Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második (vagy többedik)...

Második (vagy többedik) terhességnél valóban hamarabb érezhetőek a magzatmozgások, és hamarabb látszódik a pocak is?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt olvasom úgy általánosságban,érdekelne,hogy a tapasztalatok is ezt igazolják-e?


Ha így van,akkor ennek mi lehet az oka?


A látszódásnak gondolom a megnyúlt méhszalagok,de pl a mozgás?


2011. máj. 2. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Masodik babammal vagyok 17 hetes.

A hasam mar 12 hetesen egyertelmuen latszott, hogy babas pocak. Azt mondja a doki, hogy a meh fala hamarabb tagul, mert nem reg szultem az elsot (22 honapja), na meg a hasfal izomzata sem volt olyan, mint az elso elott.

A mozgast nem mondanam hamarabb, 1-2 hete kezdtem erezni apro kapiraszast, de ezek is meg nagyon gyengek. Az elsonel 17.het korul kezdtem erezni ezt. Szoval nekem max. 1 hettel korabban, de lehet ez is csak azert, mert mar tudtam mit fogok erezni es eszrevettem.

2011. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Testalkat kérdése.


Első babát 16 hetesen éreztem rúgni a másodikat már 14 hetesen.

anya testalkatától függ - hasfal vékonyság túlsúly van-e.-


mi lehet az ok:? 2. terhességnél már tudja mit kell figyelni amit lehet elsőre nem vett észre mert nem a baba mozgásának tulajdonította.

2011. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kislányom tavaly januárban született. 15. héten éreztem a mozgását, csak a 20. hét után kezdett nőni a pocakom.


Második babával 16 hetes vagyok, ő is a 15. héten (múlt pénteken) mozdult meg először, a pocakom viszont már a 10. hét környékén szépen kerekedett. Pedig felesleg sem volt rajtam, azt mondják, a hasizmok már nem a "régiek".....


A mozgásnál én is csak arra tudok gondolni, hogy az anyuka már tudja, mire figyeljen. Mert én is vártam, hogy előbb bejelentkezzen, de nem :)

2011. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, hamarabb is látszódik, hamarabb is éreztem.:)
2011. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zsöff85 ***** válasza:
De nem értem… hiába nem a régiek a hasizmok, hát a méh még csak a szeméremcsont mögött van a 12.héten, mi köze a hasizomhoz?
2018. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ezek igazak nagyon krédező
2021. szept. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!