Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesseggel kapcsolatos...

A terhesseggel kapcsolatos tudomanyos allitasokat honnan veszitek?

Figyelt kérdés

Tanultatok, vagy konkretan utanaolvastatok tobb forrasbol, ezert tudjatok, vagy csak hallottatok egyszer innen-onnan es elhiszitek/terjesztitek?


A magyarazat: nekem szakmambol kifolyolag van tudasom a szuleszetrol, nogyogyaszatrol, rengeteg elmeleti, tapasztalati. Mar nem dolgozom benne, de mivel a szivemhez nott, igy ma is igyekszem frissiteni a tudasom, hobbi szinten is naprakesz lenni.

Neha nagyokat pislogok, mert olvasok itt egy-egy olyan megallapitast, aminek kb semmilyen alapja nincs, a valosaghoz nagyon messze all, vagy epp az ellentetje. Ez nem is lenne alapban baj, hiszen nem kell ehhez ertenie mindenkinek, viszont azt nem tartom jonak, amikor valaki hatarozottan terjeszti a valotlant es mintegy tenykent kozli. Latszik, hogy abszolut nem ert hozza, utana sem olvasott, orvost sem kerdezett meg rola soha, csak o elhiszi es elhiteti masokkal is. Komolyan, en ugy erzem, hogy ez mar bun. Tevedni emberi dolog, de terjeszteni azt, amihez nem ertunk mar-mar bun.


A kerdes:

te teszel itt kozze olyan allitast, aminek az igazsagtartalmarol, valodisagarol sohasem gyozodtel meg, csak bizonytalan forrasbol hallottad, esetleg sajat magad kovetkeztetted ki?

Vagy csak olyan dolgot mersz terjeszteni, amirol tudod is, hogy megallja a helyet?


Pelda: nem olyan reg egy kismama hatarozottan allitotta egy masik kismamanak, hogy az o mehe 12 hetesen mar koldokmagassagban volt, nyomatekosan hozzatette, hogy ez a normalis, a masik menjen el orvoshoz, ha meg 12 hetesen nincs ott, mert valami gond van.

Vagy: sokan allitjak, hogy 20-30-as hetekben vegzett ultrahang alapjan at lehet datumozni egy terhesseget, de pont ennyien allitjak azt is, hogy a korai (12-14. hetig elvegzett) ultrahangok abszolut nem tudnak valos informaciot adni a terhesseg korarol. Sot, sokan allitjak, hogy az o babajuk mar 10 hetesen is nagyobb volt, mint az atlag, mert gyorsabban nott es a vilag minden kincseert sem hiszik el, hogy a terhessegi kor volt tobb, mint gondoltak.

De nagyon-nagyon sokszor latom, hogy vizsgalati eredmenyekrol is allitanak nehanyan abszolut valotlan dolgokat, ezzel (remelhetoleg csak rovid ideig tarto) remuletbe taszitjak az adott kismamat.

Miert jo ez?


2011. júl. 4. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem szokásom ijesztgetni :) Ha írok is valamit, annak alaposan utánanéztem már vagy az orvos/ai/mtól hallottam. Emellett: kihordtam és megszültem már 4 gyereket...

Persze, én is olvasok néha hajmeresztő dolgokat itt az oldalon, van, hogy hasonlókat, amiket említettél.. Ilyenkor igyekszem megfelelően alátámasztott ellenvéleményt írni.. komolyabb oldalak (patikamagazin, terhességgel, szüléssel, stb. kapcsolatos szakmai oldalak) cikkeit is bemásolom... Persze, néha az "elvetemültebbeket" ez sem győzi meg...

2011. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jónak semmire sem jó, de úgy gondolom így akarja mindenki megmutatni, hogy ő milyen okos és a babája is mennyi mindent tud vagy éppen milyen fejlett. Én is el szoktam csodálkozni egyes írásokon amik meg sem közelítik a valóságot és ha beírom az igazságot, akkor pedig engem pontoznak le, mert 5-6 hozzászólás ellen szólok. Nekem is szakmámból adódik, hogy észreveszem és már már vonzom is az effajta hülyeségeket. Védőnő
2011. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem csak terhességgel kapcsolatban van ez sajnos.

Én amikor idekerültem, volt egy dolog, amit annyiszor olvastam, hogy végül elhittem és én is javasoltam, mert sosem láttam, hogy bárki ellenkezett volna. Na pont az utánam válaszolótól kaptam hideget-meleget, hogy nem igaz, amit írtam.

Azóta nagyon ügyelek arra, hogy csak olyasmit írjak le, amiben biztos vagyok. De sokszor elkeserítő az, hogy mindegy, mert a többség "legyőz". Tipikus példa a fogamzásgátló. Többször volt az, hogy valaki kérdezett a koskázatairól, és odaírtam, hogy ha hajlamos rá, akkor trombózis. És hogy én például azért is nem szedtem soha, mert anyukám is trombózist kapott tőle, és kivizsgáltak, nálam is nagy erre az esély.

Erre beírják utánam öten, hogy ugyan, nincs semmi kockázat, mert ők is szedik és eddig még semmi bajuk nem lett tőle! Jobbára 18-20 éves lányokról van szó.

Szerintem ez az érv (ha egyszer - ötször - nem fordult elő, akkor hatodszor sem fordulhat elő) eleve nem állja meg a helyét már csak logikailag sem. De a lányok meggyőzik egymást :(

2011. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
erre az oldalra hagyatkozni orvosi kerdesekben nagy butasag. itt max velemenyeket tapasztalatokat hallhat az ember nem orvosi tanacsokat. felesleges is ezen kiakadni.
2011. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát, az utolsónak igaza van! aki itt orvosi diagnózist akar felállíttatni, az rossz helyen jár! Szerencsére még van nem egy korrekt válaszoló, aki az ilyen kérdések feltevőjét orvoshoz irányítja... Persze, nem egy akad, aki rögtön, látatlanban diagnosztizál...

És igen, sokan adnak át egymásnak ilyen-olyan tapasztalatot, mert náluk nem okozott egy valami gondot... de ki meri felvállalni azt, ha a kérdezőnél mégis??

Szóval én a válaszok között is alaposan szelektálok, mielőtt valamit megpróbálnék..

Jó példa pl. épp az egyik minapi kérdés: a kismamánál a kombinált teszt nagy kockázatot hozott ki. Itt kérdezte, mit tegyen! Legtöbben a genetikai mintavételt javasolták neki. De jött egy fanatikus, aki végül meggyőzte, hogy ne vállalja a vizsgálatot a felmerülő kockázat miatt... 1:95-ös aránynál!! Nem állítom, hogy biztosan baja lesz a babának, de ez sajnos már elég nagy esély..

2011. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én csak olyan dolgokat mondok itt is (és mádhol is) amiben biztos vagyok 3 gyerek tapasztalata után, orvos megkérdezése után, szakirodalom olvasása után.

Hát sajnos sokan hallanak szomszéd Mancikától egy rémtörténetet (élve megeszik a legyek a kisbabát és társai) aztán idejön terjeszteni az igét.

Mindenhol vannak ilyen emberek nem csak itt.

2011. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Mindenkeppen volt ertelme a kerdesemnek, mert igy legalabb latom, hogy vagyunk paran, akik csak ahhoz szolnak hozza, amiben biztosak.

Tudom, hogy nem csak ennel a temakornel van ez igy, de akkor is nehez felfognom, hogy mi ertelme van butasagot irni. En is boven tudnek butasagot irni, ha lennek olyan hulye, hogy a termeszettudomanyok temakorben irjam le napjaban tizszer minimum a velemenyemet, biztosan tudnek valamit irogatni, de mivel egyaltalan nem ertek hozza, igy inkabb nem teszem, mert sok okosat nem tudnek irni. De ha eleg ramenos lennek, akkor lehet, hogy lenne nehany ember, aki elhinne, hogy kepben vagyok.


Ami a legszomorubb, hogy sokszor az orvosok sem sokkal jobbak. Sokan vannak, akiket mar nem igazan motival a szakmajuk, semmi elhivatottsag nincs, csak penzkereseti forras. Hiaba a tovabbkepzes, hiaba a kotelezo haladas, akkor sem foglalkoznak vele, nem talaljak fontosnak.

Nalam a terhessegi kor szamitas egy nagyon erzekeny pont, sok nogyogyasz viszont nem foglalkozik ezzel, csak legyintenek ra, hiszen megis mi gond lenne 1-2-3 hetes elszamolasbol?

Utana meg vakargatjak a fejuket, mert eleg szembetuno statisztikak szuletnek. Egyes orvosoknal feltunoen sok az inditott szules, aminek egy igen hosszu, eredmenytelen vajudas, szivhang elegtelenseg es surgossegi csaszar a vege. Ugyanezeknel az orvosoknal gyakran szuletnek meg babak a tulhordas osszes jellemzo tunetevel. Merthogy meg mindig nem hajlandoak az elso nehany ultrahang alapjan potnositani a terhesseg korat, foggal, korommel ragaszkodnak a menstruacio alapjan vegzett szamitashoz, igy neha terminus tullepes cimszoval eroszakolnak ki valojaban 37-38 hetes magzatokat, maskor meg epp nem veszik eszre, hogy valoban tulhordasrol van szo.

Epp par perce olvastam egy valaszt, amiben az anyuka arrol szamolt be, hogy az egyik gyermeke mar a 7 hetes uh-n nagyobb volt, mint a masik a 10 hetes uh-n, vegul kis sullyal szuletett erosen eloregedett lepeny miatt. Megis hol volt az ot vizsgalo orvos, vagy megis mit csinalt, amikor 7 hetesen nem volt kepes pontositani a terhessegi kort ekkora elteresnel es igy tovabb hagyta bent a babat, mint kellett volna? Es persze ez az anyuka nem tudja, hogy ez nem volt normalis jelenseg, leirja itt a tortenteket, ezzel erositve meg masokat abban, hogy nehany hetes terhessegnel is ennyire eltero meretuek lehetnek a babak es ez nem gond.

De nem is merek mar ott felvilagositani, mert biztos, hogy nem koszonomot kapnek erte, hanem engem neznenek dilisnek. Ahogyan itt is irtatok: sokszor az alatamasztott allitasokat siman legyozik a teves informaciok, mert abbol tobb van.


Mindegy, hagyom is most a temat, mert csak nehezebb lesz elaludni, ha nagyon felporgetem magam. A vilagot megvaltani ugysem lehet.

2011. júl. 4. 23:00
 8/15 anonim ***** válasza:
Az utóbbi amit írtál szerintem is szörnyű. Nekem 3-szor változtattak hetet a terhességem alatt, a végén már nem is tudtam, hogy hány hetes vagyok...De szerencsére semmi baj nem lett belőle.
2011. júl. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sok a tudatlan ember, akinek a fejét lehet tömni hülyeségekkel.

Nézd csak meg mi kell a magyar embernek: prostitúció, és analfabetizmus. Lásd Alekosz, Győzike és egyéb szörnyűségek. Ez a magyar ember, ez kell neki. Persze tisztelet a kivételnek.


Én nem vagyok jártas a szülészet/nőgyógyászat témakörében, de ha van valami kérdésem inkább a védőnőm/nőgyógyászom kérdezem. Nem adok az itteniek válaszára, mert tényleg nagyon sok butaságot terjesztenek az emberek. Lehet csak egy elírásból fakad, de a másik már úgy adja tovább, mintha az lenne az igaz.

Példa: Olvastam itt egy válaszban, hogy akkor kell menni a kórházba szülni, ha a baba 2-3 órája már nem mocorog. És csak pislogtam, az én babám reggel és este szokott mocorogni, napközben ritka, van úgy, hogy 6-8 órán keresztül meg sem mozdul, még sem szülök.

Akkor volt egy olyan válasz is, már nem is tudom melyik kérdésnél, talán baba mocorgást kellett számolgatni. Írta az egyik hozzászóló, hogy az a jó, ha óránként 10-et mozog. Ez biztos elírás volt, óránként helyett napit akart írni, de mivel nem javította magát, sokan ebből is téves információt vonhatnak le.

Sajnos sok a buta és hiszékeny ember, és sajnos sokan inkább itt kérdeznek, mint sem szakembertől érdeklődjenek.

2011. júl. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 22-16-ossal, és mindenkivel. Tapasztalatot írok, de diagnózist felállítani... Ha konkrét dolgot kérdeznek, arra akkor válaszolok, ha tudok. Mivel munkaügyi területen dolgozom,cégek munkaügyi dolgait ellenőrzöm, talán van némi fogalmam is a dolgokról. Leginkább a szabadság témaköréből vannak kérdések. Ha már itt vagyok, válaszolok rá, hiszem mégiscsak tudom. De aztán van aki nekem is ellent mond, egyszer szabadság kifizetése volt a kérdés, írtam, hogfy nem lehet a munkaviszony fennállása alatt kifizetni, csak ha megszűnik/megszüntetik. Erre egy "jól informált" válaszadó rámcáfolva közölte, hogy hallotta, hogy a helyi védőnőnek is kifizették, úgyhogy ki lehet.... No comment. A Munka Törvénykönyve elég konkrét, de ne szóljon bele, aki még kívülről sem látta. A másik nagy kedvenc a terhes vagyok-e típusú kérdés....
2011. júl. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!