Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek későn fordult be a babája első terhességnél? Milyen hatásos módszereket tudtok arra, h beforduljon a Pici?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, mert 32 hetes vagyok, és még nem fordult be. De nem is nagyon aktiv napközben. Mit rontottam el? Mit csináljak h beforduljon végre?
2009. febr. 20. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

pont 32 hetes voltam, amikor UH-n voltam és mondták, hogy medencevégű fekvéses a baba

na akkor jól megijedtem, és este elbeszélgettem vele, hogy jó lenne, ha mostmár megfordulna :)

másnap este megfordult, azóta is úgy van :)) esküszöm így volt :)


egyébként a nőgyógyászom szerint még van idő, első terhességnél van, hogy akár vár az utolsó hetekig, napokig is a baba

azt mondta még, hogy nehogy praktikákkal próbálkozzak, mert lehet, hogy rövid a köldökzsinór, és azért nem fordul meg, úgyhogy nem szabad erőltetni


ha az orvos úgy ítéli meg, hogy lehetséges, akkor lehet még orvosilag is megfordíttatni, de az elég fájdalmas


DE! még ne aggódj, van időd bőven! beszélgess vele te is, hátha nálatok is bejön :)


34 hetes km

2009. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Idézek: "a legtöbb baba a 32.és 34. hét között fordul be. A farfekvés akkor gyakoribb, ha a magzat kisebb az átlagosnál, ha a méh szokatlan formájú, ha túl sok a magzatvíz, ikerterhességben, vagy többedszer szülő nőknél, ha ernyedtebb a méhük. Összesen 3-4%. (Az a 9 hónap című könyv)

Nem rontottál el semmit.

Tuti hatásos módszert nem írnak, de azt igen, hogy a séta jó tesz, segíthet.

2009. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34hetesen még nekem sem fordult be.Hogy a séta segitene e?Mindennap elmegyek sétálni elég sokat.Mondják még a lámpázást.Alul a hasadhoz kell tenni egy kis lámpát és a fényre fordul.Vagy négykézlábra állni.Beszélgetni vele és meditálni.
2009. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első terhességemnél a 38. hét végén fordult be a babóm, addig farfekvéses volt. A nőgyógyászom azt mondta hét elején, hogy biztos, hogy nem fog befordulni, úgyhogy majd császár vár rám. Aztán beszélgettem a babával, kértem forduljon be és befordult. Nem volt kellemes érzés. Én azt mondom, hogy a szülésig van rá esély!
2009. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az anyósom mesélte, hogy a férjem - aki az első gyereke volt - a szülőágyon fordult meg (az egy kellemes érzés lehetett).

Az én kislányom 26. héten fordult be, mégpedig úgy, hogy nyaralni voltunk, ahol egy nagyon kényelmetlen díványon aludtunk, a két széle kifelé hajlott. Napközben ledőltem rá pihenni egy kicsit, csak úgy keresztbe, vagyis a medencém kicsit magasan volt, a lábaim lenn a földön, így hanyatt fekve kicsit kifeszült a hasam. Egyszer csak egy nagy bukfencezés, és attól kezdve a húgyhólyagomon állt fejen. Napokig nem tudtam mi ez a furcsa érzés a hasamban, amikor hazajöttünk, az ultrahangon derült ki, hogy mi történt. Aztán később olvastam róla, hogy ez a megfordítás egyik bevett házi módszere...

2009. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!