Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Uh szerint 26+5 hetes vok, a...

Uh szerint 26+5 hetes vok, a nögyógyászi számitás szerint pont 27. Ma küldtek a terheléses vércukor vizsg. -ra. Nem túl késő?

Figyelt kérdés

A doki azt mondta,hogy a vizsg. előtti 2-3 napon diétázni kell,tehát még holnap semmiképp nem tudok menni,majd csütörtök-péntek körül,de akkor már bőven 27 hetes múltam. Vagy itt annyira nem számit,hogy melyik héten megyek?

És ti az uh szerinti kort veszitek figyelembe,vagy a mensi szerintit? Mert tőlem kérdezi a doki is meg uh-nál is,hogy hány hetes és én az uh-s hetet mondom. És ti?


2009. márc. 10. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem szeptember 4-én volt az utolsó menzim, eszerint holnapután leszek 27 hetes. Én mindig így számolom, asszem a dokim is. A terheléses cukrot pedig 24-28. hét között végzik, így szerintem nem vagy lekésve semmiről.
2009. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Fura amit írtál. A terheléses vércukorvizsgálatot mindenhol máskor csinálják. Nálunk elvileg 26-28 hetesen, de sokan írták már, hogy náluk meg 24 hetesen. Nekem volt már 7 hetesen, és 17 hetesen is. Pedig semmi baj a cukrommal. Az meg megint érdekes, hogy azt mondja a dokid, hogy diétázni kell előtte. Hisz pont az a lényeg, hogy a normál, valódi értéket mutassa meg a vizsgálat. Ezért nem értem,miért mondta. A másik meg az,hogy felesleges is előtte ennyi nappal diétázni, mert a vércukorszint elvileg 2 órával a bevitt cukor után vissza kell, hogy álljon a normál értékre. Pont ezért van az, hogy először éhgyomorra veszik le a vért, megitatják a glükózt (vagy valahol máshogy csinálják) és utána két óra múlva újra leveszik a vért. Akkor a két értéknek egymáshoz közelinek kellene lennie.

A terhességi kort meg érdemes a mensi szerint mondani, mert a mért adatok alapján kalkulált terhesség azért nem pontos, mert sokszor előfordul, hogy a baba a terhesség elején jobban nő (így akkor idősebb terhességnek tűnik), aztán a végefelé, meg kevésbé nő. Szóval a pontos akkor is a mensi szerinti. És a másik meg az, hogy lehet a baba kisebb,mint az átlag, vagy nagyobb,a ttól még a terhesség ideje nem kellene, hogy változzon.

2009. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 hetesen voltam. Abszolút nem gáz, ha kicsit később mész! Az a lényeg, hogy meg legyen! Azt viszont nagyon nem értem, hogy miért kell előtte diétáznod. Ezzel pont, hogy csalnak az eredménnyel! Nálunk az volt a lényeg, hogy előtte való este rendesek vacsi és reggel éhgyomorra. Ha nem jó az eredmény, akkor fognak diétára. Mi értelme előtte diétázni, aztán ha jó az eredmény, visszaállsz a sima étkezésre és akkor pont azzal kavarsz be. Nem értem. Bár ahány hely, annyi szokás!

28 hetes kismami

2009. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyugi! Nekem aug.20-án volt meg utoljára, Uh szerint másfél héttel nagyobb a babám, de a vizsgálatokat mindig menzesz alapján számolják nekem. A vércukorról nem vagy lekésve, én ma voltam, és már el is múltam 28 hetes. Szóval nem vagy lemaradva, a 24. és a 28. hét között kell elvégezi ezt a vizsgálatot.

Boldog babavárást!

2009. márc. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ismét én, a 12:09-es. A diéta lemaradt: nem szabad és nem is kell diétázni előtte, éjfélig ehetsz, ihatsz, reggel éhgomorra egy vérvétel, aztán szirup ivás, 120 perc múlva a következő vérvétel. Az első vérvételig csapvizet ihatsz, utána viszont semmit, a következő vérvételig.
2009. márc. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyiszor le lett már irva hogy nem az uh szerinti számítást nézik hanem a menstruációtól számolnak.
2009. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

igen,meg sok helyen azt írják,hogy a 12. heti uh kor számit,mert az pontosabb. Meg ha az nem számit,akkor minek határozzák meg?

Mindenkinek köszi a segitséget!

2009. márc. 10. 13:19
 8/11 anonim ***** válasza:

A 12.54-esnek üzenem, hogy azért nem minden esetben nézik a mensit! Vannak elég szélsőséges helyzetek, amikor nagyon nem elég a mensi szerint! Pl nálam. Mensi alapján 2 hét múlva szülnöm kellene! Viszont a babám "csupán" 28 hetes!

Nos a lényeg most az, hogy a kérdezőnek lényegtelen a terheléses vizsgálat szempontjából az a pár nap!

2009. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az utolsótól: hogy lehetséges ez????? Ilyet még sosem hallottam, hogy 10 hét különbség legyen? VAgy terhesség alatt volt mensid?

Egyébként szerintem is a mensi alapján kell számolni, minden esetben, a te eseted valami nagyon különleges lehet. Pont azért kell a mensi alapján számolni, amit már leírtam. Azt hiszem én válaszoltam 3.-ként.

2009. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, másodikként, 12:05.ös voltam.
2009. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!