Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes kismama vagyok. A...

6 hetes kismama vagyok. A petezsák (21*13 mm) alsó szélénél keskeny sávban haematomát talált az orvos. Rutascorbin szedését írta elő, és a szex mellőzését az elkövetkező 2 hétben. Lehet-e ennek valami hatása a magzatra, annak fejlődésére?

Figyelt kérdés
2008. febr. 15. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
A Rutascorbit csak vitamin szíverősitő,nyugodj meg ezt szedheted nyugodttan ,de a haematoma nem tudom mi az ,tartsd be az orvos utasitását és nem lesz semmi baj ,nyugodj meg mert az aggodalom nem tesz jót a babának !minden jót !
2008. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt haematomám az elején, én csak magnéziumot szedtem rá, és pár napig igyekeztem minél többet pihenni, feküdni. Gond nélkül felszívódott.
2008. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Szia én a Rutascorbint a 6-ik héttől a 14-ik hétig szedtem ez tele van vitaminnal c vit azt mondta a dokim hogy legelább feltőltjük a készletett +szedtem a duphastont ami vérzésgátló az én esetemben nekem barnás folyásom volt majdnem a 14hétig szinte folyamatosan és addig a sexet is hanyagolnunk kellet de utána annál jobb volt:)ne aggódj minden gyógyi jó amit az orvos ajál mindent szedjél be semi baja nem lesz a picinek ha orvos mondja és pihenj sokat az ilyenkor nagyon fontos én már kijukadt hátal feküdtem de csak azért is kibirtam igy túléltük az első nehéz heteket és mostmár minden ok széppen fjlődünk szépp baba várást neked is
2008. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is volt haematomám. ez vérömleny magyarul! Pihenj nagyon sokat, mert ettől beindulhat a vetélés ha nem teszed, ezt nem mondták??? a rutascorbin megerősíti a vérerek falát, és segít "megelőzni" a vérzést.. én is kaptam, pluisz magne B6ot, és duphastont szedtem, és csak a wcre mentem és zuhanyozni.ezt a témát mindenképp kérdezd meg hogy mennyit pihenj!!! Én a duphastont a 15. hétig szedtem csakúgy mint a magneB6ot. a rutascorbint meg csak 2 dobozzal azt hiszem. Plusz folsavat is ettem! az első 12 hétben fontos!!! Esetleg ajánlom!

Szépen le fog tisztulni az a vérömleny, csak vigyáznod kell magatokra!!! És NO SEX!!! Nekünk azt mondta a doki, hogy ne! a 12. ik hétig. A 16 ik héten rákérdeztem. és azt mondta, hogy "hát.... csak nagyon óvatosan" nos mivel a sima vizsgálattól is elkezdtem pecsételni azt mondtam én nem kockáztatok. Túl sokat vártunk már a kisbabára így is!!!

De ez a ti döntésetek, vigyázz magatokra! És boldog babavárást!

Mi most vagyunk 22 hetesek! :)

2008. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is volt az első babámmal "vérömleny" a petezsák alatt,de minden gond nélkül felszívódott! Én nem szedtem rá semmit, csak sokat kell pihenni!! Most 18 hónapos a lánykám!

Most 2. terhességem alatt szedtem Rutascorbint,mert véreztem sokat,semmilyen hatása nincs a babára nézve!! jó egészséget és boldog babavárást!!

30 hetes kismama

2008. febr. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!