Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20hetes kismama vagyok. Nem...

20hetes kismama vagyok. Nem dolgozok, de szeretnék. Hol találok magamnak gyorsan melót? A gyeshez kell munka nem? A gyedhez? és a többihez?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg ismerősi körben nincs, aki alkalmazna? A GYES alanyi jogon jár mindenkinek, akkor is, ha előtte nem dolgozott. A TGYÁS-t és a GYED-et számolják a bér alapján.
2009. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia,

gyes alanyi jogon jár,

tgyás,gyed: a szülést megelőzően 180 napig biztosított volt és a biztosítás időtartama alatt szült,

ha a bizt. megszűnését követő 42 napon belül, akkor tgyásra, gyedre nem tudom

2009. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tgyás, gyed nem fog járni, ha nem volt összesen 2 év munkaviszonyod, és ebből az elmúlt évben legalább 180 biztosított napod (vagy a szülést megelőző 180). Ezért felesleges most lóhalálában munkát keresned. A gyes amúgy is fog járni, bár az igencsak kevés. Munka max azért lenne jó, hogy addig is legyen egy kis pénzed. Csak nagyon nehéz találni, még nem terheseknek is.
2009. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!

hát igen,ismerősöknél senki nem tud alkalmazni.

esetleg ha valaki tudni segiteni állást adni annak örülnék.

2009. márc. 10. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!