Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Edwards kór 1:190 lett az...

Edwards kór 1:190 lett az eredményem, van valaki akinek hasonló lett? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
nagyon el vagyok keseredve!
2011. márc. 23. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Tiszelt Doktor úr!


24 éves 18 hetes kismama vagyok.

Voltam dawn szűrésen a 12 héten és a 16 héten.2 eredményem nem lett jó.

AFP: 20,7 iu⁄mL

0,84 MoM

A szűrővizsgálat eredménye

Dawn-kór (21-tiszómia) számított kockázata: 1:190 (pozitív)

Edwards-kór (18-tiszómia) számított kockázata: 1:50000 (negatív)


Ebben az esetben mi a teendő?Van-e félnivalónk?


Válaszát előre is köszönöm: Adrienn



Kérem menjen el sürgősen genetikushoz, sajnos feltehetőleg magzatvízvételre lesz szükség kedves Adrienn. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc



GENETIKAI TANÁCSADÁSON VOLTÁL MÁR?

2011. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem saját tapasztalatom, de a dokim mesélte, hogy 1:4 eredmény mellett született az egyik páciensének egészséges babája. Nyilván az esetedben is érdemes megcsináltatni a CVS-t, vagy az amniót. Azt is tudnod kell, hogy az Edwards-ot uh-val is jól lehet szűrni a 18. héten.
2011. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fenti választ a húgom kapta egy netes dokitól, neki a down lett ugyanennyi, de a baba egészséges lett :)


Mindazonáltal genetikushoz menj el! Ez nem jelenti azt, hogy feltéltlenül beteg a baba!!

2011. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már voltam, jövö héten lesz a hasbabökés :(
2011. márc. 23. 14:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, nekem is volt amnion (saját akaratombó), semmi vészes, mint egy vérvétel.

Utána egy pár nap pihi, szedjél előtte/uténa MG-ot és minden rendben lesz.

2011. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nézd valójában ugyanaz lehet a vége, mint ha az eredményed 1: 100000 vagy 1:2, vagy Edwards kóros lesz a babád vagy nem.
2011. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1. és 3. vagyok. Nekem is volt hasbalövésem (amniocentézis), nagyon féltem tőle, de egyáltalán nem egy nagy dolog (egy vérvételhez hasonló), és nálam is rendben volt minden. Ne izgulj!!! Igaz, annak sajnos majdnem egy hónap az eredménye, de ha bajt látnak, hamarabb szoktak telefonálni.
2011. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem 2 hete a downs-ra 1:5 hoz jött ki. Méhlepény mintavételt javasoltak és én meg is csinaltattam. Én nem magyarországon elek így nem tudom otthon mennyi idő meg megjön az eredmény. Itt elég gyors 3 napon belül felhívnak majd 3 hét a részletes meg megjön. Nekem minden rendben volt. Ne aggódj. Próbálj meg pozitívan hozzáállni és

Meglasd minden rendben lesz. A te aranyod jobb mint az enyem volt.

2011. márc. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nekem 1:50 lett az Edwards kór kockázatom. Rengeteg megpróbáltatáson vagyok túl, voltam Békéscsabán, Gyulán, Szegeden ultrahangon, voltam Gyulán és Szegeden genetikusnál is. Magzatvízvételem is volt 4 héttel ezelőtt, bár az ultrahangon mindig mindent rendben találtak. A genetikusok ultrahang alapján kizárták, hogy baj lenne, és azt mondták, hogy ultrahanggal teljességgel szűrhető ez a kromoszóma rendellenesség. Tegnap kaptam meg a magzatvízvétel eredményét, és nem találtak rendellenességet!!! Ne izgulj, ha az ultrahangod rendben van, akkor biztosan minden rendben lesz! 23 hetes kismama.
2011. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tudom, hogy régen írtál már, de hátha elolvasod. Végül mi lett az amniocentézis eredménye?
2013. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!