Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhes vagyok, de...

13 hetes terhes vagyok, de mar 6 kilot hiztam eddig, el vagyok keseredve. Azt mondta a vedono, hogy ne egyek szenhidratot, (kenyeret, tesztat, cukros dolgokat) hanem inkabb csak feherjet, zoldseget, s keves gyumolcsot. Nem artok ezzel a babanak?

Figyelt kérdés
2008. febr. 7. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem ártasz a babának. Sőt!!! A védőnőnek igaza van, abba az esetbe ha te nem vagy vékony alkatú. Én a 28. hétbe vagyok, és 4 kg-nál tartok, de én 80kg-val kezdtem a terhességet. És én is hanyagolom a szénhidrátot.Néha azért azt is kell csak mértékkel. Én napi 175g szénhidrátot eszek, és persze minden étkezésnél számolom a szénhidrátot, de ehez hozzá tartozik egy kicsit magas cukor terhelés. sok sikert
2008. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia igaza van a bédőnőnek,nem csak magadnak a babádnak is ártassz azzal ha sokat szedsz fel,és ez elég sok.

Én 17hetesen 0.5kgnál járok,pedig én aztán ránézek egy sütire és 3kg simán felmegy a látványtól is,szóval iszonyat hízékony vagyok..de odafigyelek arra amit eszek.Nem nasizok szintem soha,este pedig ha nagyon éhes vagyok 8ig csak egy szendvicset engedélyezek magamnak ha utánna is az vagyok vagy csak gyümölcs vagy esetleg egy joghurt.Ha nem tudsz meglenni kenyér nélkül akkor is válaszd a teljes kiörlésűt még az emésztéseden is egít és nem hízol tőle,a tészta tényleg csak hízlal és nem laktat csak pillanatnyilag,fél óra múlva már éhes vagy újra.Próbálj meg minnél kevesebb tartósítószeres dolgot magadhoz venni és a direkt cukor bvitelt is kerüld,saját magadnak segítessz ezzel hidd el.És sétálj sokat.Gratula a babódhoz.

2008. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem artasz vele, mert a hirtelen hizasnak komoly következmenyei lehetnek. Az en esetemben ez az elsö harom honapban 6 kilo volt, hat honaposan összesen 17 kilot hiztam, egeszen adddig amig a cukorterheleses vizsgalaton ki nem mutattak, hogy magasak az ertekeim vagyis terhessegi cukorbetegsegem van. Hozzatennem, hogy elötte sosem volt ilyen gondom, es a csaladomban sincs cukorbeteg. Azota eltelt egy honap, most 7 honapos terhes vagyok es fogytam 3 kilot. Allapotosan nem kellemes dietazni, en nem ehetek semmi liszteset, cukrot, burgonyat, rizst es tesztat sem, viszont a baba egeszsege mindent meger.
2008. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 hetes vagyok, és + 6 kg-nál tartok. Az első harmadban ebből 5 kg-t híztam, úgyhogy ne aggódj (57 kg-ról indultam)! Az én védőnőm azt mondta, hogy főzelékeket, fehérjét, zöldséget, gyümölcsöt egyek, szénhidrátot csak keveset, azt is ha lehet inkább reggel. Ennek ellenére mindent eszek, amit megkívánok, de mértékkel, kb. 5-6-szor eszem egy nap, kis adagokat. Mellette sokat sétálok. Lehet, hogy neked is megáll picit a hízás a 2.harmadban, ahogy nekem.

További kellemes babavárást!

2008. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!