Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rendben van az, hogy a párom...

Rendben van az, hogy a párom 32 hetes terhesen este hatkor elmegy barátnőzni egy pub-ba ahonnan éjfélre sikerül hazaérnie és árad a ruhájáról a cigiszag?

Figyelt kérdés
A szituhoz: másfél éve vagyunk együt, neki van egy 13éves gyermeke, nekem az első gyermekem ami a pocakban van. A lényeg, hogy én kiakadtam mert én itthon az ő gyermekével, ő meg a nagy pocakjával egy lebujból éjfélre ér haza...nah kiváncsi vagyok a véleményekre mert ő nem értette min akadok ki...:-(
2009. márc. 7. 04:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Szia! A terhesség nagyon megviseli lelkileg az embert. Kell egy kis kikapcsolódás, hogy megbeszélhesse a problámáit a barátnőjével, mondjuk nem ilyenkor és főleg nem egy cigifüstöt kocsmában, hanem mondjuk délután egy kis kávézóban. Most lehet,hogy sokan lepontoznak emiatt,de ez az én véleményem!
2009. márc. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom ez volt az első és egyben utolsó eset is,de miért pont egy PUB?????????????

Én oda még nem terhesen sem megyek a bagófüst miatt,mert utálom!

Abszolút jogos a kiakadásod,hisz neked sem azzal van bajod,hogy ment,hanem azzal,hogy HOVA és MIKOR.

Remélem hamarosan megérti...


Fel a fejjel!

2009. márc. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Szia.ez szerintem is gáz de csak az a része,hogy terhessen űl egy krimoban.én is sajnos dohányzok de keveset.én ugy hallotam,hogy a pasziv dohányzás rosszabb tehát amit besziv.szerintem ne járjon el mostmár inkább menjen hozzá a barátnő persze csak délután.beszélj vele.Szia Zsuzsa
2009. márc. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Én 7 hónapja szültem, még élénken emlékszem a pocakos időkre. Nekem nagyon fura, hogy egyáltalán elkívánkozik 32 hetes pocisan otthonról, de hogy ráadásul egy cigifüstös pub-ba.... Nagyon nem értem meg. Egy kismama vigyázzon magára, már csak a benne fejlődő kis élet miatt is. Ezenkívül a várandósság egy csodálatos állapot, nekem eszembe nem jutott pocakkal ilyen helyekre járni. Egy kellemes kávézóban egy süti, egy kapucsínó, egy tea belefér a barátnőkkel délután, de esténként nekem az esett a legjobban, ha odabújtam a kisbabám apjához, együtt tévéztünk, olvastunk, beszélgettünk. Ráadásul én elég álmos is voltam mindig ahhoz, hogy éjfélig dorbézoljak valahol...

Szóval egyáltalán nem értem meg a párodat. Szerintem el kellene beszélgetnetek a dologról. Azért próbálj megértően állni hozzá, a terhesség alatt tombolnak a hormonok, könnyen kiakad az ember lánya akkor is, ha nincs igaza, ez tapasztalat... Lehet, hogy vannak benne félelmek, ahogy közeledik a szülés (esetleg kérdezz rá, hogy született a nagyobbik gyereke, talán vannak negatív emlékei) és egyszerűen rossz módját választotta a feszültség levezetésének... Beszéljetek erről! Sok sikert és nagyon sok boldogságot a picurkához!

2009. márc. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

MÚltkor én is beültem az egyik barátnőmmel (ő is, én is babát várunk) beszélgetni. Az egy kávézó volt.

Mégis, mikor hazaértem, megölelt a férjem, és rám nézett: "hmmm...". Cigiszagom lett. Durva... Az egész városban nem találtunk olyan kávézót, ahová kismamák is nyugodt szívvel beülhetnek. Pedig ez nem egy kisváros...


De azért az talán nem fair a párodtól, hogy éjfélkor jön haza. És a pocakban növekvő babátokkal szemben sem fair, hogy ilyen későig maradt. Beszélj vele, ha már kb. 1-2 nap eltelt. Akkor talán higgadtabban, kicsit objektívebben is tudjátok nézni a történteket. Te is legyél objektívebb. Megértésre van szüksége neki is! Hiszen valószínűleg azért maradt addig, mert jól érezte magát, esetleg azt is érezhette, hogy megértik.

Persze azért ő is lehetne objektívebb, és láthatná az egészet a te szemszögedből is. De ne vádold, mert az nem hoz megoldást. Próbáld őt megérteni. Próbáld az ő szemével látni a kis esti kiruccanását. Próbálj meg rájönni, hogy neki erre miért is volt szüksége.


Hajrá!

2009. márc. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi hozzászólásokat is! ugy gondoltam, hogy nem az értékítéletemmel van a baj, ami eddig is már megerősítésre talál...csak olyan nehéz mert én is és ő is lobbanékony természetűek vagyunk:-(

de majd próbálok higgadt maradni...

Nem az volt a bajom, hogy barátnőzik meg, hogy beülnek valahova lazítani...nekem is szokott rá igényem lenni,hogy haverokkal beüljünk dumálni de én már próbálok korrekten, nem későig és nem nagyon besörözve hazaérni!az bántott, hogy én itt a nagyobbik gyermekével itthon ő meg nem képes csak éjfélkor hazajönni...nesze neked családanya szerep:-(

2009. márc. 7. 08:32
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én 21 hetes vagyok, szintén első bébivel, 20 éves vagyok. Én is szoktam barátnőzni, de persze ez nem egyenlő a kocsmázással... Néha elmegyünk vásárolgatni a bébinek, a kutyáinknak, kirakatokat nézegetünk, kocsikázunk a városban. De, hogy őszinte legyek én már sokszor ettől is elfáradok, nem tudom elképzelni honnan van a párodnak annyi ereje, hogy este 6-tól éjfélig kimaradozzon... Nálam már az is ritka, hogy este 8-ig fenn maradjak. A terhesség nagyon megterheli a szervezetet, az idegrendszert, tuti, hogy nem tesz jót ha még pluszba kocsmázni jár. A másik dolog, hogy már van egy gyereke, igaz már nem pici, de akkor is szükséges van rá, hogy az anyjával legyen és ne egy "vad idegennel" (elnézést a csúnya kifejezésért) Egy 13 éves gyerek pont abban a korban van, hogy ha nem figyelnek rá kellően nagyon könnyen elkutyulhat, akár milyen jó, okos, szorgalmas gyerekről van szó, könnyen be kerülhet egy olyan társaságba, ami rossz hatással lesz rá. Én az anya helyében inkább ezen gondolkodnék és nem azon, hogy esténkét szórakozni járjak nagy hassal... Egyébként a gyerekével milyen a kapcsolata? Szokott vele tanulni? Senkit nem akarok elítélni, de mit gondol így milyen anya lesz belőle? Egy anyának az a dolga, hogy össze fogja a családot és nem az, hogy éjjel járjon haza a kitudja honnan... Elnézést ha kicsit keményen fogalmaztam.

2009. márc. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Szia.

Ha nem baj nem fejtegetném a kérdéseidre a választ mert ez egy másik nagy nehéz kérdéskör....kamaszfiu, tanulási undor stb...ebbe most nem bocsátkoznék maradnék az eredeti témánál, ne hari! :-(

2009. márc. 7. 09:21
 9/24 anonim ***** válasza:
79%

szia!


Nem lehet h mivel második babája ezért tudja,h bizza szülés után nem sok mindenre marad ideje,és ezért most probálja kielégíteni a társas igényeit,és a barátnői csak most érnek rá??? Nem akarom védeni.Lehet h nem is akart eddig kimaradni,de jól érezte magát stb...

2009. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%
Az hogy meddig marad, nem mindegy? Mert én itthon is fenn vagyok simán éjfélig, úgysem tudok aludni. Szerintem inkább az a gáz, hogy füstös hely, de nehéz találni olyan helyet, ahol ki vannak tiltva a dohányzók. És hozzáteszem, én is megyek majd egy szülinapi buliba pont ma este, de csak 1-2 órára. De mivel a nővérem, és barátnőm ünneplik a szülinapjukat, ezért elmegyek. Úgy érzem, ez még belefér. Ja, és ez is egy pubban lesz! EGy alkalom. Szerintem ha mondjuk Pesten élnék, sokkal több káros anyagot szívnék be nap,mint nap, mint most egy este alatt.
2009. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!