Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki 30 éves kor fölött vállalt...

Aki 30 éves kor fölött vállalta az első gyereket, hogy viselte a terhességet? Szinte mindenkitől azt hallottam, hogy semmi gondja sem volt és csodásan érezte magát végig.

Figyelt kérdés
Én 32 éves vagyok, most töltöttem a 36. hetet. 2 hónapja érzem, hogy alul egyre jobban fáj a hasam (azt mondták hogy a terhelés miatt) és a csontjaim is rettenetesen fájnak. 4 napja egyre erősödő alhasi görcseim vannak, ami séta hatására elmúlik (erre mondták, hogy jósló fájás). A csípőm annyira fáj, hogy az oldalamon nem tudok aludni, ha pedig hanyatt fekszek, a baba akkora púpokat varázsol a gyomrom alá, hogy úgy érzem szétszakad a hasam. Szét szokta verni a gyomromat és a hólyagomat. Néha durva ugrálást és verekedést rendez odabent. Ja és ha sétálgatok, akkor olyan lesz a hasam, mint a kő. Ez másoknál is így van? Itt-ott lehet hallani a tv-ben, hogy "nem vettem észre, hogy terhes vagyok". Ez mégis hogyan lehetséges? Gondolom, hogy egy 20 éves nő szervezete más, mint egy 32 évesé, na de ennyire?
2011. ápr. 25. 09:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze a kortól is biztos függ, mégis ahány ember és ahány várandós nő annyi féle. Valóban van olyan, hogy valaki nem veszi észre, nagymamámnak 4. hónapig semmi tünete nem volt ráadásul végig menstruálta. Egy ismerősöm barinője pedig annyira nem akart gyereket mert még fiatal volt mindig várta a mensit és az jött is, de állítólag a barátnőm mondta semmi nem is látszott rajta, tünetei sem voltak, majd pont náluk aludt a kisléány és elkezdett összevissza enni és a barátnő anyukája kérdezte jól van e? Majd vitték a kórházba, hogy rosszúl van de még akkor sem sejtették, hogy terhes. Megviszgálta a doki majd közölte , akkor most szülünk. Egy nagyon pici, de egészséges baba lett. Szóval van akinek szinte vagy teljesen tünet mentes van aki meg végig szenved. Most már bíztasson a tudat, nincs sok hátra és kezedbe tarthatod a babád. További jó babavárást.
2011. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 krisztivan ***** válasza:
100%
Én 34 évesen szültem.Elsőhöz képest óriás babát.(4430gr,61cm)Nem is tudtam az elején,hogy terhes vagyok és még az első trimeszterben másnak sem mondtam el.Csak a hasam nőtt nagyon hamar.7.hónapban még dolgoztam,persze akkor már ücsörgős,csomagolós munkát mert előtte autóval jártam az országot és azt már nem vállaltam.Alagut szindróma lett a csuklómban a csomagolás miatt ezért sok éjszakát végigbőgtem.Fájt a keresztcsontom fekvésnél.Néha volt,hogy nem tudtam ülni mert pont befészkelte a lábait a fiam a bordámhoz és bizony nem tetszett neki,hogy összenyomom.De ezektől függetlenül szerintem probléma mentes volt a terhességem.Én inkább a szülés utáni regenerálódásnál érzm,hogy"öreg"vagyok.
2011. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!