Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz kérelem esetén,...

Abortusz kérelem esetén, miért csak a nőnek kell a családsegítőhöz menni?

Figyelt kérdés

Egy abortusz felvállalása nem két ember, anya és apa döntése?

Nem vádaskodni akarok, egy anya ha elveteti a gyermekét, egyben önmagát is elpusztítja, így nyilván nyomós oka kell hogy legyen.

De olyan szomorú, hogy a férfiak felelősségvállalása nincs sehol.

Mit gondoltok erről?


2011. ápr. 24. 22:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%
Némelyik családsegitő szolgálat csak a bajt tetézi avval,hogy a gyermekét előre láthatólag eltartani nem tudó,jövedelem nélküli, "féleszü tyúkokat" rábeszéli a gyermek vállalásra.Ha nem a két fülemmel hallottam volna egy ilyen esetet, akkor nem állitanám.Ezenkivül hallottam,hogy más családsegitőben is előrordult ilyen.
2011. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

12:10-es (hamár íly kedvesen szólongatsz)

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy vállal-e gyereket, ez bizony így van. Ezért lehet sok-sok-sokféleképpen védekezni! Én nem tenném kötelezővé a gyerekvállalást, dehogy tennék ilyet! Aki nem akar, védekezzen. Ennyi.

Ne gyere a kiszakadt gumival, meg hogy tabletta mellett hányan esnek teherbe, mert a többség hazudik, hogy mossa magáról a felelősséget.

Az erőszak áldozatai és a beteg babák pedig nyilván kivételt képeznének, hiszen azt mondtam: szigorú feltételek, nem azt, hogy teljes tilalom.

Dönthessen mindenki, hogy megfoganjon-e a gyereke. Utána már csak komoly indokkal kéne engedni a gyilkolászást.

2011. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

81°-os 18.50-nek(!)

-De "utána" jönne az igazi gyilkolászás,nem gondolod?Most is van éppen elég szerinetm,nem kellene ezt fokozni.Miért gondolod,hogy jó ötlet egy mámoros éjszakából foggant gyereket megtartani,amikor a "szülők"lehet többet nem is találkoznak,vagy éppen nős a pali,vagy lesem szarná a gyereket,és még millió verzió van erre.Ez kinek jó?Az államnak?Nekünk?A gyereknek?

-Az állam anyagi támogatást nem fog többet adni a kismamáknak,ez ugye tény.Neveld ahogy tudod alapon müködik most is.

-A mi adónkból létesitenének az árvaházak százait,és a mi pénzünkből vonnának le a kórházban elvérző illegális abortuszosok,kezeléseit.

-A gyereknek miért jó ha menhelyre kerül,vagy ha az anyja nem törődik vele?Se családja,semmilye.Ez jó?Nem igazán.

2011. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szomorú, de nincs mit tenni. Ugyanis van az a "fröcsögő, már pedig abortusz lesz" férfi típus, amit az egyik válaszoló is említett, és van a másik típus, aki (mint párom) mindene a gyermek, és ha már velünk vannak, akkor foggal, körömmel ragaszkodik hozzá, és akkor is felneveli, ha én nem akarnám.

Egyik típus sem a legjobb eshetőség egy családvédelmisnél. Nem tudom pontosan mi is zajlik egy ilyen beszélgetésen, de ha a hölgy nem tud a sarkára állni akkor és ott, akkor vagy megtartja vagy elveteti a gyermekét. Hisz a férfiak nagy része, szerencsére még férfi, értem ezalatt a határozott fellépést, esetleges durvaságot és az igazukhoz, elképzeléseikhez való ragaszkodást. Egy nő egy nővel sokkal nyíltabban, logikusabban és elmélyültebben tud beszélgetni. De ez csak az én véleményem.

2011. ápr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!