Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják hogy diétázzak?...

Miért mondják hogy diétázzak? Mit lehet enni egy diéta alatt, mit kerüljek? Tényleg sokat híztam?

Figyelt kérdés
Ikres 23 hetes kismama vagyok.A terhesség elején sokat fogytam (kb 3 kg), de az utóbba hónapokban összeszedtem megem.Most voltam a védőnőnél,és két hét alatt 2 kg híztam.Jelenleg 23 hetesen vagyok 62 kg.Ez sok?Elvégre ikrek nem? Mit gondoltok?
2011. ápr. 28. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmi baj!
2011. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én 29 hetes vagyok, igaza az 'albérlőm' egyedül van :)))

13 kilót híztam eddig, amúgy semmi bajom, hátrányom nincsen ebből, legalábbis a vizsgálatok nem ezt mutatják.

A védőnő és az ottani felülvizsgáló 'bohóc' állandóan Rubint Réka --> 9 hónap alatt 1 kiló plusszal jön, én végig hallgatom aztán kimegyek. Majd 1 hónap múlva megyek a következő 'bohóckodásra'.

A szülészem, mikor meghallotta, hogy diétára fogtak, közölte, hogy felejtsem el, mivel semmi bajom nincs és ezzel csak árthatok, minthogy többet tegyek a magzatért.

Én alapból úgy vélekedek, hogyha a gyermekemnek nincs semmi baja ettől, akkor miért erőlteti?

Oké, hogy az utolsó hónapban 3× akkora leszek, mert akkor fog ő is látványosabban megugrani, de nem hinném, hogy pl. 13 kiló a világ vége lenne.

Főleg, hogy az ismeretségi körömben alig volt olyan nőci, aki csak +9-10 kilót hízott volna. Mindegyik +15-20, max 30 kilóval zárt és semmi bajuk se lett, sem a gyereknek sem nekik.

2011. ápr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tudom, hogy mindenkinek elege van ebből a mennyit hízok kérdésekből,csak egyszerűen nem értem,hogy eddig az volt a baj,hogy fogyok,most meg,hogy nono,sok lesz a végére és DIÉTA!Persze nem mondják,hogy mit ne egyek,vagy mit fogjak vissza.Meg hát mégiscsak ketten vannak,én is tudom,hogy messze a vége,de ha egyszer éhes vagyok!Akkor mit egyek,zöldséggel nem lakok jól,ez van!
2011. ápr. 28. 13:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


Én úgy csináltam, hogy reggelire szenya vagy müzli. Utána bevettem a reggeli 'csemegéket': terhesvitamin, vas, c vitamin, d vitamin, etc.

10órakorrok kopogtak, akkor megettem egy zsömlét kefirrel vagy ropit. De ehetsz gyümölcsöt is.

12 - 2 között ebédeltem, attól függően párom mikor indult munkába, mikor ért haza.

4 órakor megettem egy rahedli gyümölcsöt. ált. kiwit, abból is 4-5 darabot. almát, narancsot. változó, hogy mit kívántam éppen.

Este 6 - 8 között vacsoráztunk, szintén párom függő volt.

Akkor vagy melegszenyát ettem, vagy kemény tojást, szenyát. Lényeg az volt, hogy hagymát vagy vmilyen zöldséget egyek hozzá.

Elmúlt 2 hétben minden este kígyóuborkát eszem és a kiwi adagom eléri a napi 8-10 darabot.


Amúgy, ha sokszor eszel keveset, akkor semmi bajod nem lesz, akár terhes valaki akár nem.

Plusz, fektess rá nagyobb hangsúlyt a csirkehúsra, az nem hizlal meg májat egyél.

A vasra mindig figyelj oda!! Főleg, hogy 3an vagytok!!!

2011. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Legközelebb ha beszól a védőnő, kérdezz rá pontosan, hogy is gondolja. Ha komolyan mondja, akkor javasoljon egy szakembert (dietetikust), aki segít beállítani az étrended. De ez a szöveg, hogy sokat híztál, ez nem mérvadó. Én is diétáztam a terhességem alatt, mert a cukrom határeset lett, és a lábaim is nagyon viszeresedni kezdtek. Speciális étrendet állítottak össze nekem, napi menümintákat írt össze a dietetikus, ami kb. 3-4 hétre volt elegendő ismétlés nélkül. Én nagyon jól éreztem magam tőle. Ráadásul a hízásom is megállt, könnyebben mozogtam stb., mégis 4 kiló feletti babám született :-D

De csak úgy szakember nélkül nem mernék diétázni terhesen.

2011. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A dietetikus nagyon jó ötlet.Igaza van az utolsó kommentelőnek!Köszi mégegyszer.Én még csak ezután fogok cukorterhelésre menni,kíváncsi leszek az eredményre.
2011. ápr. 28. 13:57
 7/8 anonim ***** válasza:

13:51 vagyok

Minden kórházban/sztkban van ingyenes dietetikus, tehát nyugodtan kérd el a védőnődtől az elérhetőségét.

2011. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én semmit nem fogytam a terhesség elején, 50el kezdtem, majd kb 25.héten már több mint 60 voltam :S diétáznom kellett, annyit változtattam ,h fehér kenyeret lecseréltem barna, meg magos... kenyérre, zsemlére, több gyümölcsöt, zöldséget ettem pl csoki... helyett (imádok nassolni még ma is, és mindig is zabáltam a csokit, chipset...), és ezután normalizálódott a helyzet, utána már nem igazán híztam! +16al fejeztem be a terhességet, de ez le is ment szüléssel!
2011. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!