Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam? Adjam örökbe vagy...

Megtartsam? Adjam örökbe vagy abortusz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Foglamam sincs mit csináljak,ezért lennék kíváncsi a véleményetekre. Egy kicsit hosszú lesz,mert ismernetek kell a körülményeket. 18 évesen jöttem össze a barátommal,akivel 2 év múlva összeházasodtunk,és a körülmények(anyagiak,stb) adottak voltak,így babát szerettünk volna vállalni. Próbálkoztunk két évig,nem sikerült,így orvoshoz fordultunk. Nem tudták megmondani mi a baj,próbálkozzunk tovább,ezt tettük,újabb 2 év,mindig semmi,aztán kiderült, hogy cisztáim vannak,csak az egyik petefészkem működik normálisan,a petevezetékem el van záródva. Meg is műtöttek,próbálkoztunk inszeminációval,lombikkal,egyik sem sikerült,nagyon rosszul voltam lelkileg amiért nem vagyok képes egy gyermeket világa hozni, holott ez volt minden vágyam 12 éven keresztül, aztán 32 évesen valami bekattant nálam és úgy döntöttem nem érdekel többé a gyerek téma,és teljes mértékben lemondtam róla,már lelkileg sem viselt meg, új álmot kerestem magamnak. Ismét eltelt 2 év, és most 34 évesen a nőgyógyászom (sima rákszűrésre mentem) közölte velem,hogy kisbabát várok. És tudjátok mi a legrosszabb,vagy a legfurcsább? hogy se ott,se azóta nem tudtam neki örülni,tudomásul vettem és kész,pedig ha ezt akkor abban a 12 évben mondja nekem,kiugrottam volna a bőrömből. De most semmit nem érzek,se boldogságot se semmit. És ez nem most történt 2 hónapja,vártam hátha megjön az az érzés,hogy örüljek annak hogy anya lehetek,de nem. És mostmár azon gondolkozom, hogy abortusz lesz,vagy örökbe adom,még akkor is ha megszülöm,mert nekem nem kell gyerek,lemondtam róla végleg és örökre. 34/N


2011. júl. 19. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
77%

amint a karodban fogod ez az érzés megváltozik majd

ne aggódj

2011. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
67%

Ideírhatom első közhelyként, hogy az abortusz gyilkosság, de nem fárasztalak ilyesmivel.


Én a helyedben tuti várnék, hogyha megjönnek az anyai ösztönök (amire van esély, nem kevés) akkor nyert ügyed van, és boldog leszel a picivel.

Hogyha nem sikerül a dolog, még mindig választhatod az örökbeadást, azaz megajándékozhatsz egy gyermektelen párt egy élettel :)


Minden esetre, ezek humánusabb megoldások az abortusznál, nem?

2011. júl. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
Párod mit szolt?
2011. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
Azért gondolom a párodnak is van ebbe beleszólása!
2011. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Túl sok volt a csalódás,hogy nem jött össze az a hőn áhított baba !! Ez váltotta ki nálad gondolom :( Lehet ,hogy most ezt érzed,de ha már érezni fogod,hogy mozog,vagy elmentek 4D-ére s látod a TE kisbabádat,biztosan megfog változni ez az érzés! Ha meg már a kezedben tarthatod,egész biztos senkinek oda nem adnád :) hidd el ez így lesz. Ne Gondolj ilyen hülyeségekre,próbáld magad ösztönözni a jóra :)

A férjed,hogy áll ehhez az egészhez? Tudja mik járnak a fejedben ?

Kívánom,hogy minden gondolatod érzésed,mihamarabb megváltozzon :)

2011. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
12. hétig végeznek abortuszt,és ha 2 honapja voltál dokinál akkor már ez a lehetőség kiesett.Nem is értem miért kérdezted?
2011. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
66%

ha megszülöd és örökbeadod egy életre bánni fogod


és a párod is jó eséllyel meggyűlöl majd


TELJES JOGGAL!!

2011. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
88%
Csak azért gondolod így mert sokat szenvedtél és elkeseredtél a kudarcoktól. Minden okkal történik az is hogy az a baba most akar jönni ennyi év után. A helyedben megtartanám és felnevelném mert ha másképp döntesz talán soha többé nem leszel anyuka és egy életen át bánni fogod. Az hogy nem örülsz egyből felhőtlenül nem jelenti azt hogy nem leszel boldog anyuka egyszerűen ennyi év után nehéz elhinni a csodát. A te csodádat amit nem szabad elengedned mert egy életen át bánnád. Tartsd meg neveld fel szeretettben és örülj annak a kincsnek aminek oly sokan örülnének.
2011. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
47%

nehogy abortuszra menj, ne öld meg szegényt..... Jó ISten. az ilyen embereket nem értem. 12 évet várni aztán megöletni.... Nem értem ezt és elítélem az ilyet!!

Örökbe tudnád adni?? megölne a lelkiismeret furdalás érte...Tudnál úgy aludni hogy tudod hogy más szeretgeti, játszik a gyerekeddel???


És az apuka mit szól hozzá?? Ő is abortuszt akar?Remélem neki több esze van!

Szüld meg és akkor reméljük megváltozik az érzésed, reméljük!!!


Bocsi ha kicsit nyersen fogalmaztam....


2 kisfiú Boldog anyukája

2011. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
17%
az ilyen nők nem érdemelnek gyereket.
2011. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!