Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jó döntés ez?...

Szerintetek jó döntés ez? Nagyon fáj a szívem érte, de a baba fontos. Ti mit tennétek a cicával?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok. Egy hónapja van nálunk egy tündéri cica, kb. 9 hónapos. Imádjuk, de sajnos még sosem volt az udvaron, csak a házban mert van egy hamis kutyánk akitől féltjük. A régi gazdáinál is jó helye volt, ott volt több cica is, és ki-be járhattak, itt viszont nem mehet ki, pedig vágyik, mert sokat ül az ablakban, viszont amiatt hogy bent van minden csupa szőr, hiába takarítok naponta többször, és sajnos megtudtam hogy terhesen veszélyes rám a macsek, főleg hogy folyton a közelemben van. Még nem tudom átestem e már ezen a fertőzésen vagy védett vagyok, de csináltatni szeretnék tesztet. A lényeg, hogy úgy döntöttünk visszavisszük a cicát a régi gazdáihoz, akik szívesen visszafogadják. Viszont majd megszakad a szívem, tudom a cicának is jobb lesz a szabadban, de olyan nehéz megválni tőle. Ti mit tennétek? Meg fogja még ismerni a régi környezetét? Már azt is bánom hogy elhoztuk meggondolatlanul, tudom nagyon hiányozni fog, olyan rosszul érzem magam.
2011. márc. 7. 14:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
JA és nem lehet a kutyával összeszoktatni, próbáltuk, de majdnem tragédia lett a vége :(
2011. márc. 7. 14:18
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Házban tartott macskára nem jellemző a toxoplazmózis, mert a macsek is kint szedi fel. A tesztet azért érdemes megcsináltatni.

A macskaszőrrel azonban tényleg nem tudsz mit tenni. Meg az is gondot okozhat, hogy sok cica szeret befeküdni a baba mellé. Ne legyen lelkifurdalásod, ha visszaviszed, hiszen nem az utcára dobod ki, vagy menhelyre, hanem jó körülmények közé kerül.

Majd lesz cicátok, ha nagyobb lesz a gyerek.

2011. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem minél hamarabb távolítsátok el az állatot mert a legveszélyesebb állat a babára nézve...van ismerősöm akinek 5napig élt az újszülött csecsemője mert megfertőzte a macska aki végig ott volt várandósan az anyuka mellett.Én egy percig nem gondolkoznék rajta de mondjuk nálunk soha nem is volt és nem is lesz állat a lakásban.

21 hetes kismama

2011. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem a baba miatt mondom, de én is visszavinném. Nekünk is van cicánk, és igen, cicás lakásba fog születni a babánk. Ha normálisan van tartva a cica, és odafigyelnek rá, semmi baja nem lesz a babának/kismamának tőle!!! De nem fogja a cicád kibírni, hogy a lakásban maradjon, és akkor csak tragédia lehet a vége, ha a kutya elkapja.
2011. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is van két cicánk, akik eddig csak bent voltak a házban. Ha hamis a kutya, akkor én sem engedném ki, inkább visszavinném az eredeti gazdájának, nehogy baja legyen. Biztos nagyon rossz lesz és hiányozni fog sokáig, de jobb a tudat, hogy jó helyen van, ahol nem eshet ilyen bántódása.


Egyébként én most vagyok 19 hetes terhes, a macskákat már egy ideje kiszoktatjuk. Napközben bent lehetnek, de éjszakára mindig ki vannak rakva, valamint ha jön a jó idő, akkor már egyáltalán nem jöhetnek be a házba. Mi is nagyon szeretjük őket, most is van, hogy éjszaka kaparják az ajtót vagy az ablakot, hogy be szeretnének jönni, de nem lehet. Jobb nekik, ha most megszokják, mint akkor amikor már jön a baba.


Egyébként a toxoplazmózisra ha jól tudom mindenhol elvégzik a tesztet még a terhesség elején és valamikor a közepe-végén is. Azt mondják, hogyha régóta érintkezel állatokkal, akkor már valószínűleg átestél rajta, nem kell aggódni (ehhez képest egész életemben én is állatok közt nőttem fel, mégsem estem még át rajta), viszont ha terhesség közben kapod el, akkor lehet kezelni és megfázáshoz hasonló tüneteid lesznek.

2011. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Sajnálom, hogy ezt írom, de én nem tartanám meg tovább a macskát. Persze nem azt mondom, hogy dobd ki az utcára, szerintem is az lesz a legjobb megoldás, ha visszaviszitek. Most a legfontosabb Te vagy, és a Baba, és hidd el, hogy sem most, sem később nem tesz jót a sok macskaszőr. Egyébként a macska nem egy túl ragaszkodó állat, így különösebben szerintem nem fogja megviselni, hogy visszaviszitek, főleg, hogy csak nem rég van nálatok. Gondolj arra, hogy nem csak magatoknak tesztek jót, hanem neki is azzal, hogy így kimehet majd, és nem kell egész nap a lakásban lennie.
2011. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Toxoplazmáról amúgy annyit, hogy egész életemben 1 napos korom óta állatok vesznek körül, állatkertben dolgozom, a kutyám, macskám az ágyban alszik és most, hogy terhes vagyok elvégezték nálam a toxoplazma tesztet és 30 év alatt sem sikerült elkapnom, ilyen körülmények között sem. :) Semmi baja nem lesz egy babának ha állatok között nő fel, max több élményben lesz része. :) DE a te történetedben szerintem is az a legjobb a cicának, ha visszaviszed. Egyebekben viszont ha egy állat karban van tartva és rendszeresen viszitek állatorvoshoz nem veszélyes sem a kismamára sem a babára. :) Én vagyok az élő példa. :)
2011. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Szia,szerintem az elso a babad legyen,mint egy cica...
2011. márc. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem is van cicám,terhes vagyok,de egyszer nem fordult meg a fejemben,hogy bajom lehet!Hülyeség!Ezt a betegséget nem a macsektól kapod el,hanem az alom tisztításánál!Nekem a párom takarítja,benti macsek,nem lehet baj!De te tudod!
2011. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Így már kicsit könnyebb lesz a döntés. Valószínűleg visszaviszzük, ugyanis tettünk egy-két próbát azóta is és sajna óvatlanul is a kutya közelébe ment aki majdnem széttépte, sőt mikor rászóltam a kutyára majdnem rám is rámtámadt. Ma vagy holnap eldől a cica sorsa. Egyébként a napokban voltam toxoplazma-teszten. 1-2 hét múlva lesz meg a vérvétel eredménye. Ha véletlenül én sem estem volna át a fertőzésen, vagy ami még rosszabb, hogy friss fertőzött vagyok akkor lehet még ezt kezelni, hogy semmi baja ne legyen a babának? Annyira félek most ettől.:(
2011. márc. 10. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!