Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz kérelem esetén,...

Abortusz kérelem esetén, miért csak a nőnek kell a családsegítőhöz menni?

Figyelt kérdés

Egy abortusz felvállalása nem két ember, anya és apa döntése?

Nem vádaskodni akarok, egy anya ha elveteti a gyermekét, egyben önmagát is elpusztítja, így nyilván nyomós oka kell hogy legyen.

De olyan szomorú, hogy a férfiak felelősségvállalása nincs sehol.

Mit gondoltok erről?


2011. ápr. 24. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális estben elmegy veled a párod.Még ha nem is kötelezik,ugye két ember felelőssége.Mi megtartottuk de elmentünk beszélni családsegítővel,ugye tanácsadás miatt is,és eljött velem a párom.
2011. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem lenne jó, ha kötelezővé tennék. Most belegondoltam, hány tini megy el, vagy esetleg olyan, akik házas pasastól esnek teherbe (szeretők). Szóval nyilván nem lenne egyszerű cécó egy csomó esetben az "igazi" apát elvinni...
2011. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem,ez egy ember döntése, a nőé. Ezért harcolt a fél világ sokáig, hogy ne lehessen senkit arra kényszeríteni, hogy szüljön.

Tehát a férfinak nincs beleszólása (hivatalosan) se pro, se kontra. Ez az abortuszjog lényege.

2011. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem hivatalosan viszont nagyon is van.
2011. ápr. 25. 00:39
 5/14 anonim ***** válasza:
A férfi még is mit csinálna ott?-szerinted.Ott helyben döntsön ő is,hogy márpedig nem engedi az abortuszt,vagy hogy?Abból lenne még csak kalamajka.
2011. ápr. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy az apa ilyen esetben hogy bizonyítható? Bárki vihetne ismerőst, barátot, akárkit és azt mondja: íme az apa. A valódi apa meg nem is tud az egészről, vagy tudja, de pl. nős, nem fog elmenni...

Egyébként én sokkal-sokkal szigorúbb feltételekhez kötném az abortuszt mint egy apának kinevezett férfi odahurcolása.

2011. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Te egy(gondolom) konkrét esetből indulsz ki.

Gondolj már bele,mi lenne a félős, határozatlan, 19 évessel,ha be kéne vinni az apát, aki ben jól rászól: hogy márpedig elvetetjük! vagy megszülöd!.

Soha nem mondana ellent neki.

Az abortusz a nő döntése. Neki kell megtenni, vagy neki kell vállalni a következményeket.(hiszen szülni is ő fog,és ha az apa nem vállalja, akkor a gyereket is egyedülfogja felnevelni)

Akinél ott az apa (ismeri,jelen vagy,együtt élnek) úgyis megbeszéli vele. Mennyivel lenne több, ha a családsegítőben tennék ezt? Semmivel.

Az abortusz a nő döntése

2011. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
azért csak a nőnek kell menni, a mert a védőnő elvileg lebeszélni akar, h nagy eséllyel nem lehet utána baba, meg h mi fog történni, ott, mi az oka, esetleg megoldást kerestek együtt h meg bírd tartani...hát szerintem is ott kéne lenni az apának is hisz ott volt az aktus során is, én mikor voltam ott volt férjem velem, meg a babánk is (nem tudtuk kire hagyni), csak mikor a papírokért meg engedélyért mentem akkor már nem jöttek (5 perc voltam míg aláírtam és mentem is haza).
2011. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

8.47-es

Mégis milyen szigorú feltételekre gondolsz?

-mindenkinek joga van eldönteni,hogy tud,akar-e gyereket vállalni.Aki ezt kötelezővé tenné az valszeg nem normális.Tiz éven belül naponta több megfojtott,agyonvert,megszúrkált csecsemőt találnánk.Ezt szeretnénk elkerülni,mi abortusz pártiak.

2011. ápr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Erről csak az az emlék villan be nekem, amikor a felelősségteljes férfi a szobaajtóból fröcsögve kijelenti, hogy akkor is abortusz lesz, és kiszambázik a konyhába teáért.

És az egész számára olyan volt, mintha a másnapi menün vitatkoznánk...

Ennyit a férfiakról, és arról mennyire érdekli is őket mi lesz a nővel és a gyermekükkel, nemhogy családsegítőbe menni...

2011. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!