Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi egy terhes felnőtt...

Mennyi egy terhes felnőtt magnézium-szükséglete egy nap MAXIMUM?

Figyelt kérdés
A dokim a 33.héttől felemelte a mennyiséget napi 1500-ról 2000mg-ra - mikor tudtommal lassan inkább el kellene hagyni. Sokallom ezt a mennyiséget, a Magne B6-ban is csak 50mg van, s napi 2-3 szemet szoktak szedetni...
2011. márc. 28. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor ne szedd!

Nem kötelező bevenni mind ha nem keményedsz sokat.


és igen már lassan le kéne tenni nem rászokni.

ebben igazad van.

2011. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Általában egy felnőtt, átlagos súlyú nőnek 310-320, egy férfinak 400-420 milligrammban szokás meghatározni a napi magnéziumszükségletét, de dohányzás, várandósság, szoptatás, nehéz fizikai munka mellett nő a naponta optimálisan beviendő magnéziumadag. A magnézium szükséges bevitelét - az anyagcserében játszott jelentős szerepe miatt - szokás megadni a felvett energiamennyiség függvényében is. E szerint minden elfogyasztott 1000 kJoule energia után 25-30 mg magnéziumot kellene elfogyasztani.

Ügyelni kell arra, hogy ha nő a magnéziumbevitel, akkor csökken a kalcium- és a káliumfelszívódás. Ezért célszerű magnéziumkészítmény szedésével párhuzamosan megnövelni ezek bevitelét is, a kalcium pl. kétszerese legyen a naponta fogyasztott magnéziummennyiségnek.

Figyelmeztetés


Veseelégtelenség esetén nem javasolt a magnéziumkészítmények használata, mert ez esetben nem biztosított a kiürítés. Egyes pitvar-kamrai átvezetési zavarok esetén alkalmazása ellenjavallt. Terhes és szoptató kismamák csak kezelőorvosuk kifejezett utasítására alkalmazhatnak napi 350 mg magnézium adag feletti mennyiséget. Myasthenia gravis nevű betegségben szenvedő betegek esetén a magnézium készítmények tovább súlyosbíthatják a tüneteket.

Gyógyszerkölcsönhatások:

Jó tudni, hogy egyes antibiotikumok (tetraciklinek, kinolonok) illetve a csontritkulás kezelésére alkalmazott biszfoszfonátok rosszabbul szívódnak fel, ha velük egyszerre magnéziumot is bevesz a beteg."

2011. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
akkor tényleg meggondolandó... már csak azt nem értem, hogy ha napi 3-400mg az ajánlott maximum, akkor miért gyártanak 500mg-os kiszerelést? A Magnerot, amit a dokim nagyon szedetni akart velem, abban ennyi a hatóanyag. Én a saját vitaminbeszerző-helyemről rendeltem, de az is csak 200mg-os. Most abból szedek napi 4-5 szemet, elég szerintem az is bőven, így nem keményedek, remélem, a méhszájam se nyílik egyelőre tovább.
2011. márc. 28. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem napi 3x250 mg-os tablettát kell szedni. Béresnek van ilyenje, ebben van B6 is. Illetve napi egy 500 mg-os kalciumot is szedek. Ha jól emlékszek 2000 mg magnéziumot be lehet szedni, ha a doki ezt javasolja.

Ha ennél kevesebb magnéziumot szedek, akkor elkezd görcsölni a vádlim éjjelente.

Mondjuk érdekes, hogy első babánál elég volt a napi 1 tabletta is, most meg néha kevés a 3 is.

2011. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!