Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismama vagyok és...

16 hetes kismama vagyok és sikerült letennem a cigit nemrégiben 6 év dohányzás után, de mégis bánt, hogy eddig árthattam -e? (A részletek lent! )

Figyelt kérdés
Nos én elég későn tudtam meg, hogy babát várok mivel rendszertelen a ciklusom, így számomra nem kétségbeejtő amikor 1-2 hónapig kimarad... Majdnem 9 hetesen tudtam meg, hogy babám lesz mert nem volt túl sok terhességre utaló tünetem. És hát ugye, a cigiről le kellett (volna) mondanom. De folyton kívántam,így újra és újra rágyújtottam de folyton gyötört a lelkiismeretfurdalást, hogy mit okozok ezzel a babámmal. Volt olyan h beültünk kávézni és egymás után akár több cigit is elszívtam és akkor kaptam észbe, hogy normális vagyok én? Kérlek ne ítéljetek el, mert nehéz volt de legalább nekem megfordult ez a fejemben ahogyan az is h muszáj leszoknom róla! Elég sokat dohányoztam de mostanra hála Istennek sikerült lemondanom a cigarettáról, mert folyton a kisbabámra gondoltam aki valószínűleg nem szeretne cigifüstöt belélegezni... mégis nyomaszt, hogy okoztam -e valami bajt a babának? Vagy, hogy esetleg későn mondtam le a dohányzásról! Mit gondoltok?? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 14. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén dohányos voltam bár én 6 hetesssen tudtam meg hogy babát várok és már a következő cigit nem szívtam el!!

Nem itéllek el és más sem tegye mert nagyon nehéz megszabadulni tőle!! Előbb is le tehetted volna viszont nagyon jó hogy már nem szívod!! Ha nem szívtál el naponta fél dobozokat akkoe bízhatsz benne hogy semmi baja nem lesz a babádnak hisz igazán most kezd el fejlődni! Tehát innentől nincs még egy szál sem!! Nagyon sok kitartást és nagyon jó babavárást kívánok!!

39+7hkm

2011. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, h szerintem megvolt a fél doboz sőt... :( Épp ezért aggódtam annyira. Eddig egy dobozzal szívtam el egy nap... Mármint még a terhességem előtt! De azért örülök neki, hogy leraktam, remélem tényleg nem okoztam bajt. :(

Köszönöm szépen a jókívánságokat! Látom Te hamarosan már szülsz! :-) Remélem gyorsan meglesz a babád és egészséges, szép kismanó lesz! Nagyon sok boldogságot kívánok hozzá! :)

2011. márc. 14. 09:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, azt szokták mondani, inkább elobb, mint utóbb.

Becsulendo, hogy letetted, DE ne csak a baba miatt tedd le, hanem magad miatt is. Ha nem lenne o most a szived altt, akkor ugyanugy károsítanád magad!?

Arra is gondolj, hogy nem csak a fejlodési ideje alatt van szuksége a megfelelo kornyezetre, hanem a szuletés után is egy egészséges anyukára!

Kívánok Neked sok erot és kitartást :)

(Mindez azért van ennyire bennem, mert párom az anyukáját a sok dohányzás miatt veszítette el még fiatalon. Most hogy babank lesz és erre gondol, mindig elszomorodik, hogy amiatt nem láthatja a boldogságunkat.)

És mégegyszer, soha nem késo, és legyél buszke, hogy letetted! :)

2011. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia, én sem ítéllek el mivel én is dohányos voltam 12 évig , 4 hetesen letettem és azóta is van h eszembe jut a cigi, de erősebb az a gondolat a fejecskémbe és a szívemben h egy élet fejlődik a pocakomban, akinek már láttam a szíve dobbanását. és te is eljutottál odáig h lelkifurdid van az jó, mivel most hétvégén voltam uh, és hát egy csomó anyuka azzal az ürüggyel gyújt rá h majd később leteszi meg nem bírja letenni Na ez idegesít mikor 11 hetes, dokira vár és közbe lemegy cigizni nagyon durva, elítélendő, bár mindenki azt csinál amit akar saját élete, gyermeke, ő felel majd érte.

neked kívánok sok kitartást boldog babavárást.

8km

2011. márc. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kismama!

Gratulálok, mert te legalább letetted a cigit a babád érdekében. remélhetőleg nem lesz semmi, mert idejébe letetted. A dohányfüst amúgy a méhlepény elöregedését okozza és ezzel oxigén hiányt illetve tápanyag hiányt. De mivel te az elején letetted ezt valószínüleg megúsztad te és a babád is. Arra vigyázz, hogy többet tényleg ne szívj. Nekem az anyukám végig dohányozta a terhességét ami miatt habár időre 39 hétre, de 1800gr-ra születtem.

Későbbi tanulási nehézségeknél mondta az orvos anyukámnak az okot, hogy a magzati dohányzás okozta. Szerencsémre ezen túllendültem és szorgalommal mindent megtanultam érettségiztem, szakmát tanultam, nyelvet beszélek, de nem dohányzom. Nem ítéllek el, mert te legalább összeszedted magad és letetted, gratulálok! Bár minden dohányos kismama legalább ilyen felelősség teljes lenne.

2011. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igen de mégis még miután megtudtam, hogy 8hetes kismama vagyok, még utána 7-8 hétig dohányoztam és emiatt nagyon rosszul érzem magam és folyton ezen rágódom, hogy ha valami bajt okoztam Neki azt sosem bocsátom meg magamnak!! Azért 16 hét hosszú idő... Ráadásul ott ovlt a szilveszter is, ott sem tudtam még h kisbabám lesz és azért megittam 1-2 pohár boros kólát meg talán 1 feles vmicskét, ez is eszembe jut sokszor, hogy ha akkor tudom, hogy mi a helyzet akk nem iszok egy kortyot sem ... Természetesen azóta nem is ittam, ez alap! De köszönöm Mindenkinek a jókívánságokat, nagyon sok erőt és kitartást ad! :)
2011. márc. 14. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha most vagy 16 hetes akkor már a 12.heti genetikai UH-n túl vagy és az már jó jel, ha ott nem derült ki semmi baj. Nemsokára menned kell AFP vizsgálatra (vérvétel) és ha ott sem lesz semmi gond az is nagyon biztató. Meg ugye a vetélés esélye is egyre csökken, főleg, hogy túl vagy már a 12.héten. Elhiszem, hogy lelkiismeret furdalásod van, de tiszteletreméltó, hogy letetted. Nem ítéllek el, hisz helyes döntést hoztál! Hidd el minden rendben lesz és egészséges kisbabád lesz. Én is tudom milyen nehéz letenni a cigit, de neked sikerült és légy erre büszke!

Nagyon sok kitartást, boldog babavárást és egészséges, vidám kisbabót kívánok Neked!

Ja és az első legfontosabb lépést már megtetted, ne hagyd, hogy a múlt elrontsa a babavárás időszakát. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget és olyankor gondolj arra mennyi jót teszel a babáddal!

2011. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy a cigi nem jó, oké. De: a cigaretta magzatkárosító hatásai az utóbbi évtizedekben váltak csak széles körben ismertekké, és egy-két generációval korábban sokkal kevésbé volt “divat” letenni a cigarettát “csupán egy terhesség kedvéért”. Így szerintem azokat a kismamákat kéne üdvözölnünk, akiknek ez sikerült! Még akkor is, ha nem rögtön az első héten, ahogy kétcsíkos lett a tesztjük...

Az én édesanyám közel 40 éve praktizáló, köztiszteletben álló gyermekorvos. És dohányos. Egészen pontosan tisztában van azzal, hogy ez a szenvedély milyen ártalmas lehet egy magzat számára. Ennek ellenére nem volt képes letenni a cigarettát egyik terhessége alatt sem. Ez a magatartás ellenkezett mindenféle szakmai meggyőződésével, így aztán igen erős félelemmel és bűntudattal párosult nála. Szülész-nőgyógyásza észrevette a tépelődését és kétségbeesését, és a következőket mondta neki: ” Mindketten tisztában vagyunk a terhesség alatti dohányzás veszélyeivel, kollegina. Sok dohányzó édesanya gyermeke szenvedi kárát ennek a szenvedélynek, míg más magzatokra nincsen kimutatható hatással. Ha azonban képtelen letenni a cigarettát, és emiatt folyamatos bűntudata van, vádolja önmagát és szorong, akkor ez a stressz, ha lehet, még rosszabbul hat a babára, és a dohányzással együtt sokszorosára emeli a komplikációk kockázatát. Ha úgy érzi, mindent megpróbált, és mégsem sikerült leszoknia, legalább ne tegyen magának szemrehányást miatta. Ez a legjobb, amit a gyermekéért tehet.”

Nem gondolom, hogy bagatellizálni kell a témát. Igenis tegyen meg egy nő lehetőségeihez mérten mindent azért, hogy biztosítsa születendő gyermeke egészségét. Viszont ha ezzel együtt sem képes leszokni (és, tegyük hozzá, egy gyermek érkezése alapjaiban forgatja fel a nők életét, különösen, ha első gyermekről van szó – olyan szorongásokkal, félelmekkel, kétségekkel, érzelmi megrázkódtatással jár, amik mellett dohányos legyen a talpán, aki sosem gyújt rá!), legalább legyen egy ilyen nőgyógyásza…

Ha viszont képes voltál letenni a cigit, akkor csak azt mondhatom, hogy szívből gratulálok!!! Örülj a lelkierődnek, ennek az eredménynek, légy büszke magadra! És ne tégy szemrehányást magadnak az első hetekért, ne hozz be egy olyan stresszfaktort az életedbe, ami át tudja venni a cigaretta helyét a magzatkárosító hatások sorában...

Nagyon kellemes terhességet!:)

2011. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elkiabáltam a dolgot, ugyanis tegnap vettem egy újabb dobozzal mert rettenetesen felidegesítettem magam egy rossz helyzetben, de ismét ugyanaz a lelkiismeretfurdalás, bűntudat... Leültem a párommal beszélgetni erről és kértem, hogy segítsen nekem ebben, támogasson, mind1, hogy hogyan csak valamilyen formában legyen mellettem. Ami megmaradt cigaretta odaadtam egy dohányos barátnőmnek mert nem akartam már elszívni. Remélem ez volt az utolsó alkalom, hogy ilyen történt mert megint csak fogom a fejem, hogy hogyan lehettem ilyen akarat gyenge. Ha kínozni is fog, kibírom csak ne ártsak vele! Már most egyetlen szálat sem tudok úgy elszívni, hogy ne az legyen bennem, hogy mennyit ártok. Remélem ezúttal sikerülni fog végleg letennem a cigarettát és többet nem teszek ilyen ostobaságot. Köszönöm mégegyszer a jókívánságokat ez mind sok erőt ad!
2011. márc. 15. 19:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj az orvosoddal. Ha azt mondaná, hogy napi 1 szálat elszívhatsz, akkor ahhoz mit szólnál? Meg tudnád állni, hogy csak napi 1-et? Egyébként az elmúlt pár hónapban nagyon stresszes életem volt. A párom elhagyott, majd visszajött, ahogy visszajött, teherbe estem (előtte évikig hiába vártunk a babára), majd sajnos újból elhagyott. Ott maradtam terhesen, egyedül. Már az előző elhagyás óta sokat cigiztem. Na, gondolhatod, hogy mennyire nehéz volt megállnom most. Nekem, aki évek óta babára várt! De akkor is... Volt ez a szituáció, ami miatt folyamatos stresszben voltam, állandóan azt éreztem, hogy cigizni akarok. Én kb. a 6. hétig cigiztem, aztán egy-két olyan alkalom volt még, amikor 1-1 szálat elszívtam.


Tényleg nagyon jó lenne ha abbahagynád és akkor már próbálj ne gondolni arra, hogy mit okozhattál és mit nem. Azzal már nem oldasz meg semmit. Gondolja arra, hogy minden rendben lesz, szépen kitisztul a szervezeted mire szülsz stb. Olvass utána, hogy már napok, hetek múlva mennyit jót teszel magadnak és a babának is.


Beszélj az orvosoddal, ő majd segít!! Hajrá!!!!!

2011. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!