Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek várandósan...

Mi a véleményetek várandósan a napozásról?

Figyelt kérdés

Ma kiültem egy kicsit napozni az erkélyre és néhány percre kitakartam a pocimat is, de nagyon elkezdett mocorogni rugdosni a kisfiam, ezért bevonultam. Igazából nem tudom, hogy nem volt jó neki is azért csinálta vagy éppen azért mert élvezte? Tudom hogy nagy kánikulában nem szabad napozni, de még csak 25 fok van. Mi a véleményetek? Ugye nem csináltam rosszat?

24+1 hetes kismama


2011. ápr. 20. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát hőségben én nem napoznék pocakosan, de most még inkább a fénynek örülhetett (vagy épp nem örült neki), még nincs veszélyesen meleg.
2011. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Engem mindig olyankor rugdosott ilyen esetekben, ha nem tetszett neki valami. Akkor is ereztem, ezt erzi az anya, hogy negativ-e, es be is bizonyosodott, mert most, hogy megszuletett, ugyanazokat a dolgokat nem szereti, pl. hangok. Ha rugdosott, sztem inkabb negativ...

En nem napoztam terhesen. Olvastam jot is, rosszat is errol es ugy dontottem, ha nem napozok, azzal biztos nem teszek kart.

2011. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az öcsém vízfejű volt és másfél évesen meghalt. Anyukám azóta is magát okolja, mert neki terhesen senki sem mondta, hogy nem szabad napozni. Nem bizonyított, hogy a kettő összefügg, de én tanultam belőle. Soha nem fogom napoztatni a pocimat, csak a vállamat, az arcomat és a lábamat.
2011. ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Azért rugdosott, mert a tűző nap felmelegítette egy kicsit a magzatvizet, ami így már nem volt neki kellemes.

A pocakot nem szabad napoztatni, a lábadat kidughatod a fényre, de ennyi.

2011. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A napozás komoly gondot nem okozhat a babánál, ő kellőképpen klimatizált helyen van odabent.

Valójában gondot nem a nap, hanem a nagy meleg okozhat és az sem a babánál, hanem a mamánál. A nagy melegben legalább 2, de inkább 3 liter folyadékra van szüksége a szervezetnek naponta, de ha pl. 1 órát napon tartózkodunk az további egy literrel növelheti a folyadékszükségletet. A folyadékfogyasztás azért fontos, mert ezzel biztosítjuk a vesék megfelelő működését és a szervezet ásványianyag-igényének kielégítését is.


Tűző napra nem tanácsos menni a napszúrás miatt, napozni inkább szűrt fényben, félárnyékban érdemes és a hasat lehetőleg ne érje közvetlen napsugárzás." [link]

2011. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

A kismamablog komoly szakmai oldal...

Nekem 2 orvos is azt tanacsolta anno, hogy ne napozzak, a babanak sem tesz jot.

2011. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

20:55 vagyok.

Sajnos én Vida Ági szavára egyáltalán nem adok, amikor terhes voltam, egy szonográfus mondta, hogy az ultrahangot is azért utálják a babák, mert picit felmelegszik tőle a víz, és az már nekik kényelmetlen.

2011. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Okes ez egy masik velet de nekunk egy ismerosunknekigy halt meg a babaja.A barom elment a strandra es napozott,tulmelegedett a magzatviz es a baba meghalt.
2011. ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sztem pedig lehet napozni, de nem órákra hanem percekre. Néhány perc egyáltalán nem árt a babának és ha van erkélyetek, akkor akár 1 nap többször is kimehetsz néhány percre.

Néhány hozzászóló szerint akkor a napon se tartózkodj és ne intézz semmit csak árnyékban, mert véletlenül D vitamin kerül a szervezetedbe? Nem értem, néhányan túlaggódják ezt az állapotot, ez nem betegség. És aki nyáron a 600 fokban kimegy egy kicsit a levegőre, ne talán a napra? A ruha, ami a pocakon van ugyanúgy felmelegszik és ez melegíti a pocakot. Akkor mi történik?


Én is kifeküdtem tegnap 3x 5 percre. Volt, hogy letakartam a pocakot, de volt, h felhúztam a polót, legyen manónak egy kis érdekesség.


2,5 éves kislány anyukája és 36 hetes kismama.

2011. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ez is olyan kérdés, ahol nem lesz egyforma vélemény. Mint az alkohol téma. Van, aki azt mondja, igenis igyunk egy-egy pohárka bort, az orvos is azt ajánlja, van, aki nem, mert alkohol.

Ez is olyan. Sok az orvosi, SZAKMAI vélemény, hogy nem jó a napozás terhesen, sok az ellentmondás. Elolvasva, én úgy döntöttem, hogy nem napozok, azzal tuti nem ártok. Nem olyan nehéz kibírni egy nyarat anélkül. Ettől függetlenül fürödtem a tengerben és járkáltam a napon. De az mégis más, mikor kiteszed a hasad közvetlen a napra. Én tavaly nyáron árnyékban napoztam, az is egy fajta napozás, úgyis kapod a D vitamint, csak nem égsz le.

2011. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!