Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden Apuka ilyen? Mi a...

Nickie kérdése:

Minden Apuka ilyen? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Párom napi 12 órát dolgozik, fél 7re hazaér, félóra babázás, 7kor megfürdetjük kislányunkat, utána vacsi és altatás. Ha szerencsénk van, rögtön elalszik, ha nincs, akkor fenn van 8-fél 9ig. Aztán ha hulla, akkor elalszik bárhol, ha nem, akkor TV. Nuku duma, házimunka, összebújás. Hétvégén hazarohan, apja rákos. Mi a megoldás, hogy több időt töltsön Velem, kislányunkkal? Nincs családi programunk, nyakunkon Nyár. :-(((
2011. aug. 8. 11:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Biztos szivesen foglalkozna ő is többet veletek, de ez napi 12 óra munka mellett nagyon nehéz lehet :(
2011. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nálunk van olyan, hogy heti 3 nap 15-16 órát dolgozik. Ki kell bekkelni :S A pénz kell.
2011. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem mentős a férjed?:) Az enyém az! 12 óráznak hol nappal, hol este...:( Ha nem OMSZ akkor másodállás!Ő is nagyon fáradt! Sokszor vagy még nem ér haza a fürdetésre vagy már nincs itthon, pedig ha teheti ő fürdeti. Mi akkor foglalkozunk egymással amikor már elaludt a pici (fél 9 után).Nagyon nehéz, de valakinek a pelusra valót is meg kell keresni mert a gyedből nem mennénk messzire! Családbarát Magyarország 2011!:(
2011. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Sajnos ilyen világban élünk! Szinte nálunk is ez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy reggel 6 órakor elmegy itthonról este 5 kor ér haza! A pláne, hogy van olyan amikor 3-4 hétig minden áldott nap dolgozik még hétvégén is! Aztán itthon marad egy hétvégén és megint kezdődik a 3-4 hét folyamatos munka! Tudni kell kezelni a helyzetet, a házimunkát próbálom megcsinálni egyedül, ha nem tudod befejezni a mosást vagy a takarítást ne stresszeld túl magad úgy is megvár. Most a baba legfontosabb. Próbáljátok minél többet beszélgetni, ha más nem baba fürdetés, szoptatás vagy játszás közben.
2011. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szia nálunk is ez a helyzet. Sokszor még alszom mikor elmegy dolgozni, és már alszom, mikor hazaér. 15-20óra meló van heti 6 napban. Vasárnap meg ha szerencsénk van, csak 4 óra munkája van. Borzasztó látni, hogy milyen fáradt, és azt is, hogy nem tud a gyerekeivel lenni. Rettegek, hogy mikor hívnak, hogy elaludt a kormánynál, vagy infarktust kapott. Ez van. Amikor velünk van, annak minden percét megbecsüljük, és kihasználjuk. Mást nem tehetünk.
2011. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A fentiekhez annyit mondanék még, hogy napi 12 óra munka után ne várd el tőle a házimunkát. Elhiszem, hogy te is fáradt vagy, de hidd el, ő is. Főleg hogy még agyilag, érzelmileg és fizikailag is terheli apukája állapota. Próbálj néha te kezdeményezni odabújást, beszélgess vele vacsora közben, mosd meg a hátát fürdésnél, és beszéld meg vele, hogy tudod milyen fáradt stb, de jó lenne ha találhatnátok heti 1 estét amikor pár órát együtt, egymással töltötök.
2011. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem mentős, CNC forgácsoló. Főnöke nem akar több embert alkalmazni, inkább túlóráztatja azt embereit. Köszi biztatást, lányok. Tegnap végre volt egy pár óránk, végre kibeszéltünk magunkat, de utána rögtön el is aludt. Ma 16 órát fog dolgozni. :-(((
2011. aug. 9. 11:20
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem tűzoltó.Ha nem szoliban van a másodállásba.Reggel elmegy 5 körül és este 7-nél előbb nincs itthon.Most a második gyerekkel vagyok veszélyeztetett terhes.Nekem feküdni kellene és külön lakunk hát nem egyszerű,de a pénz meg kell.Az elsővel ugyan így volt.Nyáron azért egy hetet mindig együtt vagyunk a jővő héten is.Kitartás mindenkinek aki ilyen helyzetben van.
2011. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen nehéz segíteni. Ha ennyit dolgozik és még az apukája is beteg, akkor elég lehet neki bőven! :( Most ezt nem bántásból írom, de szerintem a szétszakadás határán állhat a férjed. Ha a főnöke ennyire kihasználja, akkor próbáljon másik állás után nézni, mert ez nyilván nem lesz jobb. Te is egy darabig türelmes leszel gondolom, de ezt azért évekig nem lehet így csinálni.
2011. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyél türelemmel. Képzeld bele abba a helyzetbe magad, hogyha mondjuk alapból fordítva alakultak volna a dolgok az evolúció során (tudom, bolondság, de nekem hirtelen ez jutott az eszembe erről). Ha neki kellene otthon lennie a babával, te dolgoznál napi 10-16 órákat, mert valamiből meg kell élni, és még ráadásul valamelyik szülőd is halálos beteg lenne... Szerintem ha bele tudod képzelni magad, akkor el is tudod dönteni, hogy most mi a helyes. Nálam egyértelműen a türelem győzött.
2011. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!