Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24hetes terhes vagyok, a9eves...

24hetes terhes vagyok, a9eves kisfiam ma este lett holyagos himlos. Mivel hetvege van nem beszeltem a dokimmal, ha en is elkapom lesz valami kovetkezmenye?

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló helyzetben voltam. Megkérdeztem a lányom és az én háziorvosom, valamint a nőgyógyászomat is. Mind a hárman azt mondták, hogy ha a kismama volt már bárányhimlős, valamint a terhesség időseb mint 12 hét, akkor semmilyen probléma nincs!


Te voltál már himlős?

2009. márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Milyen az a hólyagos himlő?Az a bárány himlő?
2009. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
az első 20 hétben veszélyes a himlő de ha el tudod érni a dokidat mindenképp beszélj vele!
2009. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most olvasom hogy ez a bárány himlő és nekem azt mondta a dokim hogy bármennyi idős terhes vagyok és még nem voltam az akkor mindenféleképpen be kell adatni az oltást ami ingyenes!Ezt meg kéne kérdezniük az orvosoknak már a terhesség elején mert nagyon sok kismama nem is tudja hogy milyen következményei lehetnek.Ha még nem voltál himlős akkor az legyen holnap vagy hétfőn az első dolgod hogy beszélsz a dokiddal.
2009. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony bárányhimlő.Kicsi gombostűfej nagyságú vízhólyagok (ami a végtagon lehet gennyhólyag is és ez normálisnak számít)Aki volt bárányhimlős kiskorában egyáltalán nem veszélyes bármennyi idős terhes vagy!!!!!Mielőtt valaki lepontozna elmondom miért!A bárányhimlő lappangási ideje 14-21 nap.Ezután jelennek meg a kiütések vagy a láz.A tüneteket megelőző 2-3 napon fertőz a himlő.Addigra a ti ellenanyagotok már régen nem hogy műkődésbe lépett volna,de már meg is akadályozta,hogy bármi is kifejlődjön.Értelemszerűen a magzat nem károsul!!!Ha most szülsz és van bárányhimlős a közeledben és szoptatsz akkor sincs baj,mert a tejjel átadjátok az ellenanyagot!!Hangsúlyozom ha voltál és ha szoptatsz!Nos aki nem volt....Az bizony bajban van.Onnantól az orvossal kell beszélni.Én 30 hetes terhes vagyok a lányom most volt bárányhimlős.Még vannak rajta pettyek de már a pörkös van csak és már hétfőn mehet oviba.De én voltam és nincs baj!Ez nálam már szinte rutin.Mikor a lányommal voltam terhes akkor is himlő járvány volt :-))Minden jót nektek!!
2009. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!