Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan hihetetlen, hogy anya...

Olyan hihetetlen, hogy anya leszek. Néha belémhasít a tudat és újra meg újra rácsodálkozom! Kismamák, ugye nem vagyok egyedül? : )

Figyelt kérdés

Az első 3 hónapban is örültem, de valahogy nem úgy fogtam fel még az egészet. Most a 7. hónapban már egész jól tudatosult :), de néha elfog az "Úristen, gyerekem lesz" gondolat, persze jó értelemben.

Olyan hihetetlen, hogy belőlem és a szerelmemből lesz egy új kis élet! Már nagyon várom a találkozást, amikor családdá születünk!:)

Nektek milyen érzések/élmények kavarognak a fejetekben/lelketekben?


2011. ápr. 26. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy érzek mostanság!!20hetet töltöttem a hétvégén és egyre jobban rám tör a félelem...talán végre kezd tudatosulni hogy valaki lakik a pocakomban,de igazából meg mégsem,mert valahogy mégsem fogtam fel...Sőt ezt az egészet,...hogy babánk lesz,..nekünk,..kettőnknek...és hogy ő a miénk lesz..Azt is tudom,hogy amikor végre a kezemben tarthatom még akkor sem leszek benne biztos hogy ő a miénk!!

A másik meg félelem..félelem..úgy mindentől,hogy képes,képesek leszünk.-e erre az egészre,képes leszek-e a legjobbat nyújtani,..és egyáltalán még azt sem tudom hogy mit hogyan kell...szóval ez a helyzet egyre jobban megrémít és mostanság nagyon sokszor belém hasít ez a gondolat...

Szóval én így érzem magam....de emellett meg rettenetesen örülök mert erre vártam már nagyon rég óta,de olyan ijesztő ez az egész...

Gondolom kedves kérdező,valahogy Te is így érzed magad!!??

És Boldog Babavárást és sok erőt kívánok!!!:-))

2011. ápr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem már egyéves a kisfiam, és mostanában kezdem megszokni. :) Hónapokig úgy voltam vele, hogy ha nélküle mentem valahova, úgy éreztem, ki kell írnom a homlokomra, hogy én bizony ANYA vagyok. :))) Esténként, mikor alszik, nézegetjük a férjemmel, és el sem hisszük, hogy nemrég még nem létezett, most pedig itt van köztünk, a mi szerelmünk gyümölcse, és gyönyörű...

Várandósan egyébként nem nagyon gondolkoztam ilyeneken, nem is volt rá időm, költözködtünk, hónapokig problémázott velünk a bank, én az egyre nagyobb hasammal jártam a bankba, a földhivatalba és az ügyvédhez veszekedni, ezekkel voltam elfoglalva. Annyira nem hittem el, hogy tényleg ebből gyerek lesz, hogy még a kiírt napra is szerveztem magunkhoz egy kis barátnős összejövetelt. Nem lett belőle semmi, két nappal előbb született. :D


Vidám, boldog babavárást és könnyű szülést kívánok Neked!

2011. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés én két hét múlva leszek hét hónapos de már most alig várom hogy a karomban tartsam. Sokszor olyan hihetetlen mikor végig simítok a pocakomon és érzem ahogy mozog vagy a kezembe fogom az uh képet és látom hogy ott a fiam. Leírhatatlan érzés amit nem lehet szavakba foglalni olyan mint egy igazi kis csoda egy valóra vállt álom.
2011. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
:D Második babámat várom, 37 hétben vagyok, de még mindíg nem fogtam fel :D Egyszerűen nem tudom elhinni, pedig voltam már várandós. Azt hittem a második terhességnél ez már más lesz...tévedtem :D
2011. ápr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már van egy 19 hónapos és egy 2 hónapos lányom, de még a mai napig rácsodálkozom hogy "jééé anya vagyok", sőőőt már két lányom is van. :)

Sok boldogságot a babához!

2011. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én már hármat szültem, de terhesség alatt nem igazán fogott még el sosem az az iszonyatos anyai ösztön. Az elsőnél inkább csak izgatott voltam terhesség alatt, szerintem semmit sem fogtam fel az egészből. A CTG során mikor hallgattam, hogy hogyan ver a kis szíve, akkor gondolkoztam olyanokon, hogy milyen fura, hogy ott van, ver ezerrel a szívecskéje, pedig mi csak jól éreztük magunkat Apával... A másodiknál mikor megszületett, akkor néztük őt csodálkozva, és teljesen döbbenten vettük tudomásul, hogy már négyen vagyunk. A harmadikról terhesség alatt még időm sem volt tudomást venni. Az utolsó hónap már azért nehézkes volt, akkor is csak odáig jutottam, hogy biztos könnyebb lesz majd, ha kint van. Nos kint van, gyönyörű, amint megszületett azonnal beindult az anyai ösztönöm (azért az elsőnél kellett hozzá egy kis idő), de sokkal nehezebb, mint ahogy gondoltam... Egy 33 hónapos, egy 19 hónapos és egy 2 hetes baba anyukája
2011. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül!

Én is a hetedik hónapba lépek jövő héten, de még mindig nem tudatosult teljesen. Mondjuk, mi nem "remegtünk" annyira még a babáért, épp csak elkezdtünk próbálkozni, elsőre összejött, nem erre számítottunk :)

Lassacskán készül a babaszoba, de annyira hihetetlen, hogy 13 hét múlva lakója lesz, és hogy azokat a pici ruhákat valaki viselni fogja, akit nekem életben kell tartani... Szóval fura nagyon. Még az is hihetetlen néha, hogy odabent van valaki, mondjuk nem érzem magam várandósnak, alig van hasam, nagyon jól érzem magam, pörgök ezerrel.

Szerintem csak akkor fog tudatosulni, amikor a kezemben fogom tartani :) De már most is elmondhatatlanul imádom!!!

2011. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!