Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt más is ilyen helyzetben?...

Volt más is ilyen helyzetben? 3 szor 2 dopegyt nem hat már nekünk, most vagyok 30hetes kismama. Dopegytet 7 hete szedem. Most kaptam dopegyt mellé corinfart. Mire számítsak? Toxméia gyanuval kezelnek

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!Vizesedsz is?Nekem első kislányom toxémia miatt császárral született.24-ik hét körül kezdtem vizesedni 28-ik héttöl dopegyt-et szedtem 3*1-et 30 héttöl nagyon öregedett a méhlepény így doxiumot is kellett szednem.34-ik héttöl kellett corinfart is szednem 38-ik héten született a kislányom.Akkor már volt fehérje is a vizeletembe.Hetente jártunk orvoshoz elllenőrzésre.

Most 31 hetes kismama vagyok és nem magas a vérnyomásom meg nem is vezesedek,így csak doxiumot szedek mert a lepény öregszik.

2011. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
*vizesedek
2011. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Szia, igen vizesedek, kb két hónapja.

Nekem eddig dopegyttel karban tartottáka dolgokat, de már a dopegyt sem hat, így most mellé kell szednem a colinfart.És most vagyok 30 hetes kismama.Fehérje volt a vizeletembne, de még pont határ érték 0, 20 lett a 24 órás vizeletben.

2011. márc. 1. 20:12
 4/20 A kérdező kommentje:
Amikor toxémiával szültedaz első babádat, mi volt szüléskor? Altattak vagy nem? császár volt? és szülés után hogy voltatok?
2011. márc. 1. 20:13
 5/20 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt hogy már gyógyszer mellett is magas volt a vérnyomásom és volt pici fehérje a vizeletbe másnap vissza kellett hívnom a dokit és mondta hogy menjek be akkor megvizsgált és már sok fehérje volt a vizeletembe.

Akkor kórház ott infúziót kaptam de nem ment le a vérnyomásom csináltak labort ami nem lett valami jó és este császároztak a mütét után óránként mérték a vérnyomásom ami szépen visszament már másnap semmi gond nem volt.A babának sem lett semmi baja hála égnek,de ugye mi már a 38-ik héten voltunk.


Remélem sikerül még pár hétig húzni nálatok.Szedsz magnéziumot?Meg pihenjél sokat!

2011. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál!


Szedek magnéziumot.

Nekünk aza gondd, hogy pici a babám, még csak betöltött 30. hétnél járunk.

Most kaptam ugye a corinfart meg szedem a dopegytet, és ezzel akettővel 149 es a vérnyomásom.


Altattak a császárhoz?

2011. márc. 1. 20:58
 7/20 anonim ***** válasza:

Igen láttam hogy 30-ik héten jársz!Nekem a végén 180 volt a vérnyomásom corinfar mellett.Drukkolok hogy még legalább 6 hétig tudjad növeszteni a manócskát!Dokid mit mond?

Engem nem altattak végig fennt volam Apa is bennt lehetett.Én is nagyon figyelek az összes toxémia jelre de eddig még nincs semmi remélem nem is lesz.

Nálatok első baba?

2011. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

engem toxémiával császároztak 32+5 hetesen.


én 4x2 dopegytet és 2x2 isoptint szedtem. mivel a dopegyt feldobta a szívritmusomat, ami oylkor őrülten kalapált...nem értettem én sem, de ez volt.

30.héten kezdődtek a bajok, bár vizesedtem de a dokim ezt nem vette komolyan, azt modnta nem gond. aztán a fehérjém majdnem 4g lett, a vérnyomásomat éppen lehetett tartani 170-180-on, igy császár volt. egyébként 25 kilót híztam 32 hétig, amiből 12kg lement egy hét alatt,a ztán kb. 5 hét alatt a maradék.


a lényeg a nyugalom, a pihenés. nem fektettek be? én az tuolsó 3 hetet kórházban töltöttem, engem haza sem engedtek!

2011. márc. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ja, engem sem alatattak, de a műtőben is 180 volt a vérnyomásom. a férjem ugye nem lehetett bent, hiszen a műtőnél már egy öt fős team várta a lányunkat hogy vigyék az intenzívre! mai napig fáj és rmeélem neked ebben nem lesz részed. ha ne adj ég mégis hamarabb kell megszületnie, ne aggódj, nagyon fejlett ma már az orvostudomány. egy kislány aki 27 hétre született akkor maikor mi, ma már pár centivel nagyobb a láynomtól. :)


ha gondolod írj privit, vagy ha csak a félelmedet szeretnéd leírni írj.


szia

2011. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Az orvosok szerint ha még két hétig bírjuk a babával, akkor az már nagyon jó lesz!

Az a helyzet, hoyg a corinfarral és a dopegyttel is 153 asa vérnyomásom, vagy annál több.


Félek, igen mindentől gyakorlatilag, mert nem tudom mi vár rám, elvileg fehérje még csak minimális a szervezetemben.

2011. márc. 2. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!