Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem érzitek egyedül magatok,...

Nem érzitek egyedül magatok, ha párotok dolgozik?

Figyelt kérdés
Mióta terhes vagyok olyan rosszul viselem, ha nincs velem. :( Csak én vagyok így, vagy más is így érzi. Meg sokkal jobban féltem mint előtte(rendőr)! Míg nics itthon aggódom és sokszor hívom. Párotok mivel foglalkozik?
2011. aug. 12. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
A terhesség alatt én nem éreztem magam egyedül, mert végig dolgoztam, de mióta szültem és a párom elmegy itthonról picit én is magányos vagyok, bár a baba leköt és nagyon jó mellette lenni de mégis jó lenne, ha valaki mellettem lenne. Főleg, hogy elköltöztünk és nincs a közelemben a családom, akikkel ha nem is napi szinten de azért néha néha jó lenne együtt lenni, átmenni hozzájuk... Vagy csak ha valaki néha átjönne hozzám, amikor kell besegitene, beszélgetni valakivel. Ja, az én párom karosszérialakatos, és cnc programozó, de most munkanélküli, igy itthon van, de mindig kinn teszvesz valamit, aminek örülök is, csak soha nincs velem. Ha megszületik a babád, más lesz hidd el. Nagyon jó érzés mikor ott van a közeledben a babád!!!!!!!!:-)
2011. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mikor terhes voltam a nagyfiammal, 36ik hétig dolgoztam,az utolsó hónapban meg nem volt időm azon filozni h de rossz egyedül,mert vagy aludtam, vagy intézkedtem:))) nekem az első 2hónap a picivel volt nagyon nehéz mikor egyedül voltam vele lelkileg, de utána átlendültem ezen...szerintem még vmi hormonbojdulás volt az oka, akkor sirtam is sokat,aztán egyszer csak elvágták.

most h ujra babát várok, de a 15hónapos rosszcsont mellett nincs időm filozni, de imádok együtt lenni vele, minden nap szuper, már olyan nagy és okos:)

2011. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Remélem,ha meg lesz a pici én is könnyebben átlendülök ezen. Addig megpróbálom valahogy lefoglalni magam. Én sajnos az elejétől nem dolgozhatok, mert veszélyeztetett vagyok. Nagyon kell vigyáznom így is, mert semmit nem emelhetek :(

Köszi a válaszotokat :)

2011. aug. 12. 20:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem éjszakázik is a férjem, és nagyon rossz! Pedig már 9 hónapos a babánk, szóval nem vagyok egyedül, és mégis... Terhesen is borzasztó volt, veszélyeztetett voltam és végig itthon, alig vártam, hogy hazaérjen! Mondtam is neki,hogy nekem a munka való, nem az itthonlét, így egyfolytában csak rajta lógnék..
2011. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

na, akkor most én leszek az ellenpélda (persze első terhesen nem ilyen voltam). A 2. babámat várom, másfél éves a fiam. A férjem delegációban van, holnap jön haza két hét után. Mit ne mondjak, olyan jól elvagyok nélküle, hogy néha felhívni is elfelejtem. Pedig imádom, csak annyi teendőm van, hogy nem érek rá ilyesmire. Magányos sem vagyok, hisz itt van a kisfiam, végre tudtam úgy aludni, hogy a drága férjecském nem horkolt a fülembe és ha nincs itthon, időben ágyban vagyok. Akár aludhatnék is, a fiam már alszik, a lakás rendben van, én ágyban vagyok, TV-zek és dolgozni készülök épp. Ha itthon van, elbeszélgetjük az időt és nagyon későn fekszünk le. Ráadásul reggelente lelkiismeretfurdalásom van, mert ő 7-kor kel, mi meg a kicsivel 9-ig alszunk. Meg ha itthon van, főzni is kell. Így csak a kicsire főzök, én amúgy is egész nap gyümölcsön, tejen meg kávén élek. Szóval én nagyon jól elvagyok nélküle. Meg megszoktam, hogy nincs itthon. Meg sajnálom, ha itthon van és mégis éjjel 1-kor jön haza. Amúgy vállalkozó-rendszermérnök, van pékség kliense is, azoknál szokott éjszakázni néha.

Azon kívül millió dolgom van: kötök, bedolgozgatok, már tettem el az idén meggyet, főztem lekvárt és tegnap tettem el ubit télire, a fagyót is tömöm télire cuccokkal (szilva, kukorica, stb.), közben a házépítési engedély bürokratikus útjait járom és új céget is alapítunk épp. Rendezem a férjem számláit, rendet tartok az irodában, ami itt van a házunkban.

Nincs időm unatkozni, mert mire decemberben megjön a 2. baba, rengeteg mindent kell még csináljunk, azokat rendezem a fejemben, ha van időm. Közben meg filmeket töltök le a netről és rengeteget házimozizok:)

Kb. 3 éve van ez, előtte engem is tört a nyavalya utána, ha elment valahova, vagy más városban volt. Amúgy 8 éves házasok vagyunk.

2011. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat. Nálunk első baba, ugy hogy nics még tesó aki lefoglaljon. Jó sok mindent csinálsz, elhiszem, hogy nem unatkozol :)
2011. aug. 12. 21:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Én munkanélküliként meg persze terhesen vagyok itthon!Én szerettem/szeretek dolgozni,úgyhogy duplán majd megbolondulok itthon. A szerződésem pont az előtt járt le, hogy megtudtam, hogy babát várok.Még a terhességem elején próbáltam melót szerezni, de nem sikerült sajnos.A lakás persze csillog-villog, intézem a többi dolgot is, így sok terhet levéve a férjem válláról, de az mindig csak ideig-óráig tart.

Ő gépészmérnök, épületeken dolgozik, napi 12 órát simán, sőt ha baj van, akkor van hogy hazaér és már megy is vissza, mert ha mondjuk ömlik a víz valahonnan, nem lehet úgy hagyni!Hétvégén sem...úgyhogy nagyon sokat nincs itthon, és tervezni sem túl könnyű vele!

Arról nem is beszélve, mire hazaér, én elfáradok, és már sokszor alszom.

Próbálom magam elfoglalni, újra a hobbimnak élek, és próbálok programokat is szervezni, bár mindig akkor leszek rosszul, amikor menni kell!

Mindkettőnk családja több száz km-re lakik tőlünk, a barátaink nagy része is, akik meg itt laknak, azok persze napközben dolgoznak, vagy családosok és limitáltan érnek rá.

Én amúgy sem szeretek egyedül lenni, úgyhogy már alig várom hogy megszülessen a babánk!Én élvezem ha van ki körül tenni venni, van mit csinálni!

2011. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én férjem is rendőr. nyomozó,.24-72 órás beosztásban dolgozik, de rengeteget túlórázik. Ma pl. már reggel 9-kor itthon kellett volna lennie. de most 17 óra és még bent van. Nem hagyhatja ott... Megértelek. Állandóan ez megy. Ha szabadnapjai vannak, akkor vidéken vagyunk és csinálja a házunk. Én sajnos nem tudok segíteni mert van egy 15 hónapos kisfiunk és várjuk a másodikat. szóval rengeteget vagyok egyedül. Egyedül. Akarom mondani nem egyedül, mert ugye itt a kisfiam, de én alapvetően sem szeretek egyedül lenni. Ráadásul nincs semmi segítség és nehezen tudom megoldani a gyerkőc miatt az itthoni teendőket. Szóval nagyon sajnálom őt is, mert rengeteget dolgozik, de mi napokig nem látjuk. Vagy csak néhány órára. Utána napokig megint nem. Próbálok kitartani, én már látom az alagút végét. (át megy hivatali munkaidőbe, bár ott is lesz készenlét) és talán egyszer elkészül a ház... Neked is kitartást kívánok. esetleg próbálkozhatsz új hobbikkal, kismama torna, könyvtár, több barátnőzést beiktatni. (nekem egy barátnőm javasolta, hogy minden nap sétáljunk több órát a gyerkőccel, ha kell darabonként vegyem meg a joghurtot... :-))) Viszont ne stresszeld magad, biztos nem lesz semmi baja a férjednek. Tudja, hogy most már kettőtöknek van szükségetek rá...
2011. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem jobb lesz a helyzet ha a pici már itt lesz köztünk. :))
2011. aug. 15. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!