Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap iszonyatos fejfájásom...

Tegnap iszonyatos fejfájásom volt szerintem a front miatt, és bevettem egy fél szem Algopirynt, ugye nem nagy kárt csináltam a babának? 20hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodj meg! Én nagyon fejfájós vagyok már gyerek korom óta,ez most sem kimél.Volt hogy egy nap kettő Algopirint is bevettem mert ha nekem fáj a fejem akkor tuti hogy görcs szerüen.Az orvosom azt mondta fájdalom és lázcsilapitásra csak Algopirint szedhetek.Nyugi nem lesz baj! Az elején én is paráztam.Jó baba várást!

Üdv:12 hetes kismama

2009. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Naponta maximum 1 Algopiryn megengedett, szóval ne aggódj.
2009. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Boldog babavárást nektek.

2009. márc. 5. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont itthon vagyok beteg állományban (16+1 vagyok), hétfőn voltam a háziorvonál (miután felhívtam a nődokit) torokfájással, köhögéssel, gyengeséggel stb. Nekem kifejezetten Algopyrint írt fel, hogy vegyek be belőle napi 1-2 szemet, ha fáj valamim, vagy ha belázasodok. Ezek után szerintem a fél szem tuti nem árt a babának (a nődoki azt mondta, hogy paracetamol tartalmú készítményeket ne szedjek). Az Algopyrint a terhesség 1. és 3. trimeszterében nem javasolják. Remélem már jobban vagy.
2009. márc. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a védőnőm Paramax-ot javasolt terhesek is szedhetik! Ez egy fájdalom csillapitó! Nekem bevált én is érzékeny vagyok a frontokra! Egyébként ezekben a hetekben a hormonváltozás miatt is sokat fájhat a fejed!

35 hetes kismami

2009. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Algopyrint a terhesség bármelyik szakában be szabad venni.

Rendszeres szedése nem terhesen sem ajánlott, de alkalmanként 1-1 szem semmi bajt nem okoz. Az Aspirint kell kerülni az utolsó trimeszterben, mert az gátolhatja a véralvadást.

2009. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!