Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha orvosi vizsgálatra kell...

Ha orvosi vizsgálatra kell mennem (ultrahang, vérvétel, sima terhesgondozás) munkaidőben, akkor azt szabadnapként ki kell vennem, vagy ugyanúgy jár nekem az a nap, mintha dolgoznék?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 06:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A törvény előírja hogy biztosítani kell számodra időt hogy elmehess a vizsgálatokra, biztos hogy szabadnapot nem kell kivenned, de egész napra sem lehet elmenni csak a vizsgálat idejére.
2009. dec. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vizsgálat idejére muszáj elengedniük! Ez biztos. Én úgy csináltam, hogy elmentem a vizsgálatra és ha nem tudtam behozni munkaidőben a lemaradásomat, akkor egy kicsit tovább maradtam vagy másnap korábban mentem (úgysem tudtam aludni). Velem rendesek voltak, kész volt a munkám, ezért nem szóltak semmit, ha néha 3-4 órát odavoltam, mert annyit kellet várnom pl. a terhesgondozóban
2009. dec. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálam az a gond, hogy reggel elmegyek a vizsgálatra, sorra kerülök 1-2 óra (mert nem adnak időpontot), és 70 km-re dolgozom, ami mindennel együtt 2 óra utazás. Akkor már elmegy a fél munkaidőm, ha nem érem el a vonatot, akkor meg plusz 1 óra.
2009. dec. 9. 07:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Hááát, erről sem te sem a munkáltatód nem tehet, erről a törvény sem rendelkezik, marad a szabadnap....
2009. dec. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!