Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálat (a...

Terheléses cukorvizsgálat (a cukros löttyös) után 2 órával mért értékem 7,1 lett, ez most milyennek számít?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 11:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

ilyet talaltam neked:

Fontos tudnivaló, hogy a vércukor normál értéke éhgyomri állapotban 4,0 - 5,0 mmol/l körüli, de mindenképpen 6,0 mmol/l alatt van. Étkezések után a vércukorszint átmenetileg megemelkedik, de egészséges egyénben két órával az étkezés után 7,8 mmol/l alatt kell, hogy maradjon. Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhgyomri vércukor értéke 7,0 mmol/l, vagy e feletti, az étkezések után két órás mérték pedig 11,1 mmol/l, vagy ennél magasabb.

szoval teljesen normalis

2011. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az éhgyomri eredmény 4,1-5,9 mmol/l között jó.

A cukros lötty megivása után 120 perccel mért érték pedig 4,1-7,8 mmol/l közötti tartományban felel meg.

(az enyém a cukros lötty után 120 perc után 3,3 lett, mégsem ájultam el!)

2011. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én értékem a terhelés előtt 4.5,utána 5.5mmol/L,a papíromon rajta van ,hogy a cukros lötyi után az értéknek 3.1-7.5mmol/L köztinek kell lennie.
2011. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!