Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek cukorterhelésre,...

Holnap megyek cukorterhelésre, reggel 7 órára. Azt mondták ma este hattól ne egyek és ne igyak, max vizet, ha most még innék egy kis teát az gond lenne? (Nagyon jól esne)

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 19:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan ehetsz is, nekem azt mondták, hogy 10után ne egyek már, addig lehet azt is. Az eredményedet is befolyásolja, ha ilyen sokáig nem eszel/iszol.
2011. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát dehogynem befolyásolja, mert ugyanis az éhgyomri vércukor értékei 12 órás éhezés utánra vonatkoznak.

Gyakorlatilag fals eredményt ad az éhgyomri.

Mondjuk a terheléses akkor is adott.

2011. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Aki úgy megy cukorterhelésre, hogy előtte jól bevacsorázik, annál tuti az hogy a cukros lötty után rosszul lesz! Nem véletlenül találták ki, hogy 12 órával előtte nem lehet enni semmit. De mindenki eldönti. Nekem fontosabb volt a normális eredmény, nem akartam hetente fél liter cukrosvízet inni, mert nálunk ennyit kell inni, nem 2 dl-t.
2011. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyél igyál nyugodtan!


Cukorterheléses vizsgálat (orális glükóz-tolerancia teszt, OGTT): 10 órás koplalás és az éhgyomri vércukorszint meghatározása után 75 g cukrot tartalmazó folyadékot iszik a beteg. A vércukorszint újbóli meghatározása a cukorterhelés után 2 órával történik. Normális esetben a vércukorszint nem marad emelkedett, hiszen az inzulin eltünteti a vérből a felvett cukrot.

2011. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
most nem találok erre adatot, de az 5,6 mmol/l érték tuti, hogy 12 órás éhezés után, laborban, vérplazmából meghatározott vércukorra vonatkozik.
2011. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nos, túl vagyok rajta. :-) Nem ettem és nem ittam, csak vizet. Bár én tegnap délután 4kor jól bekajáztam, úgyhogy kicsit többet éheztem mint 12 óra :) De a második vérvétel után pótoltam a lemaradást :P:)
2011. máj. 10. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!