Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az hogy manapság a...

Miért van az hogy manapság a terhességnek nem örül senki? A környezetre gondolok, nem a szülőpárra.

Figyelt kérdés

Akármilyen körülmények közé érkezik a baba, akármennyi idősek a szülők, olyat sose hallok,hogy jaj de jó és hogy milyen csodálatos dolog, hanem csak az ellenérvek jönnek, hogy túl fiatalok vagytok, vagy nem éltetek még eleget, nem utaztatok eleget.Ha jól éltek, miért nem éltek még jobban, meg amúgy is ha olyan jól megy anyagilag akkor miért nem élvezitek még kicsit együtt az életet.

Ha mondjuk 1-2 év vagy még kevesebb ismertség után jön a baba, akkor jaj miért ilyen korán még nem is ismertétek ki egymást, ha esküvőt szervezel terhesen akkor jaj az milyen ciki, ha nem házasodsz össze az is ciki.

Ha nem álltok olyan nagyon fényesen, netán hitellel mertek rendelkezni akkor felelőtlenek vagytok, akinek van gyereke az azért "vészmadárkodik" hogy mondván egy gyerek az nem csak rózsaszín felhő meg 100% vigyorgás egész nap, és majd meglátjuk, akinek nincs gyereke, az meg hogy teljesen megváltozik az életetek, meg ő biztos nem így csinálná.

Na elnézést ha hosszú lett, de csoda hogy az emberek nem akarnak gyereket és egyre kevesebb pici születik?Nem azt mondom hogy csak ezért de miért beszélnek sokan ilyen lebeszélően a gyerekvállalásról mintha az vmi szégyen lenne, hogy jól van megesett, majd lesz vhogy.

Aki normális, felelősdégteljes nő-férfi azt csak megbántja a sok rosszindulat, aki meg nem felelősségteljes azt ez úgyse érdekli, ki mit mond.

Én is sokszor találkoztam ezzel a hozzáállással (3 gyerekem van, egyik se született jókor a környezetünk szerint...)persze bármikor máskor születhettek volna, az se lenne jó, de nem csak én hanem bárki terhes ismerősöm kap ezekből a kedvességekből.


2011. márc. 1. 08:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek Veled, érdekes felfogások uralkodnak az emberek között, tisztelet a kivételnek. A különböző statisztikák, kutatások és szakemberek csak azt mondják, hogy a mai fiatalok nem akarnak olyan hamar gyereket vállalni, kevés újszülött van stb. Őszintén szólva, a környezet is olykor ezt sugallja, hogy később vállalj gyereket.

Ha fiatalon vállalsz babát, akkor az emberek megvetően néznek, hogy jaj te szegény, elrontod az életed, nem lesz karriered, nem lesz jövőd...

Mikor megtudtam, hogy jön a Picikénk, akkor volt egy kis gyomorgörcsöm és azért végigfutattam magamban, hogy ki hogyan reagálhat majd erre...

Egyik oldalról, mikor jön már az unoka kérdéssel bombáztak minket, amikor már úton volt, akkor azért csak megkérdezték, hogy meggondoltátok?

A másik oldalról, még alig éltetek. Van, aki még 30 év fölött is úgy érzi, hogy alig élt...

Senkinek nem tudsz megfeleni, erre rájöttem. Egy ideig én is idegesítettem magam ezekkel, de utána már elegem lett, rájöttem, ezzel élik ki magukat. Valaki féltékenységből, vagy irigységből mondja ezeket.

2011. márc. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

:) Én is úgy döntöttem,hogy nem hagyom hogy életem legszebb időszakait (terhesség, pici gyerekek) megkeserítsék ezek a dolgok, csak tényleg nem értem MIÉRT kell ez?? Tán jobb lenne ha SENKI se vállalna gyereket sose??

Ha mindig találnánk vmi indokot miért ne ÉPP most legyen gyerek? Mitől félnek, mitől aggódnak az ilyen "kedves" rokonok-ismerősök?? Vagy lehet tényleg 100% irigység?? :(

2011. márc. 1. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!