Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettentően fájnak a kezeim...

Rettentően fájnak a kezeim majd leszakadnak egész nap, mit tehetnék ellene? Van valaki hasonló helyzetben? Tudják mitől van, mert az én dokim nem nagyon 31+3 naposak vagyunk.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 11:36
 1/5 Adri baba ***** válasza:
Nem vizesedsz???Akkor fájhat!!
2009. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Adri baba ***** válasza:
Jah,borogasd az jót fog tenni:)
2009. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A neve kéztövi alagútszindróma

Tünetek:

-fájdalom a csuklóban

-csuklótól lefelé a kézben ezernyi tűszúráshoz hasonló érzet

-a kézujjak és izületek merevsége


Kezelés:

Ha éjjel alvás közben a párnára helyezzük a kezünket, csökkenthetjük a folyadék felhalmozódását. Ébredés után lógassuk le mindkét kezünket az ágy mellé, majd rázogassuk meg őket, hogy eloszlassuk a felgyülemlett folyadékot, és enyhítsük a merevséget. Csuklóvédő, szintén jó megoldás.


Azt is le tudom írni mi okozza most olvasom, de elég hosszú, viszont ami még fontos, hogy a tünetei éjjel súlyosbodhatnak, ám enyhülnek, amikor az izületeinket használva azok rugalmasabbá válnak. Ez az állapot néhány nappal a terhesség után megszűnik.


Nekem a terhesség elején volt kétszer is. Azt hittem megőrülök úgy fájt. Nem volt meg minden tünetem, csak a fájdalom. A dokim mondta, hogy alagútszindróma. Utána megtalűáltam a könyvemben és azt írtam le neked. A dokim B vitamint javasolt, mert az jó az idegeknek és éjjel én is feltámasztottam. Aztán ahogy jött úgy el is múlt. Sajnállak mert nagyon tud fájni. Hát ennyit tudok segíteni, próbálkozz és jobbulást!

2009. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is így vagyok 37 hetesen, az ujjaim meg vannak vastagodva fogni vele elég kellemetlen és nehéz is. néha zsibbad és ez az egész reggel a legrosszabb. alig bírom a tenyeremhez érinteni az ujjaim.
2009. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezzel a problémával küzdök, nagyon zsibbadnak a kezeim, éjszaka gyakran arra ébredek hogy már fáj is. Sajna a felgyülemlett víztől van, nyomja az idegeket.

31 hetes és 5 napos mami.

2009. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!