Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kombinált teszt lelete...

A kombinált teszt lelete jó-e? Egészséges lehet még a baba?

Figyelt kérdés

PAPP-A:2920.00 miu/L 1.25 MoM

Szabad B-hCG: 23:50 Ng/mL 0.81 MoM

Tarkóredő vastagsága (NT) 3.00 mm 1.89 MoM


Közepes kockázat

Down kór előfordulása:1:460

Edwards kór : 1:7 700


2011. jún. 27. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Papírforma szerint jó,látod,közepes a kockázat.Ha ez az én leletem lenne,számomra nem lenne jó...a 2. gyerekemnél(én az integrált-tesztet csináltattam) ennél kicsit rosszabb volt a Down kockázat(az Edward nagyon jó lett),én megcsináltattam az amniocentézist.Hála az égnek negatív lett az eredmény.Most tervezzük a 3. babát,de azt hiszem egyből bevállalom inkább a chorionboholy-biopsziát(38 éves múltam),mert csak ez(és az amnio)ad 100%-os eredményt.Bár tudom,hogy van kockázata...
2011. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Magas a tarkóredő! Mindenképp további vizsgálat!
2011. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Magas a tarkóredő,és közepes kockázat jött ki. Tovább kell menni vizsgálatokra! 12hetes uh-on látták az orrcsontot?

Ettől még lehet egészséges!

2011. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

En viszont azt gondolom, hogy ez az ertek egyaltalan nem rossz.

Azt meg ird meg legyszives, hogy pontosan milyen terhessegi korban vegeztek a vizsgalatot. Mert lehet 11. het betoltesetol a 14. hetig vegezni a tarkoredo merest, de nem ugyanolyan eredmenyt ad egy 11 hetes magzate, mint egy 13 hetese, ez eleg egyertelmu.

Azt is ird meg, hogy volt-e potnositva a terhessegi kor, erre vonatkozoan milyen eredmeny jott ki a 12. heten, mertha nem kozepideju peteeresed volt es mensi alapjan szamoljak csak a korodat, akkor siman elkepzelheto, hogy papiron mondjuk 12 hetesen voltal kombinalt teszten, valojaban meg mar idosebb volt valamivel a terhesseged es igy jott ki a 3 mm-es tarkoredo.

Ezt is bemasolom megnyugtatasul:

"A tarkóredő értéket általában 3 mm-ig tartják normálisnak, azonban a mért érték sok mindentől függhet. Az egyik ilyen tényező, hogy a tarkóredő vastagsága a baba méretével együtt nő, így természetesen más eredményt kapunk, ha valakinél méréseket végzünk 11, 12, illetve 13 hetesen. "

2011. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem azt mondta az orvosom, hogy a tarkóredő NEM NŐ a babával (amúgy kórtanos ismereteimből is így emlékszem), inkább csökken, tehát mindenképp további vizsgálat szükséges!
2011. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok:én is úgy tudom,hogy nem nő a tarkóredő mérete.Különben az én babámé 2.1 mm volt,ez azért jót jelentett(még ha a kockázat 1:120 volt is)
2011. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Huh, ne haragudjatok, de akkor nagyon rosszul tudjatok. Tenyleg.

Ez nem okoskodas, csak egyszeruen teny.

A tarkoredo no a babaval egyutt, kb a 14. hetig 3 mm-ig normalis, de meg a masodik trimeszterben is merheto, akkor 5 mm-ig normalis az erteke, de ha ettol kicsivel eltero, meg az sem jelenti azt, hogy biztosan gond van.

Sot!

A tarkoredot pl csak akkor erdemes merni, amikor a magzat teljesen nyugodt allapotban van, mert eleg az, ha a fejet megemeli es mar akkor is teves lehet a meres. A gond az, hogy az ilyen meresekhez tenyleg szakember kell, sok helyen viszont nem erre specializalodott orvosok, szonografusok csinaljak a vizsgalatot, hanem siman a terhesgondozo nogyogyasz, aki ugyan ert hozza, de nem feltetlenul ebben a legjobb, azaz nem profi. Csak ehhez is ert.


Nekem ez konkretan a szakkonyveimben van irott formaban es a fejemben elmeletben, gyakorlati tapasztalatban, de hogy hitelesebb legyek ragoogleztam es sok-sok talalat van errol.

Hatha ez meggyozobb es nem kap sirogorcsot a kerdezo a felelemtol.

[link]

[link]

2011. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az 1. és 6. válaszoló vagyok.Utolsónak:meggyőztél.Ám úgy gondolom,időben vették le a vért.A 14.hét elég "későnek" számít,én biztos vagyok benne,hogy a 12. héten csinálták!
2011. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja,még annyit,hogy-szerintem az 1:460 arány elég "karcsú".Azt nem tudom ugyan,hogy hány éves a kérdező,de az én 32 éves barátnőm értéke 1:25000 (nem írtam el a nullákat)volt...
2011. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget!
2011. jún. 27. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!