Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek milyen terhességgel...

Kinek milyen terhességgel kapcsolatos babona jött be?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy:

ha gömbölyű a pocakod, akkor kislány,

ha csúcsos akkor kisfiú,

ha édeset kívánsz, akkor kislány,

ha sósat, savanyút akkor kisfiú,

ha sokat vagy rosszul akkor kislány,

ha nem akkor kisfiú,

ha az inga köröket ír, akkor kislány,

ha jobbra balra leng, akkor kisfiú.......stb.

Ilyesmikre gondolok. :)


2011. márc. 8. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyik terhességemnél sem jött be egyik babona sem.
2011. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem végig a gyomrom égett, mindenki azt mondta szép hosszú hajú babáim lesznek. Mindketten majdnem kopaszon születtek.

sokat voltam rosszul, egyáltalán nem kívántam az édeset, sok csemegeuborkának ittam le a levét mindkét babavárásnál - egy fiam és egy lányom van.

Szóval nekem semmi se jött be.

2011. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam s jött be egy sem... 4 gyerekm van, annyi babonás megjegyzést kaptam a terhességeim alatt, hogy csak na... hát, rájuk valahogy egyik sem hatott :))) Egyébként, ha pl. az, hogy ha rád fröccsen valami vagy megütsz valamidet, az a babán is látszani fog, igaz lenne, az enyémek olyan tartkák lennének,mint a kisboci :) Egy pötty sincs rajtuk...

A kívánósságról is csak annyit: 2 lányom, 2 iam van, egyiknél s voltam az a klasszikus kívánós kismama, de a legkisebb lányommal húst húsal ettem volnaés csak a sósat bírtam, a kisebb fiammal meg gyümölcsöt meg édeséget ettem... Szóval én minden babonás dolgot csak mosolyogva olvasok .

2011. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mi még nem tudjuk a nemét. De az én környezetemben elég sokan babonásak. Az egyik babona szerint fiúnak, a másik szerint lánynak kéne lennie. Hiába mondom mindenkinek, hogy csak egy baba van a pocakomban! :)
2011. márc. 8. 11:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

egyedül a pocakforma: csúcsos és kisfiú


a többi:

mindent kivánok

közepes mértékben vagyok rosszul

nem próbáltam az ingát


meg van még a linea nigra, hogy ha köldök fölé ér, akkor fiú - ez is bejött.


de pl. az, hogy a kismama megszépül, elmúlnak a pattanások

az sajnos nem - most is nagyon rossz az arcbőröm, tele vagyok pattanásokkal

2011. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik bejött, másik nem. :)


Lányos pocim volt, lányom lett, de sósat kívántam, édeset nem, az inga a pocakom felett kilengett, viszont a csuklómnál körbe járt... :)

A kínai fogamzásnaptár szerint fiúnak kellett volna lennie, de hát nem az lett. :)

Én jókat szórakoztam a babonákon, de igazából jobban bíztam az ultrahangban. Mondjuk nagyjából addig nem hittem el, hogy lány, amíg meg nem született. Az a tuti. :)

2011. márc. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lányom lett. Nem kívántam az édeset, és ugyan émelyegtem az elején, de nem voltam hányós. Hátulról nem látszott, hogy terhes vagyok, végig volt derekam. Inkább csúcsos pocim volt, nem kerek. Az összes "naptár" fiút jósolt, ovu napján fogant. Alacsony volt az Afp-m, állítólag az is jelnet valamit :)
2011. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én borzasztó sokat voltam rosszul..(az első hónapokban) és össze vissza ettem borzasztóbbnál borzasztóbb dolgokat. Ettem a kovászos ubit, meg ittam a levét, és HOZZÁ fánkot ettem, meg lekváros kenyeret... Szóval én a savanyút az édessel nyomattam.. :) Kisfiam lett... Semmi ilyen babona nem jött be...Ja és méghozzá gömbölyű pocakom volt.

6 hónapos a bébicim...:)

2011. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem csúcsos a hasam, sósat kívántam az elején, és keveset voltam rosszul. Eddig úgy néz ki, hogy kisfiú lesz. :) Szóval eddig kb mind bejött, kivéve az ingásat, mert azt nem próbáltam. :)
2011. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lánnyal is fiúval is csúcsos voltam és kb. egyformán voltam rosszul is. Lányokkal fázós voltam, fiúval nagyon nem. Lányokkal édeset kivántam, a fiammal az elején nem kellett az édes, hambit kivántam végig. Lányokkal nem próbáltam az ingát, csak mielőtt belevágtunk a 3. babóba. Na, akkor a kezemen kimutatta a két lányt és hogy fiunk lesz. És fiú lett, a hasam fölött is kimutatta.
2011. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!