Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pufi a babám?! Lehetek mégis...

Pufi a babám?! Lehetek mégis cukorbeteg? Nem baj, hogy eddig egyáltalán nem diétáztam (sőt! )? Nem lesz bajunk?

Figyelt kérdés
32+4 héten 2680-ra számították a súlyát, és nagy a hasikája. A lepényem is nagy, ezért az UH orvos cukorra gyanakszik. A terhelésesem bőven jó volt (4,9).
2011. ápr. 5. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
a súlya szerintem nem rossz. Viszont a has és a fejkörfogatnak arányban kell lennie egymással. Keress rá, mert már régen voltam terhes, de valahogy aránylanak és ha nagyobb a has az utalhat valami rendellenességre.
2011. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ultrahanggal óriásiakat tudnak tévedni ám!

Nem emlékszem, nekem miket mondtak, de végig hatalmasnak jósolták, aztán 3440 lett, átlagos.


És a fő: ha a terheléses cukrod ennyire jó lett, akkor semmi bajod sincs, az akkor már kiderült volna.


Ne aggódj, minden rendben lesz, legfeljebb, ha tényleg óriási a baba, akkor császár lesz, de a fő, hogy egészséges.


Gondolj azokra a kismamákra, akik azon imádkoznak, hogy ne 2000 gramm alatt szülessen a kicsi! Az tényleg nehéz ügy, a tiéd pedig életerős, egészséges csemete már most.

2011. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én cukorbeteg voltam, nekem a 30+1-en volt 1672 grammos lányom, kiírt napon született 3950 grammal

A 2680 gramm 33. háten szerintem sok

2011. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem 2500-ra becsülték a 32. héten, 4 kiló fölött született teljesen egészségesen, szóval ez önmagában nem jelent bajt
2011. ápr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én CUKROS voltam a 31. héten 2.8 ra becsülték na most annyival született:D Oda is van irva +-25%.Szóval ne parázz.Ha nem mondott semmit tuti nincs baj.
2011. ápr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 31. héten becsülték 2,5 kilóra. Minden Uh-n eddig több volt a kelleténél. 2 cukor terhelésem volt már azóta,minden okés,nézték már vagy 4x UH-n,hogy miért ilyen nagy...de a szerveivel minden rendben.Még a tetejében nekem átlagon felüli a magzatvizem,arra sem tudták a választ megadni,volt minden fajta vérvételem...vizsgálat...

Sok a víz+ nagy a gyerek!

Annyival zárta le a dokim a dolgot, hogy valószínűleg nem fogom kihúzni a végéig,örüljek ha pár hetet még kibír a méhem,mert nagy neki a teher,keményedek is sokat.Napi 6 szem magnézium megy be.Most vagyunk a 33. hétben.

Aztán majd kiderül jól saccoltak-e! :)

2011. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az UH orvos nevezte pufinak, és nagyon erősködött, hogy pénteken mindenképp szóljak a nőgyógyászomnak.

Szerintem sem lesz baj, különben meg Pufi, aki mondja :-)

Egyébként HC 271, AC 347. Azt mondta nagy a hasa, mert ott rakódik le az a cukor, amit én nem tudok feldolgozni.

A sok cukrot pedig az inzulinhiány okozza, amit pedig a 40 mm vastag lepényem...

2011. ápr. 6. 19:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Ó igen, és köszi csajok a válaszokat!
2011. ápr. 6. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!