Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tgyás kérdés, segítenél?

Tgyás kérdés, segítenél?

Figyelt kérdés
Ha tavaly volt 3 munkahelyem, idén pedig, mikor megszületett a babám már csak egy, akkor csak az az egy után kapok tényleg tgyást??? Mert hogy az van írva, hogy tavalyi bérátlag. Ha más munkahelyed van, mint idén, akkor azok nem is számítanak?
2011. júl. 13. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Az igénylést megelőző két évben néznek 365 napot. Ennek a 365 napnak az átlaga alapján számolnak!

És én úgy tudom, hogy mindig az előző adóévet nézik. Tehát szerintem nálad még a 3 munkabéred átlagát nézik!

2011. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem is ezt az infót adta, egy tb-s ügyintéző.


Majd most, mikor utalásra került a sor, nagyon kevés lett az összeg, felhívtam őket, és ezzel érveltek, hogy azok a munkaviszonyok már megszűntek... Nem tudom, hova forduljak.

2011. júl. 13. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítom az első választ, mert téves.

Az oké, hogy az igénylést megelőző két éven belül kell 365 napot dolgozni, hogy járjon a tgyás/gyed, de nem ebből számolnak összeget. Összeget mindig az igénylést megelőző naptári év napi átlagából számolnak.


A tgyásra is a táppénzszabályok vonatkoznak, ott ez van:


"Megszűnt biztosítási jogviszonyból származó jövedelem

Ha a betegnek megszűnt biztosítási jogviszonya is van, az abból származó jövedelmet akkor lehet figyelembe venni a táppénz összegének megállapítása során, ha e jogviszony az irányadó időszakban szűnt meg, és e megszűnt biztosítási jogviszonyból származó rendszeres jövedelmet a számítási időszakra vonatkozóan fizették ki, a nem rendszeres jövedelmet pedig a számítási időszakban fizették ki."

2011. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a 3 átlagbérét kellene kapnod!Én is úgy tudom hogy a szülés évét megelőző 2 adóévet nézik.

Esetleg valamilyen fellebbezéssel nem lehet élni?

2011. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az adóévet ne keverjük már ide! Pláne ne kettőt.


"Ha a táppénz jogosultság kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári évben a betegnek volt legalább 180 naptári napi jövedelme, akkor a táppénz összegét a táppénz jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért jövedelem alapján kell megállapítani."



Ha az egyes munkahelyek között van 30 napot meghaladó megszakítás, akkor a megszakítás előtti jövedelmet nem vehetik figyelembe.

2011. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hűűű, nem teljesen értem, leírom, hogy pontosan hogy volt a 2010, 2011.

2010: januártól júli20ig "A" munkahely

januártól júni 20ig "B" munkahely

január, február gyes is

júli 21-aug 31 munkanélküli

szeptember 1től dec 31: "A", és "B" munkahely

szeptember 1-nov.30ig "C" munkahely

2011: januártól júli 20ig "A" munkahely

Januártól április 30 (jogtalan felmondással, egyébként júni20ig tartana) "B" munkahely

Júni5-től venném igénybe a tgyást (előre 28 nappal), 30-án született a baba.


Csak azért nem értem, mert a tb-s pasanak ezt részletesen elmondtam, szerződéseket látott dátummal, sőt mikor a "B" munkahely felbontotta egyoldalúan a szerződést, azért is nem harcoltunk, mert a tb-s pasi szerint a tgyásba, gyedbe nem csinál változást. Ezért voltam nyugodt. (eddig)

2011. júl. 13. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez már nekem is bonyolult :(

A tb-s pasi gondolom csak szóban mondta :(

Az biztos, hogy a "B" munkahely miatt én felkeresnék egy munkajogászt, mert gondolom nem fizette ki a béredet jún 20-ig.

Mindenképpen keresd fel az oep-et az összes papíroddal, jó lenne, ha emlékeznél a pasi nevére is, tisztázd ezt.

2011. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, nem fizették ki. De annyira mini pénzről volt szó, hogy nem ügyvédeztünk, mivel a tb-s pasi szerint csak azt az egy hónapomat érintette. Viszont ha 2 évet, akkor...
2011. júl. 13. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!