Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként szabad szoláriumozni?

Kismamaként szabad szoláriumozni?

Figyelt kérdés
8 hetes vagyok, nem szoktam szoláriumba járni, de esküvőre fogunk menni május elején, és szeretnék addig elmenni minden héten egyszer, ugye ezzel nem ártok a babámnak
2011. ápr. 6. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ,semmiképp nem ajánlott a felmelegedés miatt!!!Üdv:kozmetikus anyuka
2011. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. ápr. 6. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szolárium terhesség nélkül is árt.
2011. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szoli nélkül is nagyon szép kismama leszel:)
2011. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Én a nőgyógyászomtól kérdeztem anno. Azt mondta, se tűző nap, se szolárium, képzeljem magam a baba helyébe. Háát, beleképzelni nem tudtam ugyan magam, de természetesen nem mentem se napra, se szoliba.
2011. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem!
2011. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
32 hetes terhes vagyok, és szoláriumozok hetente van hogy hármszor is, eu s 0,3 as szabvány csővel ami nem erős és letakarom a hasam törülközővel. A babám egészséges semmi baja, sőt ismerősöm Franciaországban élt és mindkét terhesége alatt kinn feküdt a napon a tengerparton és neki is egészségesek a gyerekei. Amiért főként nem ajánlott, mert ilyenkor jobban pigmentálódik a bőr és az anyán lehetnek esetleg májfoltok ami általában később el is múlik. nekem ilyenem sincs. Jah és olvassatok utána mennyire fontos a szervezetnek a D vitamin, még ha nem vagy terhes akkor is. Egy csomó kutatás alapján azoknál az embereknél akik délen élnek és éri őket a nap, lehet jobban kialakul a bőrrák(a legjobban gyógyítható rákfajta), de az északiaknál akiket nem ér a nap másfajta rák sokkal nagyobb valószínűséggel alakul ki déli társaival szemben. Ez egy óriási tévhit hogy ne szolizz mert káros!!! De ez az én véleményem meg sok ismeret terjesztő újságé, szóval sztem nyugodtan szolizz ha csak heti egyet is.
2011. ápr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is jártam az első babámnál szolizni. 4 héten keresztül heti 2x6 percet. Én Eu szabványos álló szolit választottam, tuti jó klímával, úgy, hogy fáztam benne.

Én megérdeklődtem előtte a dokimnál és a védőnőnél is és ennyibe belementek. (Tök hófehér a bőrőm és nagyon zavart.) Valóban nem a sugárzás jut el a babához, hanem a meleg, arra kell vigyázni. De ha jól hűt a szoli, és keveset mész, akkor nem lehet gond. Én a biztonság kedvéért vettem fel egyberészes fürdőrucit is :-)

(Amúgy nekünk a lakással szemben van a szoli és napi szinten látom, hogy nagy hassal jönnek heti 3-4 alkalommal is csajok - a terhesség elejétől - na őtőlük rosszul vagyok)

2011. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már biztos nem mennénk...
2011. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, szerintem én sem fogok elmenni!
2011. ápr. 7. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!