Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van ez? Gyed, tgyás...

Hogy van ez? Gyed, tgyás kérdés? Sos

Figyelt kérdés
ujra 3 éves lett a gyed??most juniusba leszek 2éve gyeden lányommal.akkor kapom még egy évet vagy rám ez nem vonatkozik?vagy csak aki ujjonan szül?juli elején szülök amugy akkor vele is +kapnék gyedet meg lányommal vagy csak az uj babával??(remélem érthető voltam) :)
2011. ápr. 30. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Érthető volt a kérdés, de csak az első felére tudok hiteles választ adni.

Talán 2012-ben áll vissza a régi rend, amit tavaly vagy előtte megváltoztattak.

Most két évig jár a GYED, ha megvan a kellő időd hozzá, és egy év GYED és egy év GYES, ha csak kevesebb. Ha egyáltalán nincs, akkor az nagy gáz, mert nem vagy jogosult, csak az alanyi jogon járó GYES-re és arra sem azonnal... Tudom, bonyolult sz***, remélem jönnek errefelé majd munkaügyesek, ők vágják ezt a témát.

Azt is olvastam, hogy ha jön a második baba még az első 2. szülinapja előtt, akkor kapod tovább a GYED-et, ha nem, akkor nem, de azt biztosan nem tudom, hogy mit kapsz... Bocsi, de amit tudtam leírtam. A többi engem is érdekelne... :)

2011. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A GYED ha jól tudom, nem volt 3 év eddig se. Csak 2, a 3.-ban pedig Gyes járt. Ha nincs Gyed, akkor 3 évig Gyes. Ezt csökkentették le 2 évre, de már vissza is állították.
2011. ápr. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

így van! a gyed a gyerek 2 éves koráig jár ,és utána 3éves koráig a gyes! ha az újabb baba megszületik az első gyerek 3éves koráig, akkor megint meg lehet igényelni a tgyást,gyedet.de akkor le kell mondani a nagyobbik gyerekre járó gyest,mert nem kaphatsz kétféle juttatást.

Ez nynyílván csak azokra vonatkozik akik munkahelyről mentek szülni..!!

2011. ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó tökéletesen leírta.:) A munkaügyesekről meg csak annyit, hogy inkább hagyjuk őket, az enyém pl. nem ér semmit, semmilyen kérdésemre nem tud válaszolni, mindennek én magam jártam utána...
2011. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!