Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogyan, mikor mondta el a...

Ki hogyan, mikor mondta el a családnak, barátoknak, munkaadónak, hogy babát vár; meddig dolgoztatok? Mi volt a reakció?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy voltak már ilyen kérdések, de most a "válságban" minél előbb elmondjuk annál jobb, nem? Főleg, ha veszélyben a pozíció...
2009. szept. 23. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A legközelebbi családtagok az első perctől fogva tudták. A munkahelyen a 3. hónapom végén szóltam, amikor már kezdett látszani. Teljesen korrektek voltak hál istennek.

Mindenképpen megvárnám a 3. hónapot, mert addig bármi megtörténhet - de adja isten hogy ne legyen baj. Ha veszélyben van eleve a pozició akkor meg tök mindegy mikor mondod el..

2009. szept. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én jövő héten megyek orvoshoz. Akkor leszek 7. hetes. Ha beigazolódik a terhesség akkor a főnökömnek muszáj megmondani mert kell menni terhes tanácsadásra vérvételre és egyéb helyekre. Így el tud engedni munkaidőben is.
2009. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi először az én anyukámnak mondtuk el,még mielőtt doki is megerősítette volna,anya el is kísért minket az első vizsgálatra,természetesen nagyon boldog volt,első unoka... :)

Aztán mikor biztos lett,elmondtuk a Párom anyjának,aki megcsinálta a botrányt,teli kürtölte a rokonságát,hogy milyen egy számító dög vagyok,mert mégiscsak elvetetem magam a fiával...Úgyhogy még mielőtt másoktól tudnák meg,másnap szépen körbejártuk a rokonságot,és mindenkinek elújságoltuk a nagy hírt,kivétel nélkül mindenki nagyon örült neki!

8 hetes voltam amikor táppénzre küldtek,a főnököm,mint ember örült,mint munkáltató nem igazán,a kollégák persze már sejtették,és gratuláltak :)

2009. szept. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legjobb baratnomnek akivel mar 25 eve bartnok vagyunk egyutt vartuk a teszteles napjat, o mar akkor megtudta amikro ketcsikos lett a teszt. :) Anyukamnak, apukamnak 6 hetesen mondtuk el a jo hirt de szoltunk, hogy a 12 het elott senkinek ne mondjak. Vasarnap delben anyueknal voltunk ebedelni es ott mondtuk el majdnem kiugrottak a borukbol. :) Ferjem szulei sajnos nem elnek. :( A munkahelyen a 12 het utan mondtam el, es ettol a pillanattol lassan mindenkinek elmondtam amikor alkalmam volt ra es most mar kezd latszani a pocim igy sokan ra is kerdeznek akik eddig nem tudtak. A fonokom rendes volt, gratulalt, elenged a vizsgalatokra, nincs vele semmi gond. 38 hetes koromig szeretnek dolgozni.

Boldog babavarast mindenkinek!

18 hetes kismama

2009. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Munka Törvénykönyve 85. §

(1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.

(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.

(3) A munkáltató a munkaviszony fennállása alatt megváltozott munkaképességűvé vált munkavállalót köteles - a külön jogszabályban meghatározottak szerint - az állapotának megfelelő munkakörben tovább foglalkoztatni.

(4) Az (1)-(2) bekezdésben foglalt rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet.


A munkáltató köteles adott esetben több munkakör felajánlásával, illetve a munkakörülmények egyéb vonatkozású módosításával s a dolgozó nő terhességével, illetve anyaságával összefüggő és az egészségügyi követelményeken túlmenő körülmények figyelembevételével is messzemenő erőfeszítéseket tenni a dolgozó nő számára elfogadható új munkakör biztosítására. A nőtől pedig együttműködési kötelezettsége alapján elvárható, hogy a neki a fentiek szerint felajánlott, állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakört elfogadja, ha ez körülményeire figyelemmel neki aránytalan sérelmet nem okoz.


Továbbá a 90§ (felmondási védelem), 127§ (túlóra és éjszakás munka alóli védelem)és 107§ (el kell engedniük munkaidőben a vizsgálatokra)érdekes lehet minden terhes nő számára. A törvények azért hozták a terhes nők védelmében, hogy éljünk a jogainkal és ne hagyjuk, hogy a terhesség miatt bármilyen hátrányos megkülönböztetés érjen a munkahelyen!!!!

2009. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én a 12. héten mondtam el a főnökömnek. Örül neki, meg minden, de már most aggódik, mert ha én elmegyek, akkor mást a nagyfőnökök nem engednek felvenni a helyemre, így kevesebb emberre még több munka fog hárulni. A munkahelyemet nem féltem, szeretik a munkámat, állítólag jól dolgozok. Nem lesz majd gond a visszavevéssel. Mondjuk az már nem biztos, hogy tetszeni fog nekik, hogy két gyereket akarok szülni egymás után, de nem ment el az eszem, hogy ezt odabent így bejelentsem.
2009. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A családtagok rögtön a teszt után megtudták, a közeli barátok, akkor amikor megvolt az első uh kép. A munkahelyemen szintén ekkor. Olyan helyen dolgozom, ahol nem kéne babásan dolgozni. Épp ma derült ki, hogy az egyik gyerek férges. :S

Holnap leszek 6 hetes. :)

2009. szept. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!