Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sminktetoválást lehet vajon...

Sminktetoválást lehet vajon készíttetni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nem gondolnám, hogy valami is felszívódna abból a festékből a véráramba, hiszen csak a felső réteg bőr alá viszik fel, de van itt esetleg aki terhesség alatt csináltatott?

13 hetes vagyok, de kb. 4 hét múlva csinálnák.


2011. ápr. 1. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem a festékkel van a baj hanem a hatalmas fertőzésveszéllyel.

Szigorúan tilos terhesség alatt sminktetoválást vagy bármilyen tetoválást csináltatni.

Aki ezt megcsinálja búcsúzhat az engedélyétől.

2011. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tényleg?? Ilyet nem is hallottam...mármint, hogy meg is büntetik a kozmetikust... Köszönöm! Akkor majd szülés után megcsináltatom.
2011. ápr. 1. 12:57
 3/13 A kérdező kommentje:
Amúgy ha teljesen steril tűvel, steril környezetben, maszkkal, gumikesztyűben csinálják, nem tudom hogyan kaphatnék fertőzést. Mert nekem volt már csinálva és ott így, nagyon figyelmesen, tisztán dolgoztak...
2011. ápr. 1. 12:58
 4/13 anonim ***** válasza:
De utána az ott egy seb,az a baj!Amíg be nem gyógyul teljesen addig az egy veszélyforrás!
2011. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy szakértő válasza:


Röviden annyit válaszolhatok hogy a sminktetoválás terhesség alatt is lehetséges mert a festék csak a hámrétegbe kerül be. A testtetoválással kapcsolatban amire nagyon kell vigyázni az a higéniai szempontok, hiszen testtetoválás esetán a festék nem csak a hámrétegbe, hanem a mélyebb rétegekbe is bekerül.



A testtetoválást szerintem mindenképpen halaszd szülés után, bár én a sminktetoválásra is azt szoktam mondani, hogy mindig a nőgyógyász dönt a kismamával kapcsolatos összes kérdésben, tőle kell "engedélyt kérni...". Én inkább várnék...

2011. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem... testtetoválásról nincs szó, csak sminkről, de akkor megkérdezem a dokimat mit szól hozzá, de valószínű, hogy akkor inkább elhalasztom. Én erre a fertőzés dologra nem is gondoltam...
2011. ápr. 1. 13:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 1. 13:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Erre a sterilitás dologra csak annyit tudok mondani, hogy a műtőknél sterilebb hely a világon nincsen és mégis mennyi fertőzést össze lehet szedni ott is.

És akkor hol van ettől a sterilitástól egy közönséges kis kozmetika.

Szerintem ráérsz szülés után.

2011. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia!én kozmetikus vagyok és csinálok sminktetoválást!!!!De terhességben szigorúan tilos bármilyen tetoválás!A bőr teljesen másként viselkedik,mint normál esteben.És üdvözlöm azt a "kolleganőt", aki megcsinálja Neked. :(((
2011. ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem csináltatom meg, majd csak szülés után. Felhívtátok olyan dologra a figyelmem, amire nem is gondoltam korábban! Köszönöm!
2011. ápr. 1. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!