Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes terhes vagyok....

36 hetes terhes vagyok. Mikortólszámítsak arra hogy bármikor szülhetek? Ti ilyenkor még mertek egyedül mászkálni a városban vagy esetleg utazni,? Anyu 20 km re lakik. Oda elmerjek indulni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szia :)

ezen én is eltűnődtem annak idején ( most 1 éves a kislánykám )

és hamar elsiettem a dolgot

nyugodtan menj ahova akarsz van még időd..

én is azt mondtam mindnekinek hogy a 37 héttől sehova nem megyek nehogy véletlenül rossz helyen rossz időben induljon el a szülés.

és persze volt még 3-4 hetem.....

úgyhogy ne félj..menj csak nyugodtan

minden jót :)

2011. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azzal nyugtatgattam magam, hogy a már gyermekkel rendelkező anyukák mit tennének most. Ők biztos, hogy ugyanúgy tesznek mindent (bevásárlás, vinni a gyereket az oviba/iskolába, háztartás, stb). Így hát figyeltem magamra, a telefon mindig készenlétben, de éltem a hétköznapi életemet. Vasalás közben folyt el a magzatvíz egy része 39 hetesen, simán beértünk a kórházba (40km), és minden rendben zajlott.
2011. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én rendesen éltem az életem,mint előtte.Vidéki vagyok és Pestre jártam terhesgondozásra.(75km)Itt is született a fiam.Saját autóval veszélyeztetett kismamaként is felmentem,mert akkor még nem tudtam,hogy nyitva a külső méhszáj.

Én elmernék menni 20km-re lakó anyukámhoz.38hétig nyugodtan közlekednék a helyedben.

Boldog babavárást!

2011. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Én igazából nem értem mitől félsz, a gyerek nem fog belőled kiesni útban anyukád felé. Ha mgérzed a fájásokat, akkor hazamész lezuhanyzol, fogod az összekészített motyódat, és a pároddal bevonultok a kórházba. Temérdek időd van a fájások kezdetétől a gyerek kibukkanásáig, miért ne mennél el 20 km-t? Ennyi erővel beköltözhetnél a kórház portájára is, mert hátha.
2011. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
A 38. héttől elvileg bármikor szülhetsz. De ez nem jelenti azt, hogy ez után nem mehetsz sehová, ülnöd kell a 4 fal között és várni, hogy ugyan mikor is jönnek a fájások vagy mikor folyik el a magzatvíz. Hidd el, azután, hogy az első fájásokat megérzed, még hosszú órák vannak a szülésig, ez alatt bárhová el tudsz érni. Ha nem így lenne, ülhetne minden kismama a 36. hét után a kórházban és malmozhatna. Én végig mobil voltam, csináltam a dolgaimat, autóztam, akár 200 km-t is. Csupán vittem magammal a kiskönyvet, hátha mégis... Pl. kedden még 240 km-t vezettem, mert új albérlő költözött a lakásunkba és mivel én vagyok a tulajdonos, nekem kellett a szolgáltatóknál intézkedni (apa épp külföldön volt), pénteken meg megszültem... Emellett vittem a háztartást, kertészkedtem, gondoskodtam a 3 nagyról és naponta autóztam a 28 km-re lévő kórházba.. :) 20 kilométer nem a világvége, onnan gyorsan hazaérsz :D
2011. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a 40. hétig kocsival mentem vizsgálatra (Pestre, otthonról 30 km). A 41. héten bkv-val. :)
2011. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszokat.megnyugodtam.ezekszerint időben be fogok érni a kórházba is.Pesten lakom a 13 kerben és Kistarcsán fogok szülni.
2011. ápr. 10. 21:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is mászkáltam az utolsó pillanatig.

Nem 2 perc alatt születik meg a baba :) menjél nyugodtan bárhova :)

Anyukád 20 km-re lakik? Nyugodtan menj :)

Nekem a kórház ennél messzebb volt, 2 naponta jártam kocsival vizsgálatokra, meg még máshova is, ahova kedvem volt.

1.babát 39.héten szültem, 2.babát 41.héten.

2011. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én bepakoltam a kocsiba a kórházi tatyómat. mondjuk ha tarcsára mész ez se kell, kórházba menet fel tudod szedni.


elmondták neked mennyi idő a vajúdás? csak mert tényleg furi a kérdés :)

nekem reggel 7kor volt az első fájásom, este 5kor indultunk el a kórházba (5 perceseknél) és f10kor született meg a babám. mindenki el volt ájulva, hogy milyen gyorsak voltunk, bizony nem ritka, hogy 1 nap a vajúdás.

2011. ápr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem tudom mennyi a vajudás.állítólag mindenkinél más.volt akinél egyből 5 perces fájások jöttek és már megszült a kórház felé a taxiban és igen hallotam olyat akinél 24 órát tartott.tehát ezek szerint bármelyik lehet nem?
2011. ápr. 11. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!