Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ajánlott-e a manuális vizsgála...

Ajánlott-e a manuális vizsgálat a 22-ik héten? (Méhszájvizsgálatra is gondolok) Ez fáj-e? Esetleg valamilyen fertőzéssel jár? !

Figyelt kérdés
Tudniillik,amióta állapotos vagyok,egyszer sem vizsgált a doki,csakis hasi ultrahangon!A teherbeesés elött 1 hónappal végzett rákszűrést.A védőnőm az Sztk.-ba irányított,hogy nézessem meg magam(más dokival)Mit javasoltok?
2009. febr. 16. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hálás voltam érte a 21. héten, mert ha nem vizsgál meg, akkor nem derül ki hogy elkezdett kinyílni a méhszájam és vígan dolgoztam volna 11 órában álló munkát. De így hogy megvizsgált, azonnal állományba zavart és nem kellett összevarrni. Mindenképpen érdemes csináltatni főleg ha még nem is volt.
2009. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogy nem vizsgált meg a doki??

nekem minden kontroll alkalával nézte az orvosom a méhsza´jat.Kenetet is vett 2x.

miért járna fertözéssel??az orvos gumikesztyüt hazna´l!!!!

Ès meg is kell,hogy nézzék a méhsáj állapotát amit csak az újjával tud.

Nekem nem fájt csak volt amikor kellemetlen volt egy kicsit.

2009. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is minden alkalommal megvizsgál kézzel is. A méhszáj állapotát - szerintem - feltétlen ellenőrizni kell, különben honnan venné észre, ha esetleg kinyílna? A helyedben megnézetném magam mindenképpen. Fertőzést nem lenne szabad elkapni, ugyanis gumikesztyűvel vizsgál orvosi rendelőben.

Minden jót.

2009. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első 2 hónapban magán dokihoz jártam(de nem voltam megelégedve vele havi 6000ért),majd elmentem az Sztk.-ba.Ahhoz,akihez területileg tartozom,Mondanom se kell,hogy szinte mindig más(3 ember váltotta egymást)vizsgált meg.Az egész terhesség alatt csak 3x NEM vizsgáltak meg "manuálisan".Sose szedtem össze semmit,és nem kellemetlenebb mint egy átlagos nőgyógyászati vizsgálat.Hidd el ők se akarnak ártani nektek-olyan óvatosak voltak velem,mint a hímes tojással.Szerintem ha mész az orvosodhoz,kérd meg nézzen meg lent/bent is.
2009. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Így igaz, fertőzéstől nem a vizsgálat miatt kell tartanod, hanem akkor, ha ki lennél nyílva, és nem tudnál róla. Engem is havonta megvizsgált a doki, én örültem neki, h' tudom mi a helyzet.
2009. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy egyáltalán van ilyen orvos!!! És még pénzt is elkér? Akkor mit szokott csinálni? Az én dokim minden alkalommal megnézi, és inkább az uh-t kell nála kérnem, hgoy csináljon már. (mert az ami nem annyira fontos, mármint a vizsgálás szempontjából, nekem meg az) Rákszűrést meg félévente ajánlott csináltatni. TEhát terhesség alatt is fognak egyszer (bár ha ilyen a doki,a kkor nem biztos.)
2009. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 hetes vok, de még nekem se volt méhszájvizsgálat. Igaz nem magán dokihoz járok. Viszont minden hónapban van UH és ott látják a méhszáj állapotát is (ezt olvastam),ezért nincs szükség manuális vizsgálatra,ha nincs gond.
2009. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is a 22.hétben vagyok,de még nekem se nézte a méhszájat soha.Rákszürést se csinállt,pedig amikor teherbe estem akkor volt kb.1éve az utolso rákszürésem.
2009. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kell, mert akkor hogyan állapítják meg, hogy a méhszáj zárt? És hogy uh n lássák?? Ezt nem értem. Ott a babád nézik és a lepényed állapotát. Nem látják a méhszájad, fizikailag is lehetetlen, hogy hasi uh on lássák a méhszájad.

Hüvelyi uh.t meg csak a 23. hétig szabad. De akkor is indokolt esetben.


35. héten vagyok, de kézzel mindig megnéznek, sőt a pocilakóm helyzetét is így határozzák meg, kézzel.

Amúgy nekem már fáj, de lehet azért mert 1 ujjnyira nyitva vagyok és görcsizni is szoktam.

2009. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én 16 hetes vagyok,2hetente járok az Sztk-s orvoshoz mivel táppénzen tart.Minden alkalommal megvizsgál és megnézi a méhszájat.
2009. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!