Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szt. Margit kórházban (Bécsi...

Szt. Margit kórházban (Bécsi út) hogyan zajlik a cukorterhelés? Mit kell vinni? Vizelet kell?

Figyelt kérdés
25+5km
2011. márc. 23. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Vettem cukrot a patikában (30 gr glükóz), asszem adoki felírta, de már régebben volt (2,5 éve)

Elmész leveszeik az éhgyomri vért, bekeverik a cukrot 3 dl vízhez

Kimész és megiszod, beletehetsz citromlét.

10 perc alatt kell meginni! Utána 2 óra múlva újra vérvétel.


Minden vérvételhez le kell adni vizelelett, vagy viszel, vagy ott pisilsz.


Nyugi, ha kiderül mafgas cukrod, ott nagyon jó a diabéteszes terhesgonodzás, nekem terhességi cukorbetgségem volt.

Azért aut kívánom, legyen minden rendben!

2011. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
minden nap van?
2011. márc. 23. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:
hú, asszem talán pénteken nics, de hívd fel őket
2011. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Tegnap épp ezt a vizsgálatot beszéltük meg a dokimmal :-)

Nekem április közepén lesz esedékes.


Nekem is adott cukor receptet az orvosom (75 g-os), ezt kell majd feloldanom 3dl vízben (egy valódi citrom kifacsart levével ízesíthetem).

A vizsgálatra nem kell előre bejelentkezni, hétfőtől-csütörtökig minden nap mehetsz 7:30-9:30 között (pénteken nem végeznek cukorterheléses vizsgálatot!).

Először éhgyomorra vesznek vért, aztán ha ezen túl vagy max. 10 perc alatt kell meginnod a cukros "lötyit".

Miután megittad a levet megnézed az órád és 2 óra múlva szólsz, hogy letelt az időd... ekkor újra vesznek vért és kész vagy.

Vizeletet vagy viszel, vagy ott pisilsz... én eddig mindig vittem, mert szokták kérni!


Innen letöltheted a Szt. Margit kórház gondozási tervét várandós kismamák számára... részletesen leírja a terheléses cukorvizsgálatot is a melléklete :-)

[link]


Szép babavárást Neked :-)

17 hónapos kislány és 22 hetes pocakbébi anyukája

2011. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

első

tényleg 75 grammos a glükóz, nem tudom honan vettem a 30 grammot

2011. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!