Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálathoz...

Terheléses cukorvizsgálathoz el lehet otthon, előre készíteni a lötyit vagy csak ott lehet, frissen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ott, mert az a biztos amit látnak, hogy mit iszol meg...
2011. márc. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
El lehet készíteni, én mindkétszer így tettem, legutóbb 4 hete. Meleg víz (amennyit szerinted meg tudsz inni, a kevesebb lehet, hogy jobb, hamarabb túlesel rajta, én kb 170 ml-be tettem), bele a cukor, és én belefacsartam jó sok citromot is (Timmermann Gábor szülész tanácsa), betettem a hűtőbe és másnap reggel indulás előtt megint felmelegítettem mikróban kicsit, langyosra, hogy megint oldódjon a kicsapódott rész is. Vittem magammal, hát nem fincsi, de legalább nem hánytam.
2011. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
El lehet készíteni, én mindig elkészítettem, a kutyát se érdekelte, hogy hol kavartam be. Jó sok citrom bele, így már ihatóbb...
2011. márc. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk pl el is kellett, mert eleve receptet adtak a cukorra, nem az sztk-ban adták oda. Én 2 citrom levét facsartam bele 2 deci meleg vízben feloldott cukorba, hát mit mondjak, nem volt túl finom, de messze felülmúlta a rémképeimet, amikkel nekiindultam a cukorterhelésnek.
2011. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vannak még ilyen laborok, akik elvégzik így a tesztet? Mert, nem tehetnék meg, mivel a terheléses vizsgálat előtt le kell vegyék éhgyomorra is a vért, és ha az rendben van, akkor terhelni csak. Mert, ha valakinek nagyon magas az éhgyomri értéke, nem ihatja meg a cukros löttyöt. Én úgy tudtam, hogy ez szabály, de úgy látszik, nem.

Kérdezz rá a laborban, ha nem csinálnak előtte éhgyomri vizsgálatot, akkor elméletileg lehet.

2011. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Második hozzászóló vagyok. A terheléses cukor úgy működik, szerintem mindenhol (én két helyen voltam eddig és mindkét helyen így volt): éhgyomri vérvizsgálat, aztán cukros lötyi ivás, 120 perc és még egy vérvétel. A kérdés csak az, hogy ott helyben szaladsz a patikába, kevered össze a hideg vízben egyébként nem oldódó glükózt a vécében, vagy otthon összekevered és amikor levették az éhgyomrit, akkor megiszod, vársz, újabb vérvétel. Szerintem mindenki így értette, legalábbis én így tudom.
2011. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, ok, nem olvastam bele. Igen, akkor tök mindegy szerintem, hol készíted össze. Én a kórházit ittam meg, nekem nem volt olyan rossz íze, ki lehetett bírni.
2011. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nektek nem ott adják? Nálunk állítólag citrom levet is adnak hozzá.

És mennyi cukor kell bele? És mért kell melegnek lennie?

KÖszi

2011. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7:55-ös vagyok. Én először a MÁV-rendelőben voltam, most a Péterfyben. Egyik helyen sem adták a cukrot (nemhogy a citromot), előtte vettem meg a gyógyszertárban. Csak mondani kell, hogy terheléses cukorvizsgálathoz kell a cukor, 75 g papírzacskós cuccot adnak. Meleg víz azért kell, mert a hideg vízben nem nagyon oldódik, hamar telítődik az oldat, melegben jobban oldódik. Én 170 ml langyos vízbe tettem, ebben feloldódott, bár elég sűrű szirup lett belőle, ebbe tettem a cukrot. Hűtőbe tettem, nehogy megromoljon, bár annyi cukor nemigen tud megromlani. :) Aztán reggel a hűtőben két fázis lett belőle, azt hittem szívinfarktust kapok, de aztán langyosítás után megint szirupos lett. Remélem segítettem.
2011. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
fujj, fujj, fujj... Ez kínzás...
2011. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!