás ideje alatt.

Ha mégis szükségét érzed, feltétlen egyeztess az orvosoddal!

2009. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak sima Betaloc-ot szedtem,de amikor kiderült,hogy terhes vagyok magamtól is leálltam,ill. amikor később a Dokit kérdeztem ő sem javasolta.

Egyébbként pár hét utánn már nem is volt szükségem rá,mert Nekem stressz alapú volt,abbahagytam a munkát,így nyugiba voltam és nem hiányzott.Most sem szedem,a kicsi 2 éves.Egyébbként Én Betaloc nélkül 140-es pulzussal tekertem.

2009. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is abbahagyhatnám,a gyógyszer szedését?De ha nem veszem be a gyógyszert,akkor belülről remegést érzek,és nagyon ver a szívem.Nem tudom,hogy mit csináljak,de az orvosommal biztosan konzultálni fogok.
2009. febr. 16. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,igen hiányzott nekem is,ismerem a tüneteidet.Kb 2 hónap kellett amíg elvoltam nélküle.

Ilyenkor lefeküdtem,egyenletesen lélegeztem,szóval pihentem egy kicsit.Próbáld ki kicsit segít a tüneteken,de azt,hogy szedd továbbra is nem igazán javasolnám,még akkor sem,ha a Dokid beleegyezik.Gondolj bele Neki végül is mindegy szeded-e vagy sem,csak ne panaszkodj folyton.

Hidd el meg tudsz lenni nélküle,bár egy darabig rosszabb lesz a közérzeted,és többet kell pihenned,de a babádnak nem mindegy hogy szeded vagy sem.tartottam a szüléskor is,hogy gondom lesz ebből kifolyólag,de végül is semmi problémám nem volt.

Jobbulást,és szép babavárást kívánok Neked!

2009. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy igazad van! Végülis neki tökmindegy,hogy szedem-e vagy nem.Megpróbálom,a gyógyszer nélkül. Nagyon szépen köszönöm a kommenteket!
2009. febr. 17. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia én is betalockot szedtem a tehességem elején,majd leállított róla az orvos nem írt fel helyette semmit .Nem is volt gondom 2-hónapig utána felszaladt a vérnyomásom 150/90-re állandóan rosszul lettem.Elmentem a nődokimhoz aki a betalock helyett Dopegitet írt fel :Hála azóta minden rendben.Sok sikert
2009. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!