Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat bajt a terhesség...

Okozhat bajt a terhesség alatti Augmentin szedés?

Figyelt kérdés
31 hetes terhes vagyok, ful es leguti gyulladasom van,es az ovos augmentint irt fel5 a szokottnal kissebb dozist).A nogyogyaszommal nem tudtam meg beszelni, de az interneten utanaolvastam es azt irjak hogy szukseg eseten lehet szedni. Tudom hogy biznom kellene az orvosokban,mert valoszinuleg nem irta volna fel ha bajt okozna de megis agodom a baba miatt, mert nem szeretnem ha kesobb emiatt allergias lenne vagy valami...
2008. febr. 6. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia..szerintem a doki jogosan irta fel a gyogyszert ami mellesleg antibiotikum. Bizz benne es szedd be nyugodtan...tobbet artasz a babodnak ha nem gyogyitanak meg.Amugy nekem is felirtak egy huvelyi kenocsot ami nem igazan ajanlott terhesseg eseteben(18 het) de mindenkinel erdeklodtem es azt mondtak, hogy nyugodtan hasznaljam ha doki irta ki es nem magamtol szedem.....
2008. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Én 16 hetes terhes vagyok és influenzás meg a torkom be van gyulladva!A háziorvosom augmentin duo-t írt fel,napi 3×1et!!!A védőnőt megkérdeztem és azt mondta hogy nyugodtan szedjem be,többet ártok ha nem veszem és ennek az antibiotikumnak nincsen semmilyen káros mellékhatása a babádra nézve!Úgyhogy megnyugodhatsz,szedd be a gyógyszert és gyógyulj meg minél előbb!Az augmentin egyébként penicillin készítmény amit a kismamák nyugodtan szedhetnek,mint pl. ha lázas vagy a rubophen!!!!

Mielőbbi gyógyulást!

2009. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok!


En a 14. het vegen betegedtem le alaposan, influenza szeru virus dontott le de alaposan a labamrol es miutan 3 napig nem akart javulni a helyzet, ezert a haziorvos Augmentint irt fel, 1 hetig. Megkerdeztem a szuleszem, a vedonom is es egyontetuen azt mondtak, h Augmentint lehet szedni terhesseg alatt, es sokkal nagyobb kart okozhatok, ha nem szedem be az Anitbiotikumot (vagy akar csak megszakitom a felenel..). Kesobb megtudtam ket kisgyermekes anyuka ismerostol, h nekik is Augmentint adtak terhesseg alatt es nem lett semi baj.

2009. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!